رژیم غذایی

سلامت ایمنی خود را تقویت کنید

افزایش سلامت ایمنی

چگونه ایمنی خود را افزایش دهم؟ این سوالی است که همیشه به خصوص در فصل آنفولانزا و ماه های سردتر پرسیده می شود.

یک سیستم ایمنی شدید به راحتی با عوامل بیماری زا و مهاجمان مقابله می کند اما اگر رژیم غذایی نامناسب از نظر مواد مغذی، فشار روانی بیش از حد یا کمبود خواب با کیفیت بدن دچار مشکل شوند احتمالا بیماری افزایش می یابد. خوشبختانه، تنظیمات سبک زندگی ساده و روزمره ای وجود دارد که می توانید برای حمایت از سیستم ایمنی بدن و بهینه سازی توانایی آن در مبارزه با عفونت، انجام دهید.
برای ایجاد سلامتی سه راه آسان وجود دارد:
تغذیه خود را به حداکثر برسانید
سبک زندگی خود را بهینه کنید
سلامت ایمنی خود را تقویت کنید
برای تقویت سلامت سیستم ایمنی بدن خود رعایت موارد زیر لازم است:
گرفتن مقداری آفتاب
سم زدایی
هورمسیس
مکمل
آبرسانی
مقداری آفتاب بگیرید حتی اگر مجبور شویم در خانه بمانیم قدم زدن در بیرون برای گرفتن چند اشعه آفتاب به مدت 10 دقیقه می تواند باعث تحریک شیمیایی سروتونین مغز شود. این ماده شیمیایی از نظر بالینی ثابت شده است که احساس شادی بیشتری در شما ایجاد می کند.
نور خورشید همچنین تولید ویتامین D را در بدن تحریک می کند. بدن هنگامی که پوست مستقیماً در معرض آفتاب قرار می گیرد ویتامین D تولید می کند. پوست در معرض آفتاب در داخل خانه از طریق پنجره ویتامین D تولید نمی کند. روزهای ابری، سایه و غذاهای طبیعی منابع ضعیف ویتامین D هستند. بیشتر افراد پس از قرار گرفتن در خانه در کل زمستان به ویتامین D بیشتری نیاز دارند. با این وجود، استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF (فاکتور محافظت در برابر آفتاب) 30 یا بیشتر، بیش از ده دقیقه در معرض نور خورشید نیز مهم است.
برخی تحقیقات نشان می دهد که یک دلیل ابتلای افراد به COVID-19 توقف آنها در خانه و کاهش سطح ویتامین D آنها است. در واقع، Grassroots Health این اینفوگرافیک را ارائه داده است.
آیا می دانید سطح پایین ویتامین D نیز ممکن است با مشکلات خواب همراه باشد؟ من توصیه می کنم برای تعیین کمبود ویتامین D آزمایش کنید. اطلاعات بیشتر در مورد ویتامین D و مکمل در زیر بررسی می شود.
سم زدایی! گذشته از محدود کردن الکل و کافئین، وقتی سیگار، شکر و غذاهای فرآوری شده را قطع می کنید سم زدایی خواهید کرد! با به حداکثر رساندن تغذیه خود و بهینه سازی سبک زندگی خود نه تنها سلامتی ایجاد می کنید بلکه سلامتی را نیز حفظ می کنید!
تحقیقات نشان داده است که بیماری های شایع ناشی از تجمع مواد سمی در بدن است. دفع سموم از بدن می تواند به تسکین علائم، جلوگیری از بیماری های آینده و ایجاد سلامتی کلی کمک کند. محققان نشان داده اند که مواد سمی از جمله فلزات سنگین از طریق عرق از بدن ترشح می شوند. بنابراین، هرچه بتوانید با خیال راحت عرق کنید (ضمن حفظ هیدراتاسیون مناسب)، مقدار بیشتری سموم از بدن آزاد می شود.
