خانه داری

انواع گل زر: انواع شگفت انگیز از گل رز پیوندی و لیست گونه های کشاورزی گل رز

انواع گل رز

گل رز انواع درختچه های گلدار است که به دلیل زیبایی، رایحه و گلهای شگفت انگیز خود مشهور هستند. انواع، رنگ ها و انواع گل رز بسیار وجود دارد که توصیف هرکدام دشوار است. برخی از انواع گلهای رز دارای گلهای جمع و جور ساده هستند که می توانند بسیار کوچک باشند. گونه های دیگر گلهای رز دارای گلهای معطر و پرنور است که دارای ده ها گلبرگ است.

گل رز (جنس: رز) گیاهان چوبی متعلق به خانواده Rosaceae است که به ترتیب Rosales است. این بدان معنی است که گل رز مربوط به درختان و درختچه هایی مانند درخت گیلاس، تمشک، درخت بادام و آلو است. انواع مختلفی از گل رز نیز وجود دارد که تقریباً برای هر محیط باغ مناسب هستند. بعضی از بوته های گل رز مینیاتوری برای رشد در داخل ظروف مناسب هستند.
به طور کلی، گل رز به 3 دسته اصلی طبقه بندی می شود - گل رز مدرن باغ، گل رز وحشی و گل رز باغ قدیمی. در کل بیش از 300 گونه گل رز وجود دارد که طبقه بندی کمتر گل رز از هزاران رقم و پیوندی است. بسته به نوع گل رز، بوته ها ممکن است یک بار در سال شکوفه یا چندین بار در طول سال شکوفا شوند.
گیاهان گل رز نیز از اندازه بوته های کوچک جمع و جور با گلهای مینیاتوری گرفته تا رزهای بزرگ بالارونده که می توانند داربستها را بپوشانند متفاوت هستند. بیشتر انواع گلهای رز باغچه با اندازه متوسط است که تعداد زیادی گل زیبا ایجاد می کند.
با گذشت سالها، هدیه دادن گل به نمادی از احساسات و محسوسات فراوان رسیده است. به عنوان مثال، دسته ای از گلهای قرمز به معنای عشق و عاشقانه است در حالی که گل رز سفید یا زرد می تواند نشان از دوستی، جشن یا شادی باشد.
گل رز به دلیل زیبایی بدیع و جذاب، یکی از زیباترین گلهای جهان است.

بیشتر بخوانید: زیباترین گلهای جهان (با نام و تصویر)

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

انواع گل رز با عکس و نام

ما لیست گسترده ای از انواع مختلف گل رز را با نام و عکسهای رایج آنها ایجاد کرده ایم تا به شما در تشخیص نوع گل رز کمک کند.
این لیست گل رز شامل بسیاری از انواع گل رز محبوب، خیره کننده و پرنور است. همچنین در مورد برخی از بهترین ارقام موجود در هر زیر گونه گل رز و نحوه رشد آنها برای شکوفایی گلهای رز نیز اطلاعاتی کسب خواهید کرد.

گل رز مدرن

طبقه بندی گلهای رز مدرن شامل کلیه گلهای رز کشت داده شده از 1867 است. اولین گل رز مدرن یک ترکیبی است که توسط ژان باپتیست گیوت ساخته شده است. این تلاقی بین گل رز هیبریدی همیشگی و یک رز چای بود.
طبقه بندی گلهای مدرن دشوار تلقی می شود زیرا بسیاری از آنها از گل رزهای قدیمی و هیبریدها ناشی می شوند. انواع گل رز مدرن نیز بسیار متنوع است که طبقه بندی دقیق آن دشوار است. محبوب ترین انواع گلهای گل رز مدرن، رز چای پیوندی، گراندیفلوراس ها و فلوریبونداس ها هستند.
بیایید به جزئیات بیشتری در مورد طبقه بندی های بسیار پایین گلهای مدرن نگاه کنیم

