توانبخشی

کارهایی که باید بعد از یک حمله قلبی انجام دهید

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، از 735،000 آمریکایی که هر ساله یک حمله قلبی دارند 525،000 نفر اولین بار این حمله را داشته اند.

این به معنی آن است که بسیاری از افرادی که ممکن است ندانند پس از چنین ترومایی چه کاری باید انجام دهند. یکی از مواردی که می توانید انتظار داشته باشید اگر از یک حمله قلبی جان سالم به در برده اید درمان است که به مدت طولانی پس از رویداد واقعی ادامه می یابد. خبر خوب این است که بسیاری از شما می توانید برای بهبود سلامت خود کارهایی انجام دهید و امیدوارم از حمله دیگر جلوگیری کنید. در حقیقت، بسیاری از این مراحل باید قبل از اینکه شما حتی بیمارستان را ترک کنید شروع شوند.
(ضربان قلب، از دست دادن وزن و بهبود سلامت شما با برنامه راه رفتن قابل تنظیم و پیشگیری است.
در اینجا هفت کار است که کارشناسان می گویند شما می توانید انجام دهید تا سلامتی خود را بهبود بخشید و از حوادث بعدی خود دفاع کنید.

مرحله 1: انتظار مداخلات فوری و اضطراب

دکتر آلن استوارت، مدیر جراحی آئورت و مدیر اجرایی در بخش جراحی قلب و عروق در بیمارستان کوه سینای نیویورک در سال 2008 می گوید: احتمالاً شما از تیم های مختلف پزشکان در زمینه دارو و دستگاه های نظارت بازدید خواهید کرد. استوارت می گوید: "در حالیکه شما در بیمارستان هستید پزشکان اجازه می دهند تا از شما مراقبت کنند. "این زمان بسیار دشوار است و درد دارید و معمولاً گیج هستید.
(در زنان زیر 50 سال، 40٪ از حملات قلبی ناشی از این وضعیت است که شما هرگز از آن خبر ندارید.)
در اغلب موارد، یک رقیق کننده خون و داروهای فشار خون (و همچنین سایر مواد مخدر برای کنترل درد) بلافاصله برای بازگرداندن جریان خون مناسب تزریق می شود. بعداً می توانید آزمایش کاتتریزاسیون را برای بررسی شریان های عروق کرونر انجام دهید. بیمارستان نباید در انجام یک آنژیوگرام صرفه جویی در زمان را تاخیر دهد. استوارت می گوید اگر آنها این سرویس را ارائه ندهند شما باید بلافاصله تثبیت شده و به تسهیلات دیگر منتقل کنید. بعضی از بیماران ممکن است نیاز به قرار دادن استنت فوری یا بای پس عروق کرونری داشته باشند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

مرحله 2: هنگام مرخص شدن با دقت خلاصه پرونده را بخوانید.

دکتر ریژینا درواز، متخصص قلب و عروق نیویورک می گوید قبل از ترخیص از بیمارستان، خلاصه ای از پرونده خود را با جزئیات پرستار و پزشک خود مرور کنید. سؤالاتی مانند:
چه وقت من به بیمارستان یا متخصص قلب خود مراجعه می کنم؟
من باید چه داروهایی را مصرف کنم و چه مدت مصرف کنم؟ آیا عوارض جانبی دیگری وجود دارد که باید انتظار داشت؟
اگر من یک استنت یا بای پس داشتم آیا مراقبت و پیگیری مورد نیاز برای این روش ها وجود دارد؟
آیا هیچ نشانه ای وجود دارد که باید از آن مراقبت کرد.

مرحله 3: برای درمان بیشتر فکر کنید.

درخواست یک جلسه با یک کارمند بیمه اجتماعی یا هماهنگ کننده بیمار برای بحث در مورد احتمال ابتلا به بیماری قلبی، یک مشاوره و برنامه آموزش تحت نظارت که می تواند سلامت شما را در زمان بسیار بحرانی بهبود بخشد. به گفته انجمن جامعه شناختی قلب و عروق و مداخلات، اگر شما یک حمله قلبی دارید یا داشته اید (مانند استنت گذاری، آنژیوپلاستی، بای پس عروق کرونر یا تعویض دریچه) واجد شرایط برای واکسیناسیون هستید. کارکنان بیمارستان می توانند شما را به برنامه های محلی در بیمارستان ها و مراکز سرپایی هدایت کنند به علاوه به شما کمک می کند که بیمه را سازماندهی کنید.