درست مانند نور خورشید، امواج فروسرخ موجود در یک سونا می توانند تا 1/2 اینچ زیر پوست شما نفوذ کرده و سلول های شما را سم زدایی و احیا کنند. عرق عمیق، سموم را در سطح سلولی از بین می برد.
استفاده از سونا یکی از موثرترین روش های ایجاد عرق سم زدایی است. در سم زدایی سونا، عرق از طریق منافذ سموم را از بدن خارج می کند. نفوذ عمیق گرمای مادون قرمز باعث آزاد شدن سموم از لایه های چربی زیر پوست می شود. همچنین به بدن شما کمک می کند تا سموم اندام های داخلی بدن را از بین ببرد.
با توجه به بیماری ویروسی کرونا ویروس، توجه به این نکته حائز اهمیت است که در یک تحقیق اتریشی بر روی 25 فرد سالم که به طور منظم از سونا استفاده می کردند مشخص شد که آنها به طور قابل توجهی کمتر از کسانی که این کار را انجام نمی دهند سرماخوردگی معمول دارند. تحقیقات نشان داد که این مزیت، خصوصاً پس از 14 هفته استفاده متوالی از سونا، چشمگیرتر شد.
از آنجا که همه سوناها یکسان نیستند Beyond Cryotherapy فناوری گرمایشی مادون قرمز اختصاصی و بسیار کارآمد Sunlighten را فراهم می کند. طبق یک مطالعه علمی اخیر، بخاری های سونای مادون قرمز تنها مواردی هستند که از نظر بالینی ثابت می کنند درجه حرارت هسته بدن را 3 درجه افزایش می دهند (در مقابل گرم کردن هوای اطراف بدن). در نتیجه، استفاده منظم از سونا Sunlighten یک عرق واقعاً عمیق، مولد و سم زدا را در سطح سلولی، محل زندگی سموم فراهم می کند. برای تجربه کامل مزایای تقویت ایمنی و سم زدایی سونا، Beyond Cryotherapy توصیه می کند حداقل دو بار در هفته از سونا در طول سال استفاده کنید.
هورمسیس: اصطلاح "هورمسیس" به مقدار کمی استرس گفته می شود که بدن را قویتر می کند. به عنوان مثال، ورزش نوعی هورمون است. به همین ترتیب، قرار گرفتن در معرض فشارهای روانی با دوز پایین باعث ایجاد مجموعه ای از واکنش های فیزیولوژیکی و هورمونی برای تنظیم دفاعی ایمنی، کاهش استرس و التهاب می شود. جدا از تقویت سیستم ایمنی بدن، هورمسیس می تواند برای سیستم های گردش خون، اسکلتی، عضلانی، غدد درون ریز، هضم، عصبی و تنفسی مفید باشد.
کلید هورمسیس در مختصر قرار گرفتن در معرض تماس است. به عنوان مثال، فقط 3 دقیقه کرایوتراپی کل بدن می تواند سم زدایی بدن را انجام دهد.
سیستم لنفاوی را فعال کنید و به سرعت سموم را از بافتهای بدن پاک کنید.
سیستم عصبی مرکزی را تحت تأثیر مثبت قرار داده و کاتکول آمین ها را تحریک می کند (مانند اندورفین) که باعث کاهش اضطراب و استرس می شود.
انتقال دهنده های عصبی را بالا ببرید که باعث بهبود شناخت، تمرکز و توجه، هوشیاری و خلق و خو می شود.
دلیل اینکه چرا از سرما درمانی برای درمان افسردگی و ADHD استفاده شده است.
افزایش تولید نوراپی نفرین مهار کننده سیتوکین های التهابی است.
این یک نکته خوب است که بدانید از آنجا که ویروس کرونا می تواند طوفانی سیتوکین مهلک ایجاد کند.