گل رز چای هیبریدی

گلهای چای هیبریدی توسط ساقه های طولانی، مستقیم و شکوفه های آنها مشخص می شود. یکی از دلایل محبوب بودن گلهای چای ترکیبی این است که تقریباً دائماً شکوفا می شوند.
این گلهای رز باغ ایجاد شده دارای شکوفه های کامل از گلهای رز تا 5 اینچ (12 سانتی متر) عرض دارند. درختچه های گلدار می توانند تا 3 تا 6 فوت (0.9 - 1.8 متر) بلند رشد کرده و تعدادی گل معطر تولید کنند. با توجه به گلهای زیبا و ساقه های محکم، تنظیم گلهای بریده شده آنها بسیار محبوب هستند.
چایهای هیبریدی بوته های سفت و سخت هستند که در مناطق 7 USDA به سختی سرد هستند.
برخی از گلهای چای هیبریدی قابل توجه:
رز "صلح" یک گل رز برنده جایزه با گل های بزرگ معطر صورتی و زرد است.
رز ‘Double Delight’ دارای گلبرگ های چند رنگ قرمز و سفید با ظاهری کمی زشت است.
رز "Chrysler Imperial"نمونه ای زیبا از گل رز قرمز عاشقانه با رایحه مرکبات و گل های دوتایی است.
رز "Full Sail"نوعی گل رز سفید است که از بهار تا پاییز شکوفا می شود و رایحه ای شیرین و شگفت انگیز دارد.
رز "Tropicana" دارای گل های مرجانی بزرگ با رنگ و بوی قوی است.
رز "پاپا میلند" دارای گلهای بزرگ و معطر قرمز تیره است که در تابستان و اوایل پاییز شکوفا می شوند.
رز " شب تاریک " دارای گلهای بزرگ و قرمز تیره با گلبرگهای زرد کمرنگ است.
رز "زردآلو آب نبات" گل زردآلو- مرجانی دوبل دارد. این درختچه گل رز زیبا از بهار تا پاییز شکوفا می شود.
گل رز چای ترکیبی "سیاه باکارا" نوعی گل رز سیاه است - دارای گلبرگهای قرمز روشن و زرق و برق دار زرشکی.

درختچه های رز

گلهای درختچه ای در دسته بندی گلهای رز قرار دارند که در گروههای دیگر گلهای رز مدرن قرار نمی گیرند. به طور کلی، گل های درختچه ای انواع گل رز سخت است و می تواند شامل گونه هایی از گل رز باشد که سالی یک بار شکوفا می شوند و یا ترکیبی با گل های مکرر هستند. معمولاً گلهای درختچه ای گلهای زیادی را روی هر گیاه ایجاد می کنند
گل رز بوته ای می تواند بین 5 تا 15 فوت (1.5 - 4.5 متر) رشد کند.
برخی از ارقام گل رز بوته قابل توجه:
Fruhlingsgold"" درختچه ای گل رز است که توده ای از خوشه های گل زرد و سفید را تولید می کند.
گل رز "Molineux" همچنین می تواند همانند گل دیوید آستین طبقه بندی شود.
بوته های گل رز Swany" " نوعی گل رز کم رشد است که برای پوشش زمین بسیار مناسب است. انتظار می رود تعداد زیادی گل رز سفید روی این رقم بدست آورید.

بیشتر بخوانید: گل آنتوریوم

رز مینیاتوری و مینی فلورا

اگر به دنبال گلهای زیبا برای رشد در داخل خانه هستید پس هرکدام از گونه های کوچک گل رز عالی هستند. این ارقام شباهت زیادی به گلهای چای ترکیبی دارند اما فقط نسخه های مینیاتوری هستند. همچنین می توانید گلهای رز "miniflora" را در امتداد مرزها یا لبه ها در باغ ها بکارید.
بیشتر بوته های گل رز مینیاتوری از 6 تا 36 سانتی متر (15 - 91 سانتی متر) ارتفاع دارند و دارای گل های کوچک و کاملاً شکل گل رز هستند. از آنجا که این انواع گل رز از ارقام در فضای باز منتقل می شوند برای زنده ماندن به دوره هایی از سرما نیاز دارند. برخی از گونه های گل رز مینیاتوری یک گل شکوفه و برخی دیگر شکوفه های مکرر هستند.
برخی از ارقام گل رز مینیاتوری قابل توجه:
" Cupcake" یک نوع گل مکرر از بوته گل رز مینیاتوری با گلهای صورتی است.
"Petite de Hollande" نمونه ای زیبا از یک گل مینی جمع و جور است که دارای گل های صورتی زیبا است.
"ستاره ها و راه راه" دارای خوشه هایی از گلبرگ های کوچک و قرمز با طرح قرمز است.
"شکوه پاییزی" گل های مینیاتوری خیره کننده ای با گلبرگ های دو رنگ نارنجی و قرمز رنگ ایجاد می کند.