مرحله 4: یک متخصص قلب را پیدا کنید

اگر قبلا متخصص قلب نداشتید با کارکنان یا عزیزان صحبت کنید تا مراقبت پیگیری را با یک متخصص قلب، هماهنگ کنند. آسیب عضلانی از حمله قلبی ممکن است نیاز به داروهای طولانی مدت داشته باشد که باعث تقویت عملکرد قلب، کنترل فشار خون و کاهش فشار قلب شود. استوارت می گوید: "یک متخصص قلب برای مدیریت این داروها برای درازمدت لازم خواهد بود.

مرحله 5: برای رژیم غذایی و ورزش کاوش کنید

برنامه های توانبخشی قلب یک کار عالی برای ارائه جزئیات سفارشی انجام می دهند اما یک برنامه غذایی یا کاهش وزن نیز می تواند به شما کمک کند. استوارت اضافه می کند که تغییراتی در شیوه زندگی وجود دارد که باید پس از یک حمله قلبی متعهد شوید تا سلامت خود را در مسیر حرکت قرار دهید سیگار نکشیدن، کنترل کلسترول، ورزش منظم و کنترل سطح قند برای مراقبت قلب لازم است.

مرحله 6. درباره از سر گرفتن فعالیت مجدد بپرسید

نگران نباشید با پزشک خود صحبت کنید زمانی که می توانید به برنامه معمول خود بازگردید و چیزهایی مانند رفتن به کار، مسافرت یا داشتن رابطه جنسی را از پزشک سوال کنید.

مرحله 7: روان خود را نادیده نگیرید.

بیمارستان ها مراقبت های فیزیکی پس از حمله را ارائه می دهند اما به طور معمول به تاثیرات روحی یک حمله قلبی توجه ندارند. برای درخواست مشاوره روانشناسی در حالی که در بیمارستان هستید یا برای درمان پس از ترخیص اقدام کنید.
استوارت می گوید: "این تجربه تهاجمی است. "افسردگی پس از حمله قلبی عادی است. هیچ شکی در جستجوی مشاور نیست که در مورد ترس و اضطراب برای شما صحبت کند.