دفاع سلولی ضد اکسیداتیو از جمله مسیرهای داخلی آنتی اکسیدانی گلوتاتیون و سوپراکسید دیسموتاز را به اتفاق آرا برای قدرت ایمنی بدن تقویت کنید.
به دلیل افزایش سطح بتا اندورفین، مقاومت بدن در برابر فرسودگی را افزایش دهید.
تحریک متابولیسم بافت چربی قهوه ای که محتوای بالایی از میتوکندری و سیتوکروم دارد.
گونه های اکسیژن واکنش پذیر را افزایش دهید تا تغییرات تطبیقی را برای بهبود عضلات در حین ادامه فعالیت های ورزشی تقویت کند (این یکی از محبوب ترین مزایا است!)
جلسات کل کرایوتراپی بدن علاوه بر بهبود ریکاوری بعد از ورزش، برای قدرت ایمنی، سلامت کلی، خلق و خو و سلامتی نیز مفید است. افزایش سریع دمای بدن پس از ترک درمان کل کرایوتراپی بدن و جریان خون شدید پوستی، باعث حذف متابولیت ها و واسطه های التهابی از بافت ها می شود که باعث سم زدایی می شوند. برای تجربه کامل مزایای تقویت ایمنی و سم زدایی یک سونا، Beyond Cryotherapy توصیه می کند برای حفظ سلامتی، سم زدایی، تقویت خلق و خو، استرس زدایی و حمایت از سلامت سیستم ایمنی بدن حداقل دو بار در هفته در کل سال استفاده کنید.
مکمل! در حالی که یک رژیم غذایی سالم معمولاً کلیه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای حمایت از ایمنی بدن را تأمین می کند برخی از شرایط محیطی و سلامتی می تواند مانع از جذب کامل این مواد مغذی در بدن شود.
اول، شما فقط باید مکمل هایی را خریداری کنید که از پروتکل زیر پیروی می کنند:
ذخیره سازی: اگر محصولی در قفسه شما قرار است انقضا را بررسی کنید.
اصالت: بله، آن را باور کنید یا نکنید بازار مکمل های غذایی سیاه وجود دارد نه فقط برای کیف های دستی! همیشه از یک شرکت معتبر، ارائه دهنده یا همانطور که در بالا ذکر کردم مستقیماً از طریق سازنده Fullscript از سازنده خرید کنید.
کیفیت: از کجا می دانید محصولی را که روی لیبل می نویسد در خود دارد؟ چگونه می توانید قدرت را تعیین کنید؟ خلوص؟ کارایی؟ به همین دلیل است که از شما می خواهم فقط مکمل های درجه پزشکی را بخرید که مطابق با روش های پیشرفته باشد. این برچسب با نشان دادن مطابقت با موارد زیر نشان داده شده است:
GMP یا روشهای ساخت خوب: مطابق با 21 CFR قسمت 111، تولیدکنندگان موظفند استانداردهای کیفی خود را برای فرایندهای تولید، بسته بندی، ذخیره سازی و آزمایش مواد تشکیل دهند و باید به درستی رعایت این استانداردها را ثبت کنند.
استانداردهای USP: USP مخفف U.S Pharmacopeia است و سازمانی غیرانتفاعی است که استانداردهای فدرال را برای داروها، مکمل های غذایی و غذاها تعیین می کند. داشتن USP به این معنی است که برچسب ها از نظر مقدار صحیح و قدرت صحیح، ترکیبات صحیحی دارند حاوی هیچ سطح مضر آلودگی نیست در مدت زمان مشخص شده تجزیه و در بدن شما آزاد می شود و به دنبال GMP فعلی تولید می شود.
دوم، شما همیشه باید با پزشک خود، متخصص تغذیه یا Naturopath صحبت کنید تا تعیین کند که آیا تصمیم دارید از مکمل های غذایی استفاده کنید تا مطمئن شوید که برای شما مناسب است. اگر داروهای خاصی مصرف می کنید باردار یا شیرده هستید برخی از مکمل ها ممکن است منع مصرف داشته باشند.
