توانبخشی

پس از جراحی تعویض زانو چگونه باید بخوابید؟

پس از جراحی جایگزینی زانو، چگونه باید بخوابید؟ خواب به پشت یا در سمت غیر جراحی توصیه می شود. این راهنمایی های بازیابی را بیاموزید راه های متعددی وجود دارد که جراحی جایگزین زانو می تواند زندگی یک فرد را برای بهتر شدن تغییر دهد. بسیاری از افراد می توانند

فعالیت های خود را انجام دهند و کسانی هم هستند که نسبتاً سریع بعد از جراحی قادر به انجام آن نیستند. اما بسیاری از بیماران کشف می کنند که جایگزینی زانو خواب آنها را هم مختل می کند. اگر چند ترفند یاد بگیرید ممکن است یک راه راحت تر برای لذت بردن از خواب پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: چه کسانی نیاز به تعویض زانو دارند؟

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

موقعیت های خواب پس از جراحی تعویض زانو

برخی موقعیت ها وجود دارد که در حین خواب راحت تر احساس راحتی می کنید. در نظر گرفتن این موقعیت ها را بررسی کنید:

خوابیدن به پشت

این بهترین راه برای خوابیدن است. شما باید پایی که جایگزین زانو داشته بر روی چند بالش قرار دهید. آنها را در پشت زانو قرار ندهید. همچنین میتوانید از آسانسور یا گوه استفاده کنید تا پای شما را بالای قلب نگه دارید. قبل از استفاده از آن باید با پزشک خود صحبت کنید زیرا بعضی آنها را توصیه نکنند.

خوابیدن روی طرف جراحی نشده

سعی کنید در طرف مقابل جایگزین زانو بخوابید. زانوی زخم شما باید به سقف نزدیک باشد. ایده خوبی است که دو بالش یا بیشتر را بین پاها نگه دارید. برای حداقل شش هفته اینگونه بخوابید. پای خود را جلوتر از پای دیگر نبرید این یکی از موقعیت های توصیه شده خواب پس از عمل جراحی جایگزینی زانو است.
لطفا به خاطر داشته باشید که بعد از عمل تعویض زانو خوابیدن روی شکم خود ایمن نیست. این یک موقعیت خوب برای خوابیدن نیست. این دردناک است و همچنین برای جراحی ناخوشایند است. با پزشک خود در مورد چیزهای مختلفی که می توانید سعی در پیدا کردن امداد در هنگام خواب داشته باشید صحبت کنید. پس از شش هفته، می توانید با پزشک خود در مورد موقعیت های جدید خواب صحبت کنید.
اغلب افراد در خوابیدن پس از جایگزینی زانو مشکل دارند. اطمینان حاصل کنید که یک دوز کشنده درد را قبل از رفتن به رختخواب استفاده کنید شما باید سعی کنید آنها را مدیریت کنید تا بتوانید قبل از خواب، یک دوز داشته باشید. ممکن است بخواهید داروی خود را در کنار تخت نگه دارید بنابراین شما می توانید دوز را برای اولین بار بدست آورید زیرا درد شما ممکن است تنظیم شود.

نکات بازیابی پس از جراحی تعویض زانو

علاوه بر موقعیت خواب پس از جراحی جایگزینی زانو، راهنمایی های بیشتری برای بهبود بهتر جراحی جایگزین زانو را یاد می گیرید.

مراقبت از زخم

در هنگام بهبودی در خانه، دستورالعمل های زیر می توانند از عفونت جلوگیری کنند و به مراقبت از زخم کمک کنند.
زخم را خشک و تمیز نگه دارید. بیمارستان به احتمال زیاد یک پانسمان که نیاز به تغییر دارد اعمال می کند. قبل از خروج از بیمارستان، دستورالعمل را دریافت کنید.
دستورالعمل های مراقبت دکتر خود را برای دوش گرفتن و حمام کردن دنبال کنید.
اگر زخم زخمی شود یا قرمز به نظر می رسد به پزشک خود اطلاع دهید زیرا ممکن است عفونت وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: علائم عفونت جایگزین زانو چیست و بیشترین خطر ابتلا به آن چیست؟

ورم

برای زمان 3-6 ماه پس از عمل جراحی به طور طبیعی، تورم اندک تا متوسط وجود دارد. برای کاهش تورم، از یخ استفاده کنید و پاها بالا ببرید. جوراب های فشرده ممکن است به تورم کمک کنند. در تورم تازه یا شدید با پزشک خود صحبت کنید این ممکن است نشانه ای از لخته شدن خون باشد.