گل رز بالارونده

انواع گل رز بالارونده انواع بوته های گل رز است که ساقه های انعطاف پذیر طولانی دارند. یکی از زیبایی های گل های رز بالارونده نوردی این است که آنها در طول تابستان و پاییز شکوفا می شوند.
این گل رزهای بالارونده می توانند تا حدود 20 فوت (6 متر) رشد کرده و در هر باغ ارتفاع و رنگ ایجاد کنند. بر خلاف درخت مو بالارونده، گل رز در این گروه با چسبیدن به دیوارها و لبه های برجسته صعود نمی کنند. شما باید پیوست های چوبی را به سطوح وصل کنید تا به آنها در صعود کمک کند. هنگامی که پر شکوفه هستید گلهای رز بالارونده با توده هایی از گلهای صورتی، قرمز، سفید یا زرد قابل تماشایی هستند.
برخی از ارقام گلهای رز بالارونده
"Blaze " گونه ای زیبا و شگفت انگیز از گلهای رز بالارونده با گل های رز قرمز خوش نما است که از بهار تا پاییز شکوفا می شود.
"Eden" با گلهای صورتی دلپذیر خود می تواند هر دیوار، داربست و یا سازه را به دریایی از رنگ صورتی تبدیل کند.
" Cecile Brunne" دارای خوشه هایی از گلهای کوچک و صورتی روشن است و توانایی بالاروندگی شدید را نشان می دهد. این نیز نوعی گل رز پولیاناست.
Iceberg"" یک گونه گل رز بالارونده است که دارای گلهای بزرگ سفید و موج دار است و تا ارتفاع 15 فوت (4/4 متر) رشد می کند.

رز رامبلر

رز Rambler شباهت زیادی به گل های بالارونده دارد اما یک طبقه بندی متفاوت است. تفاوت بین گونه های گل رز رامبلر و گل های رز بالارونده در ارتفاع و عادت های شکوفا بودن آنهاست. گلهای Rambler می توانند تا 30 فوت (9 متر) قد رشد کنند اما آنها فقط یک بار در فصل شکوفه می گیرند. با این حال، برخی از ارقام گل رز رامبلر جدید موجود هستند که گل های مکرر دارند.
هنگامی که گل های رامبلر در اواخر بهار و اوایل تابستان شکوفا می شوند این اثر واقعاً دیدنی است. گلهای رامبلر باعث ایجاد خوشه های بزرگ و شفاف گلهای جمع و جور کوچک تا حداکثر 20 در ساقه می شوند.
برخی از ارقام قابل توجه گل رز رامبلر:
رز فیلیپس "Kiftgate"یک رقم گل رز بالارونده با گل های زیبا و سفید از نوع یاس است. گفته می شود که یک نمونه بزرگترین گل رز در انگلستان است و 50 فوت (15 متر) ارتفاع و 80 فوت (24 متر) عرض دارد!
"Gardenia" یک گل رز رامبلر سرسخت با گل های زرد کم رنگ پر پشت و رایحه ای شیرین است. این یک گونه شکوفه مکرر است.
" Adelaide d’Orleans " خوشه های ظریف از جوانه ای صورتی کم رنگ دارد که با شکوفه های سفید باز است.
"دوروتی پرکینز" نوعی محبوب گل رز است که دارای خوشه های بزرگی از شکوفه های صورتی است.
"پرنسس لوئیز" جوانه های صورتی کمرنگ دارد که به شکوفه های سفید رنگ موج دار باز می شود.

گل رز درختی

گل رز درختی یک نوع خارق العاده از بوته گل رز است که شبیه یک درخت گل کوچک است. گل رز با پیوند گل رز به بالای یک عصا گل رز بلند ساخته می شود. برخی از پرورش دهندگان گل رز 2 یا 3 بوته گل رز مختلف را ایجاد می کنند تا نمایشگرهای گل خیره کننده ای را ایجاد کنند.
گل رز درختچه در هر باغی بوته های چشم نواز است. بوته گل رز زیبا در بالای "تنه درخت" قرار دارد و به شما این امکان را می دهد برخی از زیباترین گلهای یک باغ را در سطح چشم تحسین کنید. بسیاری از گونه های گل رز مینیاتوری همچنین گل رز درختی خوبی را ایجاد می کنند.