رایج ترین مکمل ها برای ایجاد سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن به شرح زیر است:
مولتی ویتامین: مولتی ویتامین پایه هر رژیم حمایتی از سلامتی است. این یک روش عالی برای پوشش ویتامین ها و مواد معدنی اساسی است که بدن شما برای عملکردهای روزمره نیاز دارد. اگر از مولتی ویتامین خوبی استفاده نمی کنید باید یکی را دریافت کنید و روی آن بمانید!
سبک زندگی خود را بهینه کنید که التهاب علت بیماری است. به عنوان مثال، افرادی که چاق هستند دچار التهاب مزمن هستند. به همین دلیل در صورت ابتلا به COVID-19 بیشتر در معرض عوارض قرار می گیرند.
توجه داشته باشید که Healthy Cell Pro حاوی ویتامین A، ویتامین C، ویتامین D، روی، اسید آلفا لیپوئیک، عصاره قارچ، ملاتونین، NAC، کوئرستین، رسوراترول، عصاره زردچوبه و پروبیوتیک ها است که در زیر به طور خلاصه توضیح داده شده است.
ویتامین A: کمبود ویتامین A یکی از شدیدترین کمبودهای غذایی در سراسر جهان است. با افزایش حساسیت به بیماری های عفونی همراه است. ویتامین A به دلیل نقش حیاتی در تقویت عملکرد سیستم ایمنی، به عنوان یک عامل ضد التهاب عمل می کند. بیشتر ویتامین A به شکل بتا کاروتن و بیشتر مکمل های درجه پزشکی 5000 IU در روز برای بزرگسالان تأمین می شود.
همچنین می توانید با خوردن سبزیجات برگ دار، سیب زمینی شیرین، هویج، کدو، انبه، جگر گاو، روغن جگر ماهی و تخم مرغ ویتامین A دریافت کنید.
ویتامین C: ویتامین C دارای یک تحقیق فوق العاده است که نشان می دهد چگونه می تواند برای سیستم ایمنی بدن مفید باشد. دوز پیشگیرانه توصیه شده برای بزرگسالان 1000 میلی گرم در روز همراه با وعده های غذایی و میان وعده ها است.
غذاهای سرشار از ویتامین C شامل سبزیجات برگ دار، فلفل دلمه ای قرمز، مرکبات، جوانه بروکسل، گل کلم، توت فرنگی و شیر است.
ویتامین D: وضعیت کافی ویتامین D برای عملکرد بهینه سیستم ایمنی حیاتی است. کمبود ویتامین D بسیار شایع است. برای بزرگسالان با 1000 IU شروع کنید. مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به کمبود ویتامینD یازده برابر بیشتر دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا می شوند اما مکمل ویتامین D می تواند سرماخوردگی و آنفولانزا را تا 42٪ کاهش دهد. لطفاً توجه داشته باشید که در صورت مصرف ویتامین D بیش از 1000 - 2000 IU در روز، خطر تئوریک برای افزایش مشکلات COVID-19 وجود دارد. اگر بیش از این مقدار مصرف می کنید باید آن را با نسبت خاصی با ویتامین A مصرف کنید تا مشکلات احتمالی را به حداقل برسانید.
ماهی آزاد، ماهی ساردین و ماهی تن، شیر یا ماست غنی شده، زرده تخم مرغ، جگر گاو و روغن کبد ماهی و قارچ منابع خوبی از ویتامین D هستند.
روی: اکنون روی به همراه هیدروکسی کلروکین برای جلوگیری از تکثیر ویروس های COVID_19 در سلول ها استفاده می شود. در اصل با ماده ژنتیکی ویروس، RNA، خراب می شود. شما می توانید یک مکمل اضافی مصرف کنید یا غذاهای بیشتری در این ماده مغذی قدرتمند محافظت کننده از سیستم ایمنی بدن مصرف کنید. پاستیل روی نیز ممکن است مفید باشد. دوز پیشگیرانه توصیه شده 20 تا 30 میلی گرم در روز است.