نکات بیشتر در مورد مراقبت از قلب بعد از حمله قلبی

همه داروهای خود را بشناسید. پس از یک حمله قلبی، پزشک شما احتمالاً دستورالعمل جدیدی را شروع کرده و بسیار مهم است که بدانید چرا این داروها با عوارض جانبی بالقوه را مصرف می کنید. اما فرض نکنید که فقط قرص کافی است. اغلب مردم فکر می کنند اگر دکتر فقط این دارو را برای مصرف نسخه کرد دیگر لازم نیست که وزنم را کاهش دهم ورزش کنم و چیزهای دیگر زندگی را که دکتر برایم توصیه می کند انجام دهم دکتر شوارتزشتاین می گوید. "در سال های اخیر بیشتر شواهدی وجود دارد که تغییرات شیوه زندگی احتمالا مهمتر از اقدامات پزشکی است که ما انجام می دهیم.
در برنامه توانبخشی ثبت نام کنید. پزشکان موافقند که شرکت در برنامه نظارت بر تغییرات ورزش و شیوه زندگی، کلید کاهش خطر ابتلا به یک حمله قلبی تکراری است. دکتر گولتی می گوید: هر کس که یک حمله قلبی داشته باشد باید بیمارستان را به عنوان بخشی از برنامه درمان خود برای توانبخشی قلب قرار دهد. اگر شما در بیمارستان بستری نیستید از پزشک خود بخواهید که چگونه ثبت نام کنید. دکتر شوارتزشتاین، از آنجا که او در یک منطقه روستایی فعالیت می کند اضافه می کند که بیمارانی که ممکن است به دور از توانبخشی قلبی زندگی کنند می توانند "تقریبا" در برنامه حضور داشته باشند. او می گوید: "افراد می توانند برای دریافت پیام های متنی از برنامه ثبت نام کنند تا یادآوری های مربوط به تغذیه روزانه و تغییرات تغذیه ای را دریافت کنند."
میوه و سبزیجات بیشتر بخورید. دکتر گولتی می گوید: یک رژیم غذایی قلب سالم که اولویت میوه ها و سبزیجات بیشتری را شامل می شود و شامل محصولات لبنی کم چرب و غذاهای دانه کامل است استفاده کنید. حتی شواهد بیشتر که این موثر است از یک مطالعه در 2016 بیش از 15،000 نفر در 39 کشور که در مجله قلب اروپا منتشر شده است. محققان دریافتند که رژیم مدیترانه ای که با مواد غذایی و ماهی پر می شود خطر سکته مغزی و حمله قلبی را کاهش می دهد. این مطالعه همچنین نشان می دهد که خوردن غذاهای سالم تر، از حذف ناسالم ها مهم تر است.
دریافت کالری را محدود کنید. حفظ یک وزن سالم یکی از راه های بسیاری برای کنترل فشار خون شما است. من با بیمارانم در باره مدیریت وزن صحبت می کنم نه کاهش وزن، به این دلیل که هدف باید یک تغییر شیوه زندگی باشد نه یک رژیم غذایی موقت سه تا شش ماه برای از دست دادن 20 کیلوگرم وزن که ممکن است دوباره برگشت کند.
از لثه های خود را مراقبت کنید. با توجه به AAFP، ارتباطی بین بیماری قلبی و سلامت دهان وجود دارد. کارشناسان سازمان می گویند که باکتری هایی که باعث بیماری لثه می شوند در سراسر بقیه بدن گسترش می یابند و باعث افزایش التهاب می شود که می تواند طیف وسیعی از شرایط را بدتر کند. بنابراین لثه های خود را با استفاده از مسواک زدن معمولی، شستشو و بازدید از دندانپزشک خود، حفظ کنید. و از مسواک زدن اشتباه اجتناب کنید.
استرس را مدیریت کنید. از آنجا که استرس با فشار خون بالا همراه است بسیار مهم است که راه های مناسب برای مقابله با آن پیدا کنید. AAFP می گوید به جای کاهش اضطراب با خوردن یک نوشیدنی یا روشن کردن یک سیگار، به تمرین تنفس آرامش بخش یا مراقبه بپردازید.
قرار ملاقات های خود را پیگیری کنید. اگرچه ممکن است چالش هایی برای پیدا کردن پزشک برای بعضی از افراد وجود دارد توجه به پیگیری قرار ملاقات بعدی کلید حفظ سلامت درازمدت است. انجمن های قلب آمریکا می گوید چنین بازدیدهای می توانند به پزشکان خود کمک کنند تا در معرض شرایط شما قرار گیرند و بهبودی شما را نیز کنترل کنند. در اینجا ترفندهای آسان برای استفاده بیشتر از انتصاب دکتر شما وجود دارد.
تمرین های قدرتی را فراموش نکنید. شما همچنین باید یک تمرین قدرت را با استفاده از وزن بدن خود، دمبلها یا گروه های مقاومتی به رژیم خود اضافه کنید البته دو تا سه بار در هفته ایده آل است. تمرین قدرتی کمک می کند تا توده عضلانی بدون چربی را تولید و یا حفظ کنید. افرادی که توده عضلانی بیشتری دارند نیز متابولیسم بالاتری دارند که از افزایش وزن جلوگیری می کند.
کشیدن سیگار را ترک کنید. پائولا میلر، MD، مدیر توانبخشی قلب در مرکز قلب و عروق بیمارستان های UNC می گوید: این بسیار حیاتی است. دود سیگار برای رگ های خونی شما سمی است. با ترک عادت، فشار خونتان را پایین می آورید و شانس خود را برای ایجاد لخته های خون خطرناک کاهش می دهید. با پزشک خود برای ترک سیگار صحبت کنید.
صبور باشید. هر کس متفاوت است بنابراین سخت است بگویم چقدر طول می کشد تا شما دوباره احساس خود را همانند قبل بدست آورید دکتر، میلر می گوید اکثر افراد می توانند فعالیت های عادی خود را طی سه تا شش ماه پس از یک حمله قلبی آغاز کنند. دکتر باخمن می گوید: "شما باید محتاط باشید". با دکتر خود صحبت کنید، یک برنامه توانبخشی قلب را به آرامی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تشخیص بیماری های عروق کرونر قلب | تاکیکاردی فوق بطنی (SVT، PSVT) - بررسی اجمالی | فواید فیبرهای غذایی در بیماریهای قلبی عروقی

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search