پزشکی

5 علائم هشدار دهنده دندان عقل تحت فشار

درد دندان عقلبه طور معمول، هر زمان که یک دندانپزشک در معرض یک دندان عقل باشد به نظر می رسد اولین پاسخ آنها توصیه به استخراج دندان عقل باشد. دندان عقل سومین دندان آسیای شما هستند و این دندان ها معمولاً بین سنین 17 تا 25 سالگی ظاهر می شوند.

در حالی که دندان های عقل در آمده هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی کنند. وقتی دندان عقل فضای کافی برای در آمدن ندارد دندان عقل تحت فشار گفته می شود.
به طور معمول، دندانپزشک شما یک کشیدن بر اساس دستورالعمل های بین المللی توصیه می کند. با این حال، اگر شما به نوعی "منتظر بیرون آمدن آن " هستید پنج نشانه وجود دارد که باید به شما بگویند که وقت آن رسیده است.

۱. تورم، خونریزی یا درد لثه

گاهی اوقات، دندان های عقل در حال در امدن یک کیسه عمیق در پشت لثه های شما ایجاد می کنند. تمیز نگه داشتن این کیسه ها بسیار دشوار است و معمولاً مناطق اولیه برای عفونت را تشکیل می دهند. هر گونه خونریزی و درد ناحیه آسیا می تواند شروع عفونت را به دلیل این کیسه نشان دهد. این وضعیت پریکورونیت نامیده می شود. شما باید دندانپزشک خود را ملاقات کنید تا اطمینان حاصل شود که اینها پروکرونیت یا سایر بیماریهای لثه است. تاخیر در بازرسی ممکن است منجر به افزایش شدت عفونت شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

۲. مشکل اخیر در باز کردن دهان خود

دندان عقل تحت فشار می تواند باعث تورم یا درد در اطراف پشت فک شود. این باعث می شود دهان شما به درستی باز نشود. این درد معمولاً هنگامی که فرد صحبت می کند و یا می خورد اغراق می کند و بدتر می شود.

۳. سردرد

درد دندان عقل را می توان با درد مفاصل و همچنین سردرد مداوم اشتباه گرفت. گاهی اوقات به نظر می رسد که درد از فک شما به گیجگاه شما می رود.

۴. گلودرد یا تورم غدد لنفاوی در گردن

عفونت در ناحیه آسیب دیده به راحتی می تواند به گلو گسترش یابد و باعث بروز عفونت گلو شود و اگر همچنان ادامه یابد می تواند به فضاهای گردن رفته و تنفس دچار می شود. علامت ها برای بررسی اینکه آیا عفونت گسترش یافته است ممکن است گره های کوچکی در گردن شما وجود داشته باشد. اگر انگشتانتان را زیر زاویه فک خود قرار دهید این گره های متورم مانند توده های سخت احساس می شود.

۵. درد در دندانهایتان

هنگامی که یک دندان عقل تحت فشار است روی دندان های عادی در مقابل آن فشار می دهد. و تقریباً به نظر می رسد که نیمی از دندان های شما در یک طرف صدمه دیده است. این درد معمولاً شدید و ثابت است و همچنین می تواند به مشکل در باز کردن دهان شما کمک کند.
موقعیت دندان عقل را می توان به راحتی با یک تصویر اشعه ایکس بررسی کرد. معمولا دندانپزشکان می توانند بدانند که کدام موارد مشکلات بیشتری را ایجاد می کنند و قبل از اینکه هر کدام از این نشانه ها نشان داده شود شما را در مورد استخراج آنها راهنمایی می کند. این عمدتاً به این دلیل است که هنگامی که این علائم شروع به نشان دادن می کنند احتمال اینکه دندان های دیگر شما توسط دندان عقل آسیب ببیند افزایش می یابد. بنابراین، اگر شما یک یا چند علامت هشدار دهنده را تجربه کرده و فکر می کنید که ممکن است دندان های عقل تحت فشار دارید در اسرع وقت با دندانپزشک خود تماس بگیرید.
به عنوان یک قاعده کلی، اگر دندان عقل شما باعث ناراحتی شما می شود اگر استخراج دندان یک گزینه است آن را استخراج کنید و زندگی بدون درد را تجربه کنید.

مقاله های مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (21)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 11 رای

 1. دنا
 1. 4.5 / 5

سلام من پسرم و 17 سالمه درد در ناحيه ي دندان عقل ندارم ولي دندون عقلم نهفته است زير چانه ام و زير گلوم چند تا غده لنفاوي هست يه چند ماهي هست كه غدد لنفاوي ها هست بدون درد به نظرتون ربطي به دندون عقل داره دكتر متخصص گفته ممكنه كه باشه انتي بيوتيك...