روی به طور طبیعی در گوشت گاو، صدف، مرغ، لوبیا یافت می شود.
آلفا لیپوئیک اسید: آلفا لیپوئیک اسید یک آنتی اکسیدان قوی است که به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند از عملکرد کبد پشتیبانی می کند متابولیسم را تقویت می کند جذب برخی ویتامین ها را افزایش می دهد و به تبدیل کالری به انرژی در عضلات کمک می کند. این یک نقش چند منظوره در پشتیبانی از پاسخ سیستم ایمنی سازگار و ذاتی ما است. اگرچه بدن ما می تواند آلفا لیپوئیک اسید تولید کند اما ما اغلب نمی توانیم تمام نیازهای بدن خود را بسازیم. به عنوان مثال، تحقیقات نشان می دهد که دوز بزرگسالان 300 میلی گرم دو بار در روز می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.
غذاهای سرشار از آلفا لیپوئیک اسید شامل اسفناج، کلم بروکلی، سیب زمینی هندی، سیب زمینی، مخمر، گوجه فرنگی، جوانه بروکسل، هویج، چغندر و سبوس برنج است. گوشت قرمز همچنین منبع اسید آلفا لیپوئیک است.
گلوتاتیون: گلوتاتیون در چندین عملکرد سلولی از جمله محافظت از آنتی اکسیدان و سم زدایی نقش دارد. در حقیقت، این فراوانترین آنتی اکسیدان درون زا است و یک تنظیم کننده بسیار مهم برای استرس اکسیداتیو در نظر گرفته می شود. بسیاری از غذاهای غنی از گوگرد حاوی گلوتاتیون مانند مارچوبه، آووکادو، کلم، جوانه بروکسل، اسفناج، کلم بروکلی، سیر، پیازچه، گوجه فرنگی، خیار، بادام و گردو هستند. با این حال، عوامل مختلفی می توانند بر روی سطح این ماده مغذی حیاتی از جمله ذخیره و پخت تأثیر بگذارند. این یکی از دلایلی است که من عاشق بخار دادن سبزیجات در مایکروویو هستم.
متأسفانه، گلوتاتیون می تواند از دستگاه گوارش ضعیف جذب شود. به همین منظور، برای حمایت از سلامتی، تحقیقات نشان داده است (در بزرگسالان) جذب بیش از 60٪ هنگام مصرف 100 - 250 میلی گرم در هر دوز در روز است. اگر قصد مکمل دارید توصیه می کنم علاوه بر خوردن غذاهای غنی از گوگرد، این کار را انجام دهید تا حداکثر جذب را داشته باشید.
ملاتونین: مشهورترین مورد ملاتونین برای حفظ چرخه های خواب یا بیداری طبیعی است. ملاتونین هورمونی است که بدن به طور طبیعی تولید می کند. به صورت مکمل نیز موجود است. مکمل ملاتونین اغلب برای جایگزینی تولید کاهش یافته این هورمون در بدن که می تواند با افزایش سن اتفاق بیفتد مورد نیاز است.
ملاتونین همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان و ضد التهاب عمل می کند که توانایی آن را برای تعدیل فعالیت ایمنی بدن افزایش می دهد. تحقیقات نشان می دهد که ملاتونین می تواند از سلامتی شما محافظت کرده و بیماری های مختلفی از دیابت، بیماری های قلبی، سرطان و اختلالات تخریب عصبی را درمان کند. در حقیقت، این توانایی ملاتونین برای کنترل التهاب و مهار فعالیت ایمنی است که آن را به عنوان درمان احتمالی Covid-19 در کانون توجه قرار داده است. نشان داده شده است که ملاتونین تولید سیتوکین های پیش التهابی مرتبط با عفونت COVID-19 را کاهش می دهد.