گل رز پولی آنتا

گونه گل رز که به عنوان گلهای پولی آنتا طبقه بندی می شوند از بهار تا پاییز باعث ایجاد خوشه های گلهای کوچک می شوند. گلهای روی گلهای پولی آنتا به طور کلی قطر 1 "(2.5 سانتی متر) اندازه می گیرند و معمولاً صورتی، قرمز یا سفید هستند. برای بعضی از درختچه های گل رز که شکوفه های آن برای کل فصل وجود ندارد غیر معمول نیست.
یکی از دلایلی که گلهای پولی آنتا برخی از پرطرفدارترین انواع گلهای رز هستند این واقعیت است که آنها گیاهان کم نظیری و بسیار سخت باغ هستند.
برخی از ارقام قابل توجه گل رز polyantha:
"Gruss an Aachen" دارای گلبرگ هایی با رنگ هلو به رنگ روشن است که گل های دوتایی به شکل گل رز تشکیل می دهند.
" The Fairy " نوعی گل رز با گلهای روشن تا گلهای سفید است. گل کلفت بسته بندی شده ممکن است حاوی 25 یا بیشتر گلبرگ باشد.
"رز شادی" دارای گلهای کوچک و قرمز آلبالویی است.
"سیسیل برونر" شکوفه های معطر صورتی کمرنگ دارد که گل را در طول تابستان تکرار می کند.

بیشتر بخوانید: تکثیر و رشد پلومریا - چگونه می توان از پلومریا مراقبت کرد

فلوریبوندا

گلهای رز فلوریبوندا با خوشه های بسیاری از گلهای خیره کننده و ظاهری پر پشت و انبوه دارند. به علت فراوانی شکوفه های حاصل از آن، گونه های گل رز "آزاد" توصیف می شود.
گلهای رز Floribunda دارای رنگ های متنوعی از جمله بنفش، نارنجی، زرد، سفید و صورتی است. گلهای رز فلوریبوندا متمدن هستند از تقاطع گلهای Polyantha با چای هیبریدی ایجاد می شوند. این گونه گونه های سخت بوته های گل رز را تشکیل می دهد که مراقبت از آنها آسان است.
به دلیل عادت شدید گلدهی، اغلب گل های فلوریبوندا برای محوطه سازی و زیباسازی پارک های عمومی انتخاب می شوند.
برخی از ارقام برجسته گل رز فلوریبوندا
"Iceberg" به دلیل فراوانی گلهای رز سفید فلوریبوندا خالص، نام خود را می گیرد. این گل سرخ نیز به عنوان گل رز بالارونده کشت می شود.
" Anne Harkness " گلبرگهای صورتی روشن و خامه ای با مركز قرمز تیره تر دارد. گلهای رز "کاکائو داغ" دارای گلبرگهای نارنجی شکلاتی هستند که در باغ ها یا گلدان ها خیره کننده به نظر می رسند.
"Tuscan Sun"دارای گلهای نارنجی زردآلو در خوشه های کوچک است که در طول فصل شکوفه می شوند.
"دسته گل عسلی" دارای گلهای بزرگ و معطر زرد و زیبا است.

گل رز Ground Cover ( رز خزنده)

همانطور که از این نام پیداست گل رز خزنده گونه هایی با رشد کمی از گل رز هستند که نگهداری آنها نیز آسان است. معمولاً گونه رز خزنده در طبقه پوشش سطح زمین بین 1 تا 3 فوت (30 - 90 سانتی متر) رشد می کنند. این گلهای محوطه سازی مناسب هستند تا در کنار عطرهای معطر و شاخ و برگهای سبز رنگ زیادی را برای باغ شما فراهم کنند.
برخی از گل رز Ground Cover قابل توجه:
"ایوان" دارای گلهای سفید و درخشان در شکل آزاد و یک مرکز زیبا و زرد برنز است.
رز " Flower Carpet Coral " دارای گلهای زیبای مرجانی رنگ هستند که گل رز معطر را ایجاد می کنند.

رز دیوید آستین (رز انگلیسی)