سلام من پسرم و 17 سالمه درد در ناحيه ي دندان عقل ندارم ولي دندون عقلم نهفته است زير چانه ام و زير گلوم چند تا غده لنفاوي هست يه چند ماهي هست كه غدد لنفاوي ها هست بدون درد به نظرتون ربطي به دندون عقل داره دكتر متخصص گفته ممكنه كه باشه انتي بيوتيك داد ولي همينجوري غدد ها هست ممكنه خطر ناك باشه؟ ممنون از پاسخگويي تون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    دنا
 1. 4.5 / 5

درمان را کامل انجام دهید غدد لنفاوی هم خوب می شود

  پیوست ها
 

 1. دنا    دکتر فتحی

ممنونم از راهنماییتون به نظرتون پس لازم نیست برم برای عکس از غدد لنفاوی و یا آزمایش؟؟ یعنی خطرناک نیست و طبیعیه؟؟ و اینکه گوشم یکم عفونت گرفته و اینکه قبل سر باز کردن دندون عقلم قبلا لثه ام تورم داشت.
باتشکر و ارزوی سلامتی برای شما

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    دنا
 1. 5 / 5

سلام اگر با درمان عفونت هنوز غدد لنفاوی تورم دارد نیاز به بررسی دارد

  پیوست ها
 

 1. Arsh

سلام
من حدود دوماهه سمت چپ صورتم دندوناش یکی یکی درد میگیرن تا حالا دوتاشو عصب کشی کردم و الان باز درد گرفته عکس opg که گرفتم دوتا دندون عقل تو لثمه از دو طرف فک پایین ایندفه درد دندونم باعث درد گیجگاه و گوش و کمیم زیر گردنم میشه ممکنه بخاطر فشار...

سلام
من حدود دوماهه سمت چپ صورتم دندوناش یکی یکی درد میگیرن تا حالا دوتاشو عصب کشی کردم و الان باز درد گرفته عکس opg که گرفتم دوتا دندون عقل تو لثمه از دو طرف فک پایین ایندفه درد دندونم باعث درد گیجگاه و گوش و کمیم زیر گردنم میشه ممکنه بخاطر فشار آوردن دندون عقلا باشه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Arsh
 1. 5 / 5

سلام نزد متخصص جراحی فک و صورت بروید تا در صورت نیاز دندان عقل کشیده شود

  پیوست ها
 

 1. امیرمهدی

ببخشید الان من آب نمیتونم بخورم یا غدا ولی سنم 10 سال است و دندون عقل داره درمیاد

  پیوست ها
 

 1. مریم

سلام من چند وقته سمت چپ گلوم درد میکنه .همیشگی نیست ..دندون عقلمم خرابه .گاهی وقتا گوشمم درد میکنه ...ممکنه برا دندون عقلم باشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مریم
 1. 5 / 5

سلام بله می تواند عامل باشد

  پیوست ها
 

 1. فاطمه
 1. 3 / 5

سلام اقای دکتر 16سالمه انتهای لثه ام سمت راس ابسه زده و ی دندون داره در میاد ولی درد انچنانی نداره میشه ک دندون عقل باشه ؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فاطمه
 1. 4.5 / 5

با سلام می تواند دندان عقل باشد به دندانپزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام اقای دکتر گوش درد شدید همراه با سنگینی سر وتاری چشم می تونه مربوط به دندون عقل باشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد
 1. 5 / 5

با سلام بلی می تواند به مشکل دندان عقل مرتبط باشد

  پیوست ها
 

 1. کوثر

سلام دکتر من بیست و پنج سالمه و دندان عقل هنوز کامل رشد نکرده و بقیه هنوز رشد نکردن فقط یکی ازشون..ولی همش بی حالم.و گیجی و تب و شبها هم لرز شدید دارم و به نظرتون از دندان عقل که دارن رشد میکنن

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    کوثر
 1. 5 / 5

با سلام می تواند مربوط به دندان باشد ولی علل دیگر هم ممکن است عامل باشد

  پیوست ها
 

 1. مهدی

سلام من لثه جای دندون عقلم درد میکنه مثل تورم میمونه .
ایا دندون عقل هایم درحال رشده؟
چون من 15 سالم است

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهدی
 1. 5 / 5

با سلام ممکن است مربوط به دندان عقل باشد

  پیوست ها
 

 1. سارا۲۰

سلام وققتون بخیر.من دوتااز دندونای پایینموعصب کشی و پرکردم .ودندون عقل همون سمتم هم درحال رشدکردنه و یه گوشش ازلثه بیرون اومده امانه کامل.اماازشبی که دندوناموپر کردم دردشدیدی کل دندونای جلوییم دارم گیجگاهم هم خیلی دردداره بنظرشمابخاطر چیه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سارا۲۰
 1. 5 / 5

با سلام می تواند مربوط به دندان عقل باشد با پزشک متخصص جراحی فک در مورد دندان عقل مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. سارا۲۰    دکتر فتحی

درودی دوباره.همون دکتری که دندونموعصب کشی کردن جراح هستن.قبل ازعصب کشی عکسودیدن و گفتن که دندون عقل درحال رشده

  پیوست ها
 

 1. فاطمه

آیا میشود دندان عقل در سن ۱۲ سالگی در بیاید؟

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search