دوز روزانه توصیه شده طولانی مدت 0.5 تا 0.75 میلی گرم است. بیشتر تحقیقات نشان می دهد که 2 تا 5 میلی گرم ملاتونین آزاد شده پایدار به بهبود کیفیت خواب کمک می کند.
N- استیل سیستئین (NAC): یک اسید آمینه است که باعث افزایش سطح گلوتاتیون، آنتی اکسیدان اصلی بدن می شود. با از بین بردن مخاط و کاهش شدت آنفلوآنزا، به ویژه در افراد مسن، سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد. در بدن، NAC به آنتی اکسیدان گلوتاتیون، قوی ترین آنتی اکسیدان در بدن شما و ماده ای تبدیل می شود که به کبد کمک می کند تا از سموم خلاص شود.
یک مطالعه بالینی با استفاده از 600 میلی گرم NAC که دو بار در روز در طول فصل آنفولانزا انجام می شود نشان داد که از عفونت جلوگیری نمی کند اما افراد آلوده کمتر علامت دار هستند. دوز توصیه شده 600 میلی گرم دو بار در روز برای بزرگسالان است.
هیچ ماده غذایی استیل سیستئین وجود ندارد اما USDA گزارش می دهد که اسید آمینه موجود در شکل سیستین می تواند به سلامت مو کمک کند و یک آنتی اکسیدان عالی است. غذاهای حاوی سیستئین شامل استیک دامن، سینه مرغ، ماهی تن، تخم مرغ، ماست، عدس، بلغور جو دوسر و دانه های آفتابگردان است.
امگا 3: امگا 3 به سلامت قلب و عروق، حدت ذهنی، گلوکز و متابولیسم انسولین کمک می کند. این کار را با تهیه پیش سازهای EPA و DHA برای کمک به بدن در ایجاد واسطه های چربی حل کننده پروسه و افزایش توانایی بدن در حذف التهاب انجام می دهد.
امگا را به طور طبیعی در ماهی های چرب مانند آنچو، شاه ماهی، ماهی خال مخالی، زرد نارنجی، ماهی آزاد، ساردین و ماهی تن پیدا کنید. امگا 3 همچنین در برخی از غذاهای گیاهی از جمله گردو، کتان (دانه و روغن) و دانه های چیا یافت می شود.
کوئرستین: کوئرستین در مطالعات آزمایشگاهی به منظور مهار طیف گسترده ای از ویروس ها از جمله ویروس کرونا ویروس شدید (SARS-CoV ) که مربوط به COVID-19 است) یافت شده است. این یک فلاوانول و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. برای افرادی که برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی به مکمل های کوئرستین روی می آورند دوز خوراکی برای بزرگسالان 250 - 500 میلی گرم در روز است.
کوئرستین همچنین به طور طبیعی در پیاز، کیپر، سیب، انگور، توت، کلم بروکلی، مرکبات، گیلاس و سبزیجات برگ دار یافت می شود
رزوراترول: رزوراترول یک پلی فنول است گروهی از آنتی اکسیدان ها که از مواد ژنتیکی بدن محافظت می کند. آسیب رساندن به مواد ژنتیکی ما را در معرض خطر پیری سریع، التهاب، سرطان و بیماری های قلبی قرار می دهد. غالباً این پلی فنل در پوست انگور قرمز یافت می شود همچنین در بادام زمینی و توت یافت می شود.
محافظت از رود ها
ایمونوگلوبولین ها: ایمونوگلوبولین ها که به عنوان آنتی بادی نیز شناخته می شوند مولکول های گلیکوپروتئین هستند که توسط سلول های پلاسما (گلبول های سفید خون) تولید می شوند. آنها با شناسایی و اتصال اختصاصی به آنتی ژن های خاص مانند باکتری ها یا ویروس ها و کمک به تخریب آنها، در پاسخ ایمنی نقش مهمی دارند.
