زیبایی

سفید کردن دندان - به روش طبیعی در خانه

سفید کردن دندان

محصولاتی که با هدف زیبایی خط لبخند، قفسه های داروخانه ها را در این روزها می سازد. آیا دارای مشکل هستند؟ بسیاری از محصولات سفید کننده دندان حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند برای سلامت شما مضر باشند و در نهایت منجر به ریزش مینا بر روی دندان ها شوند.

حتی سفید کردن حرفه ای انجام شده توسط یک دندانپزشک می تواند به حساسیت دردناک منجر شود و روش های استفاده شده در کوچکترین حالت طبیعی نیست. با این حال، امید را از دست ندهید: اگر می خواهید یک وضوح روشن و سفید تر داشته باشید یک روش یک بار در یک هفته ای وجود دارد که می تواند دندان های شما را به طرز طبیعی سفید تر از همیشه کند - و شما فقط نیاز به چند ماده مانند جوش شیرین و پراکسید هیدروژن 3٪ دارید.

نحوه سفید شدن دندان در خانه در 3 - 5 دقیقه

شما می توانید بطور طبیعی و ارزان دندان هایتان را با استفاده از دو ماده ساده، مواد طبیعی و مسواک سفید کنید. شما می توانید دندان های خود را با سفید کننده لبخند تنها در عرض چند دقیقه یکبار در هفته برس بزنید. در اینجا چیزی است که شما نیاز دارید:
1 قاشق غذاخوری جوش شیرین (بی کربنات سودا)
یک مطالعه از سال 2008 اثر خمیر دندان حاوی جوش شیرین را در حذف لکه های دندان و سفید شدن دندان ها نشان داد. یک گروه از جوش شیرین و خمیر دندان پراکسید استفاده کرد و به مدت شش هفته دوبار در روز با خمیر دندان خود برس زدند.
این مطالعه بهبود قابل توجهی در نمره سایه دندان و کاهش لک دندان در این گروه نسبت به گروه دیگر که از خمیر دندان بر پایه سیلیکا استفاده می کردند نشان داد.
بررسی 5 مطالعه بالینی نشان داد که جوش شیرین یک ماده مؤثر طبیعی در حذف پلاک از دندان است. اثربخشی حذف پلاک با سودای پخته بطور معنی داری بیشتر از محصولات سودای پخته بود.
طبق مطالعه دیگری، سودای پخته دارای خواص ضد باکتری و ضد میکروبی است که می تواند به کاهش عفونت کمک کند.
از آنجا که جوش شیرین قلیایی است اسید در دهان را خنثی می کند بنابراین خطر پوسیدگی دندان و بیماری لثه کاهش می یابد. شما همچنین می توانید از سودای پخته استفاده کنید.
ممکن است شما ادعا کرده باشید که سودا سوزاننده است. با این حال، در مقایسه با خمیردندان های تجاری، سودای پخته بسیار کمتر ساینده هستند و بنابراین برای دندان های شما سالم تر است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

مقدار کمی از مواد پراکسید هیدروژن 3٪

پراکسید هیدروژن (H2O2) در رده های مختلفی طراحی شده است که به منظور استفاده از آن برای ضدعفونی کردن و استریلیزاسیون استفاده می شود. مواد غذایی پراکسید هیدروژن 3٪ می تواند به دندان های سفید در صورت استفاده با دقت کمک کند. این به این معنی است که شما باید از غلظت بیشتر جلوگیری کنید و اغلب اوقات استفاده نکنید. غلظت بیشتر می تواند مینای دندان را صدمه بزند.
در سال 2006 بررسی اثر 10، 20 و 30 درصد محلول پراکسید هیدروژنی در مینای دندان انسان برای دوره های مختلف انجام شده است. این تحقیق نشان داد که غلظت های بالاتر از محلول های پراکسید هیدروژن و دوره طولانی مدت باعث آسیب بیشتر به دندان ها می شود.
محققان توصیه می کنند که با استفاده از غلظت کم پراکسید هیدروژن، سفید کردن دندان را انجام دهند و زمان درمان را کاهش دهند تا احتمال آسیب دندان ها کاهش یابد اما به تغییرات لازم در رنگ برسد.
در مطالعه دیگری از سال 2004، غلظت های مختلف ژل پراکسید هیدروژن (5، 10، 15 یا 25 درصد) بر روی سفید کردن دندان ها بررسی شد. این نشان می دهد که یک فرد به 12 کاربرد از ژل 5٪ نیاز دارد تا برای سفید کردن دندان ها نسبت به یک برنامه برای ژل 35٪ نیاز داشته باشد.
این به این معنی است که برای جلوگیری از آسیب به دندان ها، نیاز به استفاده از درمان با غلظت کمتر برای زمان کوتاهتر برای رسیدن به سفید شدن دندان دارید.