دیوید آستین یک پرورش دهنده معروف گل رز است که برخی از خیره کننده ترین گل های رز انگلیسی را ایجاد کرده است. اگرچه این یک طبقه بندی جداگانه نیست اما گلهای رز دیوید آستین اکنون مشهور جهان هستند. ارقام گل رز در این گروه به بهترین وجه از گلهای مدرن و قدیمی رشد داده شدند.
در طول 50 سالی که دیوید آستین در حال پرورش گل رز است بیش از 240 رقم جدید ایجاد شده است. این گل سرخ های انگلیسی زمستان سخت و مقاوم به بیماری هستند. گل رز انگلیسی دیوید آستین به خاطر گلهای معطر بزرگ و پرنور و سایه های زیبا و پاستیل بسیار مشهور است.
گل رز دیوید آستین ویژه چیست؟ آنها عطر فوق العاده ای از Old Roses و سرسختی و عادت های جدی گل های مدرن را دارند.
برخی از ارقام قابل توجه گل رز دیوید آستین:
"Benjamin Britten" نوعی گل رز انگلیسی است که دارای گل های قرمز و زرد رنگ برجسته ای است.
"شارلوت" یک رقم گل رز انگلیسی با گل های سفید و زرد کره ای است. هر گل بسته به اندازه 100 گلبرگ دارد!
گل رز " Gentle Hermione " دارای گلهای بزرگ و شفاف است که به رنگ صورتی کمرنگ است و بوی فوق العاده ای دارد.
Darcy Bussell"" یک گل رز با رشد سریع با توده هایی از شکوفه های معطر قرمز عمیق است.
" Harlow Carr " دارای گلهای صورتی با رایحه ای قوی است که از اوایل تابستان تا پاییز شکوفا می شود.
" Munstead Wood " شکوفه های قرمز تیره و عطر و بویی قوی دارد.

رز گراندیفلورا

طبقه بندی گلهای Grandiflora شامل گل رزهایی است که متقاطع بین چایهای ترکیبی و فلوریبوندها هستند. نام گل رز Grandiflora از این حقیقت ناشی می شود که این گونه از اندازه گلهای بزرگ floribunda بزرگتر است. برخی از ارقام بزرگتر می توانند به ارتفاعی تا 8 فوت (2.4 متر) برسند.
از دهه 1980، گلهای رز Grandiflora دیگر به اندازه گذشته محبوب نیستند. بیشتر افراد گل رز را از دسته های چای هیبریدی یا دسته های فلوریبوندا برای باغ خود انتخاب می کنند.
برخی از ارقام برجسته گراندی فلورا:
"عشق" نامی مناسب برای این گل رز بزرگ با سایه های ظریف و سفید در آن مرکز است.
به دلیل درخشان بودن گلبرگهای سفید و لبه های مایل به قرمز، "Cherry Parfait" خیره کننده به نظر می رسد.
"Dream Come True" دارای گلهای شگفت انگیز گل رز با گلبرگهای نرم نارنجی، صورتی و قرمز بسیار رنگی است.
"ملکه الیزابت" گل رز کلاسیک Grandiflora است و دارای یک گل زیبا است که سایه ای زیبا از صورتی دارد.

گل های رز قدیمی

گل رز باغی به عنوان هر نوع گل رز که قبل از سال 1867 هنگام ایجاد اولین گل رز مدرن، کشت و یا وجود داشته طبقه بندی می شوند. گل رز در طبقه "با قدیمی" نیز به عنوان میراث یا گل رز های تاریخی گفته می شود.
ویژگی های شناسایی گل های قدیمی باغ رایحه ای شدید و شکوفا های بزرگ و شکیل است. به طور سنتی، گل رزهای قدیمی باغ شکوفه های مجرد بودند اما در دهه 1800 شکوفه های جدیدتر تکرار شدند
گل رز Old Garden به تعدادی دسته تقسیم می شود. در اینجا توضیحات مربوط به این گروه های گل رز آورده شده است:

رز آلبا

یکی از قدیمی ترین انواع هیبریدهای گل رز است و در اواخر بهار یا اوایل تابستان شکوفه دار می شوند. انتظار دارید گلهای زیبا و سفید و صورتی برجسته از گلهای آلبا را بدست آورید.

گل رز بوربون

گلهای رز در گروه "بوربون" دارای شکوفه های صورتی بزرگ هستند که دارای عطر و شکوفه ای شگفت انگیز و مکرر هستند. اینها همچنین در زمره دسته گلهای بالارونده قرار دارند.

رز گلهای چای

گلهای چای منشاء آن در چین است و مشخصه داشتن رایحه ای چای دلپذیر است. این گل رز ها شکوفه های مکرر هستند اما سرد نیستند و آب و هوای گرم تر را ترجیح می دهند.

رز گالیکا

گلهای رز در طبقه بندی گالیکا فقط یک بار در فصل شکوفه دار می شوند. آنها برخی از بهترین نمونه های گل رز از رز های باغی قدیمی را تولید می کنند که دارای رنگ های خرمایی مایل به قرمز، بنفش، رزابی، زرشکی یا قرمز هستند.