دارو

در مورد دارو به دستورالعمل پزشک خود مراجعه کنید. برای شما ممکن است داروهای بدون مخدر، مخدر، تزریقی یا رقیق کننده خون خوراکی، داروهای ضد تهوع یا نرم کننده های مدفوع تجویز شود.
با پزشک خود در مورد داروهای خود، از جمله موارد داروهای بدون نسخه مانند ویتامین ها و مکمل ها که استفاده می کنید مشورت کنید. پزشک شما اگر مشکلی با مخلوط کردن داروها وجود داشته باشد می تواند به شما بگوید.
شما می خواهید مراقب باشید که هیچگونه عفونت در ترمیم مفصل پیدا نکنید. پزشکان ممکن است آنتی بیوتیک ها را در طی مراحل خاص مانند کار دندانپزشکی توصیه کنند تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهند. خوب است قبل از کار دندانپزشکی با دکتر خود صحبت کنید و اجازه بدهید دندانپزشک شما در مورد جایگزینی زانو بداند. ممکن است نگه داشتن یک کارت پزشکی برای شما ایده خوبی باشد تا در موارد اورژانس، پرسنل وضعیت کامل شما را بدانند.

رژیم غذایی

پس از بازگشت به خانه، احتمالا به رژیم معمولی خود باز می گردید. پزشک شما ممکن است پیشنهاد کند که مکمل های ویتامین و آهن را مصرف کنید. همچنین ممکن است گفته شود از مکمل هایی نظیر اضافه کردن ویتامین K یا سایر رقیق کننده های خون جلوگیری کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که غذاهای مانند جوانه بروسل، گل کلم، کلم بروکلی، لوبیا سبز، جگر، لوبیا گاربانزو، کلم پیچ، اسفناج، روغن سویا، سبزیجات شلغم، کاهو، پیاز و کلم را کاهش دهید.
اطمینان حاصل کنید که مصرف الکل و قهوه را قطع می کنید اما همچنان مقدار زیادی مایعات را دریافت خواهید کرد. سعی کنید وزن خود را برای کاهش فشار در مفصل کنترل کنید.

بازگشت به حالت عادی

پس از بازگشت به خانه، فعالیت های خود را متوقف نمایید. فقط مطمئن شوید که آن را خیلی زود شروع نمی کنید. اگر چه روزهای خوب و بد را دارید باید بهبود تدریجی را مشاهده کنید. موارد زیر پیگیری شوند:

رانندگی

معمولاً هنگامی که داروهای ضد درد مخدر شما قطع می شود و رفلکس و قدرت شما به حالت عادی برگردانیده شود به طور کلی ایمن می شوید. دکتر شما به شما اطلاع می دهد چه وقتی می توانید به رانندگی بازگردید.

ارتباط جنسی

اطمینان حاصل کنید که با دکتر خود چک کنید تا ببینید که آیا شما با خیال راحت می توانید رابطه جنسی را ادامه دهید. بستگی به شرایط شما دارد ممکن است فقط چند هفته قبل از اینکه بتوانید رزومه کاری خود را ادامه دهید.

بازگشت به کار

بسته به نوع کاری که انجام می دهید و فعالیت های مربوطه، ممکن است در چند هفته به کار بازگردید. دکتر شما به شما بهترین ایده را می دهد که این امر برای شما ایمن است.

ورزش و تفریح

از فعالیت های روتین به توصیه درمانگر فیزیکی حداقل 8 هفته اجتناب کنید. پزشک شما ممکن است یک دوچرخه ثابت برای کمک به روال و زانوی شما توصیه کند. سعی کنید خم شدن و صاف کردن زانوی خود را بیشتر در حد ممکن انجام دهید.
هنگامی که دکتر شما را به شما اجازه دهد می توانید به حالت معمول خود بازگردانید. اغلب پیاده روی کنید اما به یاد داشته باشید که آنچه پزشک فیزیوتراپیست یا پزشک شما میگوید را جایگزین نکنید.
شنا تمرینی عالی است که آسیب کمتری دارد. شما می توانید این کار را به محض اینکه بخیه ها از بین رفته اند و زخم بهبود یابد انجام دهید. همچنین تمرینات کم اسیب مانند دوچرخه سواری، گلف، پیلاتیز و یوگا نیز توصیه می شود.

پرواز

در حال حرکت در یک هواپیما و مقابله با تغییرات فشار ممکن است باعث تحریک زانو شما شود مخصوصاً در طی بهبودی. قبل از پرواز با دکتر خود مشورت کنید. ممکن است لازم باشد که امنیت فرودگاه را آگاه سازید زیرا در برخی موارد یک اتصال مصنوعی، زنگ هشدار را به صدا در می آورد. کارت هشدار پزشکی ممکن است به شما کمک کند تا امنیت را آسانتر کنید.

بیشتر بدانید: پارگی مینیسک زانو | شایعترین آسیبهای زانو چیست؟ | تزریق داخل زانو یا تعویض زانو: کدام گزینه مناسب است؟ | درد زانو در حال دویدن - علل و درمان

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search