برخی از پروتئین های آب پنیر حاوی ایمونوگلوبولین های گاو هستند در واقع تمام پروتئین های آب پنیر سرشار از سیستئین هستند که مورد نیاز بدن برای NAC است
پروبیوتیک ها: حمایت از فلور روده می تواند به نوبه خود از یک روده سالم حمایت کند که مانع اصلی در برابر عوامل بیماری زا و جدایی ناپذیر برای سیستم ایمنی بدن ما است.
به دنبال مارک هایی باشید که چندین گونه باکتری خوب ارائه می دهند و حاوی حداقل 5-10 میلیارد موجود در هر کپسول هستند. اشکال لاکتوباسیلوس پلانتاروم و اسپور باسیلوس برای ایمنی بهترین هستند.
همچنین می توانید انواع غذاهای تخمیر شده، پروبیوتیک مانند کلم ترش، کیمچی، میسو، تمپه، ماست شیرین نشده، کفیر و کومبوچا را بخورید. پس از مصرف، با خوردن غذاهای پری بیوتیکی مانند مارچوبه، کنگر فرنگی، تره فرنگی، پیاز، سیر، موز، سیب، دانه های کتان یا جلبک دریایی از پروبیوتیک خود حمایت کنید.

همچنین بخوانید: پروبیوتیک، آنچه که شما باید در مورد پروبیوتیک ها بدانید | 11 غذای پروبیوتیک که فوق العاده سالم هستند

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

درمان های گیاهی

آندروگرافیس: آندروگرافیس مکملی است که در درجه اول به دلیل خاصیت تحریک کننده سیستم ایمنی بدن استفاده می شود. مطالعات متعدد توانایی آن را در نه تنها کاهش مدت زمان عفونت های دستگاه تنفس فوقانی نشان می دهد بلکه از شدت علائم نیز می کاهد. خواص آندروگرافی به دلیل توانایی آن در افزایش تولید لنفوسیت است.
با توجه به شیوع COVID-19، اخیراً یک موسسه ترکیباتی را برای توانایی آنها در مهار آنزیم های اصلی ویروس کرونا بررسی کرده است. از این مطالعه مشخص شد که مشتقات آندروگرافیس قادر به مهار چندین آنزیم اصلی عفونی هستند و آنها را کاندید تولید داروهایی برای درمان COVID-19 می کند.
Metagenics Viragraphis منبع عالی آندروگرافیس و گلیسیریزا است.
گلیسیریزین یاشیرین بیان سیاه: به عنوان خاصیت ضد التهابی، تحریک کننده سیستم ایمنی و ضد ویروسی مورد استفاده قرار می گیرد. نشان داده شده است که گلیسیریزین باعث افزایش اجزای اصلی سیستم ایمنی بدن، لنفوسیت های T و اینترلوکین ها می شود و آن را به عنوان یک مکمل خوب برای تقویت توانایی سیستم ایمنی بدن در مبارزه با عفونت های ویروسی تبدیل می کند.
کورکومین: کورکومین به راحتی جذب نمی شود. برای افزایش جذب آن، بیشتر افراد پودر یا عصاره زردچوبه را که حاوی کورکومین است مصرف می کنند. در استفاده از مکمل ها، می توان جذب کورکومین را با ترکیب آن با بیوپپرین که از مشتقات فلفل است افزایش داد (این یکی از دلایلی است که Healthy Cell Pro حاوی BioPerine است.
به راحتی می توانید ریشه زردچوبه را پوست بگیرید و رنده کنید در آب داغ قرار بگیرید و به عنوان یک چای بنوشید.