رز داماسک (رز گل محمدی)

این دسته گل رز باستانی نام خود را از دمشق در خاورمیانه می گیرد. برخی از ارقام گل رز Damask در تابستان شکوفه می شوند و برخی در پاییز شکوفه می شوند. همچنین برخی از انواع وجود دارد که شکوفه های مکرر دارند.

رز سنتیفولیا (Provence Roses)

گل کلم نیز نامیده می شود گل رز Centifolia دارای گلهای بسیار بزرگی است که شبیه یک کلم است. معمولاً گلهای جذاب گل رز در سایه های مختلف بین سفید و صورتی تیره قرار دارند. به دلیل رایحه شدید آنها اغلب در ایجاد رایحه گل رز استفاده می شود.

رز چینی (Rosa chinensis)

گونه های گل رز چینی باغ های قدیمی اغلب به عنوان پدر و مادر اصلی ارقام مدرن مشاهده می شوند. این گلهای شکوفه تکراری به رشد بسیاری از گلهای مدرن که از بهار تا پاییز ادامه می دهند کمک می کند.

رز Noisette

گل رز Noisette انواع مهم گل رز براي رشد ارقام زرد و نارنجي بودند. گلهای معطر بزرگ آنها به طور مداوم در طول فصل شکوفه دار می شوند.

گل ماس

یکی از ویژگی های جذاب گل های ماس، رایحه چوبی است که به آنها می دهد. این گلهای رز انواع مختلفی از گلهای رنگارنگ و برجسته را تولید می کنند و برخی از زیباترین هیبریدهای گل رز باغی قدیمی هستند.

گل رز هیبریدی قدیمی

تعدادی از انواع گل رز ترکیبی باستانی وجود دارد که از لحاظ فنی در دسته Old Old Rose طبقه بندی نمی شوند. با این حال، بیشتر لیستهای دسته گل رز برخی از هیبریدها را از اواخر دهه 1800 به همراه سایر میراث و گل رزهای تاریخی طبقه بندی می کنند.
گل رز مشکی پیوندی، خوشه های گلهای ساده هر کدام 5 گلبرگ تولید می کند. نام این گروه گل رز از بوی قوی مشکی که گلها ساطع می شوند ناشی می شود. هیبریدهای گل رز ماسک به دلیل شاخ و برگ سبز متراکم خود با ارزش هستند.
گل های رز ترکیبی اولین هیبریدهای در غرب بودند که به عنوان "هیبریدهای در حال رشد" کشت می شوند. این گروه گل رز شامل بسیاری از ارقام گل رز باستانی از دسته های دیگر است که برای تکرار شکوفه ها کشت می شوند.
Hybrid Rugosa Roses دسته دیگری از گل رز است که با Old Garden Roses دسته بندی شده اند اما هیبریدهای جدید تری هستند. این گلهای شکوفه تکرار شونده بسیار معطر و دارای گلهای مضاعف هستند.
برمودا " mystery " گل رز به دلیل اینکه در کشورهای گرمسیری رشد می کنند اما در برابر بیماری مقاوم هستند گروه مهمی از گل رز هستند. این امر باعث می شود که این گلهای رز برای پرورش نژادهای جدید مقاوم در برابر بیماری مهم می باشد. آنها به نام های گل رز " mystery " خوانده می شوند زیرا نام گونه های گل رز شناخته شده نیست.

گونه های گل رز (گل رز وحشی)

"گونه های گل رز" نام گیاه شناسی گل رزهایی است که به طور طبیعی در طبیعت رشد می کنند و نتیجه کشت یا پیوندزنی نیستند. معمولاً، انواع گونه های گل رز تک گل شکوفه هستند و دارای گلهای ساده با 5 گلبرگ هستند.
اگر می خواهید یک گیاه سخت و کم تحرک نگهداری کنید گلهای وحشی در باغ شما رشد می کنند. در حقیقت، برخی از باغداران می گویند که گل رز وحشی به جای مراقبت و توجه بیشتر به غفلت می پردازد. آنها عموماً طبیعت گسترده ای دارند و هنگام شکوفه در بهار و اوایل تابستان، گل های صورتی بسیار زیبایی ایجاد می کنند.
برخی از انواع محبوب انواع گل رز برای باغ شما شامل موارد زیر است:
گل رز ماسک (Rosa maschata)
گل رز اسکاتلندی (Rosa pimpinellifolia)
گل خانم بانك (Rosa bankiae)
رز سویتبریر (Rosa rubiginosa)
رز moyesii - گونه ای از گل رز وحشی که در پاییز شکوفا می شود

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search