سفید کردن دندان در خانه - روش

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را به یک کاسه کوچک اضافه کنید و مقدار کمی از مواد غذایی حاوی پراکسید هیدروژن 3٪ را اضافه کنید.
مخلوط کنید تا یک خمیر با یک قوام ضخیم دریافت کنید.
خمیر را بر روی مسواک قرار دهید و تمام دندان هایتان را به طور کامل بشویید درست همانطور که با خمیر دندان معمولی استفاده می کنید.
خمیر را در دندان هایتان را برای 3 تا 5 دقیقه ترک کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ پراکسید هیدروژن ندهید.
دهانتان را با مقدار زیادی آب بشویید.

سفید کردن دندان ها با جوش شیرین و پراکسید هیدروژن - چیزهایی که باید در نظر گرفت.

- این روش سفید کننده طبیعی باید بیش از یک بار در هفته انجام شود تا یک لبخند روشن بدون آسیب رساندن مینای دندان محافظت کننده روی دندان باشد.
توصیه می شود که از مسواک تازه ای استفاده کنید که برای نخستین بار از روش آن استفاده می کنید و مسواک مخصوصا برای سفید کردن استفاده شود. به عبارت دیگر، از مسواک روزانه خود برای درمان سفید کننده استفاده نکنید.
- با توجه به مرکز ملی سموم، بلعیدن مقدار کمی از پراکسید هیدروژن (3٪) برای انسانها سمی نیست. این باعث برخی از تحریک و ایجاد فوم زیادی در دهان می شود. اگر فرزند شما مقداری از پراکسید هیدروژن را فرو برد معمولا به مقدار کمی نوشیدنی آب یا شیر به اندازه کافی برای از بین بردن تحریک می شود. با این حال، مصرف پراکسید هیدروژن متمرکز (بیش از 10٪) می تواند باعث آسیب های شدید مانند زخم، سوختگی داخلی، استفراغ یا درد شدید شکم شود.
- این درمان برای افرادی که از پروتزهای دندانی استفاده می کنند توصیه نمی شود زیرا باعث سفید شدن ناخوشایند می شود که وقتی پروتز حذف می شود قابل توجه است.
- پس از تنها یک ماه استفاده (فقط چهار درمان) شما باید شروع به دیدن نتایج به شکل یک لبخند سفید تر و روشن تر کنید!
آیا می توانید از جوش شیرین با آب لیمو برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید؟
برخی از افراد از آب لیمو و جوش شیرین به عنوان یک خمیر دندان طبیعی استفاده می کنند تا دندان ها را سفید کنند. آنها معمولاً 1 قاشق سوپخوری جوش شیرین را با آب نیمی از لیمو برای تمیز کردن دندان ها مخلوط می کنند. اما شما باید آگاه باشید که لیمو یک میوه طبیعی اسیدی است.
مطالعه ای که در سال 2015 منتشر شد نشان داد که ماهیت اسیدی آب لیمو توانایی ضعیف کردن مینای دندان را دارد. با این حال، مطالعه همچنین اشاره کرد که آب سیب و آب پرتقال نیز می تواند بر تمامیت مینای دندان تاثیر می گذارد. همچنین مهم است که توجه داشته باشید تحقیق دربرگیرنده خیس دادن یک دندان در آب لیمو رقیق نشده برای مدت 7 روز است.
بنابراین، هنگامی که به ندرت استفاده می شود اضافه کردن آب لیمو به جوش شیرین برای کمک به سفید کردن دندان های شما ممکن است نتیجه منفی در سلامت دهان شما داشته باشد.

در ادامه بخوانید: 7 غذای خوب برای سلامت دندان های شما | لمینت دندان | کاشت دندان یا ایمپلنت های دندانی چیست؟ | جراحی ایمپلنت دندان

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search