پزشکی

علائم حمله قلبی در زنان

علائم حمله قلبی در زنان

حمله قلبی، یا سکته قلبی، هنگامی اتفاق می افتد که انسداد شریان کرونر وجود داشته باشد و بر جریان خون غنی از اکسیژن به قلب شما تأثیر بگذارد. حملات قلبی زمانی اتفاق می افتد که جریان خون به قلب با تجمع پلاک در عروق کرونر مسدود شود.

حمله قلبی یک فوریت پزشکی است. انسداد یا کاهش جریان خون در قلب شما به عضله قلب آسیب می رساند. طبق کلینیک کلیولند، اگر جریان خون به سرعت ترمیم نشود عضله قلب شروع به مردن می کند.
معمولاً زنان علائم ظریف حمله قلبی را نادیده می گیرند. بنابراین، زنان اغلب با وجود علائم هشدار دهنده، به دنبال مراقبت های پزشکی نیستند و بنابراین احتمال بقاء در آنها را کاهش می یابد.
در حالی که علائم حمله قلبی می تواند بسیار متفاوت باشد اما برخی تفاوت های کلی بین آنچه زنان و مردان معمولاً تجربه می کنند وجود دارد.
زنان تا حدودی علائم مبهم یا غیرمعمول مانند خستگی، اختلالات خواب، اضطراب، تنگی نفس یا درد در بازوها، کمر، گردن، فک یا معده بدون ناراحتی قفسه سینه را تجربه می کنند.
زنان همچنین ممکن است سوءهاضمه یا یک حس یا فشار یا ناراحتی در قفسه سینه خود را بیشتر از درد تجربه کنند.
به ویژه برای خانم ها مهم است که به دنبال علائم احتمالی حمله قلبی باشند که ممکن است تحت علائم کلاسیک قرار نگیرند و در صورت نگرانی سریعاً به دنبال درمان فوری پزشکی باشند.
در این مقاله علائم مختلف حمله قلبی در زنان مورد بحث قرار می گیرد که توجه فوری پزشکی را ضروری می کند.

حملات قلبی چقدر رایج است؟

بیماری های قلبی علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است. این خطر در مردان، زنان و اکثر گروه های نژادی و قومی وجود دارد.
طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، هر 36 ثانیه در آمریکا یک نفر بر اثر بیماری قلبی می میرد و از هر 4 مرگ در آمریکا 1 نفر به دلیل بیماری قلبی است (تقریباً 650،000 مرگ آمریکایی در سال.(1)