شاه بلوط: این گیاه به طور گسترده ای به عنوان یک اثر ضد ویروسی قوی شناخته می شود. برای پیشگیری، بیشتر متخصصان گیاهان دارویی روزانه 1 قاشق غذاخوری شربت گل میوه گل مریم را توصیه می کنند. این شربت در صورت آلوده شدن به COVID-19 توصیه نمی شود زیرا چنین استخدام قدرتمندی در دفاع ذاتی شما ایجاد می کند که در واقع می تواند طوفان سیتوکین ترسناک COVID-19 را تقویت کند.
آبیاری سینوس و بخار آویشن: من طرفدار عظیم آبیاری سینوس هستم. من توصیه می کنم در فصل آنفولانزا، اگر روزانه نباشد چندین بار از یک گلدان نت یا مورد علاقه مطلق من، Sinugator استفاده کنید.
وقتی مشتری ها از گرفتگی ریه یا سینوس گزارش می کنند توصیه می کنم 8 فنجان آب را در گلدان گرم کنید 1 قاشق غذاخوری نمک و 1 قاشق غذاخوری برگ تازه آویشن به آن اضافه کنید. صورت خود را از بالا روی ان قرار دهید سر خود و کاسه را با یک حوله بزرگ بپوشانید. به مدت 5-15 دقیقه به آرامی و از طریق بینی نفس بکشید. هر روز یک یا دو بار تکرار کنید. البته احتیاط کنید. شما نمی خواهید آب خیلی گرم باشد زیرا نمی خواهید صورت، سینوس ها و غیره را بسوزانید.
هیدراته: مایعات زیادی بنوشید. مصرف مایعات کافی از کلیه عملکردهای بدن از جمله سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند. همیشه یک بطری آب فیلتر شده با خود داشته باشید. از آنجا که شکر برای سیستم ایمنی بدن شما مضر است از آب میوه های غلیظ و نوشیدنی های شیرین خودداری کنید. حداقل نوشیدن 16 اونس (2 فنجان) در هر وعده غذایی (صبحانه، ناهار و شام) در روز همراه با نوشیدن 16 اونس اضافی بین ناهار و شام باشد.
با گیاهان و سبزیجات تازه چای، سوپ و آبگوشت را از ابتدا درست کنید. ذخیره و در طول هفته داشته باشید.
می توانید گیاهان فوق را به سوپ یا آب گوشت اضافه کنید. به راحتی می توانید سیر و عصاره قارچ به آن اضافه کنید تا از سیستم ایمنی بدن، حمایت ویژه ای کند.

همچنین بخوانید: چگونه سیستم ایمنی بدن را برای جنگ با ویروس کرونا و سایر عفونت ها سالم نگه داریم
کلام آخر
این زمان ها بی سابقه است و خواستار اقدامات بی سابقه ای است. این زمان نیز زمانی است که ما باید بر روی آنچه می توانیم برای محافظت از خود، خانواده ها، جوامع و کشورمان انجام دهیم متمرکز شویم. این زمان بسیار خوبی است تا به افرادی که دوستشان داریم نشان دهیم که به آنها اهمیت می دهیم. زمان بسیار خوبی است برای زندگی در این مثال که می خواهیم به فرزندان خود و اطرافیانمان نشان دهیم که چگونه از خود مراقبت می کنیم. این شامل پخت غذاهای کامل، خوردن وعده های غذایی متعادل و پرهیز از شکر، الکل و غذاهای فرآوری شده است. اکنون زمان مناسبی برای اختصاص وقت برای ورزش، مراقبه و رعایت یک برنامه خواب سالم است. همچنین زمان حمایت از ایمنی بدن و در نظر گرفتن استراتژی های جامع اضافی مانند سونای مادون قرمز، سرما درمانی کل بدن، مکمل هوشمند و آبرسانی مناسب است.
هرچه بیشتر بتوانیم با آرامش و سرمستی با تهدید کرونا ویروس یا هرگونه استرس روبرو شویم بهتر قادر به زنده ماندن، رشد و انگیزه دیگران برای انجام چنین کاری خواهیم بود.

در ادامه بخوانید: 5 راه برای تقویت سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search