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علائم حمله قلبی در زنان

برخی از خانمها علائمی شبیه به علائم مردان در هنگام بروز آنژین (کمبود جریان خون در عضله قلب به دلیل تجمع پلاک در شریانهای قلب) یا حمله قلبی دارند.
در صورت حمله قلبی، این علائم به طور ناگهانی بروز می کنند و ممکن است شامل ناراحتی قفسه سینه باشد که می تواند احساس تیز، کسل کننده، دردناک یا فقط ناراحت کننده باشد.
با این حال، برخی از زنان (و مردان) علائم معمول ناراحتی قفسه سینه را تجربه نمی کنند. در عوض، آنها ممکن است تجربه کنند:
تنگی نفس ناگهانی
درد یا ناراحتی در بازوی چپ یا فک یا دندان ها
ناراحتی بالای شکم
از حال رفتن یا غش کردن
ناراحتی در قسمت فوقانی کمر
این علائم ممکن است با موارد زیر همراه باشد:
عرق کردن ناگهانی
سبکی سر
حالت تهوع
تمام این علائم غیرمعمول اگرچه ممکن است در هر دو جنس بروز کند اما بیشتر در خانم ها مشاهده می شود.
با این حال، بعید به نظر می رسد که بیشتر ناراحتی ها یا علائمی که در پایین شکم یا پشت و پایین مشاهده می شوند یک حمله قلبی باشد.
علائمی که در بالا توضیح داده شد اغلب به علل دیگر، نسبتاً نامناسب است. به عنوان مثال، من از مریضی مراقبت کردم که معتقد بود هنگام ورزش دچار درد شدیدی در دندان می شود و مشخص شد که در یکی از رگهای قلبش انسداد شدیدی دارد.
یکی دیگر از پرچم های قرمز بالقوه، تشخیص آسم در بزرگسالی است. اگرچه این امکان وجود دارد اما بیشتر موارد آسم در دوران کودکی اتفاق می افتد و تا بزرگسالی ادامه دارد. "آسم" با شروع جدید، در واقع می تواند مسئله ای با قلب باشد.
حملات قلبی خاموش در زنان
بله، این کاملاً می تواند اتفاق بیفتد. در برخی موارد، زنان هیچ علائمی ندارند. اما این اقلیت است.
در موارد دیگر، زنان علائمی را تجربه می کنند که معمول نیستند (به عنوان مثال، بدون درد قفسه سینه) و معتقدند که می توانند علائم را "از بین ببرند". متأسفانه، زنان برای مراقبت از خانواده خود اغلب سلامتی خود را روی "سوزش پشت" قرار می دهند.
توجه به علائم جدید مانند موارد ذکر شده در بالا مهم است و در صورت مشاهده مواردی که فکر می کنید می تواند سکته قلبی باشد به دنبال مراقبت پزشکی باشید.

آیا ناراحتی واژن نیز می تواند نشانه حمله قلبی باشد؟

خیر، همانطور که در بالا توضیح داده شد بعید است بیشتر علائم زیر دکمه شکم (ناف) از قلب ظاهر شوند. با این حال، علائم جدید باید توسط پزشک ارزیابی شود.

عادت های زندگی برای جلوگیری از خطر حمله قلبی

اگرچه نمی توانید سن یا سابقه خانوادگی خود را تغییر دهید اما می توانید عوامل خطر مختلف را اصلاح کنید. این بدان معنی است که شما می توانید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید که بتواند خطر حمله قلبی در آینده را کاهش دهد.
این عوامل خطر قابل اصلاح عبارتند از:

1. ترک سیگار

سیگار کشیدن یا دود سیگار دیگران باعث یک مرگ از هر 4 مرگ در اثر سکته قلبی می شود.(2) اگر در زمینه ترک اعتیاد به کمک نیاز دارید با پزشک خود صحبت کنید.

2. ورزش و کاهش وزن

قبل از شروع رژیم ورزشی با پزشک خود صحبت کنید. کالج قلب و عروق آمریکا و انجمن قلب آمریکا حداقل هفته ای 150 دقیقه فعالیت هوازی متوسط را توصیه می کنند. برای فعالیت وقت بگذارید!

3. معاینه منظم

فشار خون و کلسترول خود را مرتباً توسط ارائه دهنده مراقبت های اولیه بررسی کنید.
اگرچه فشار خون بالا و سطح کلسترول ممکن است احساس متفاوتی در شما ایجاد نکند اما آنها بی صدا کار می کنند تا خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهند.
درمان سطح کلسترول بالا و فشار خون برای کاهش خطر مهم است.

عوامل خطر حمله قلبی در زنان

عوامل زیر ممکن است در افزایش خطر حمله قلبی نقش داشته باشند:
سن: خطر بالای حمله قلبی در زنان بالای 55 سال تقریباً مانند مردان هم سن آنها است.
درمان جایگزینی هورمون (HRT): مشخص شد که بیماران مبتلا به HRT، به ویژه در دوزهای بالا، در معرض خطر بیشتری برای حمله قلبی و سکته مغزی هستند. پرهیز از HRT در زنانی که علائم یائسگی در آنها کم است یا حداقل دارند توصیه می شود. (3)
سوء مصرف دخانیات: سیگار کشیدن، استعمال دخانیات و دود سیگار بر سلامت قلب و عروق در هر دو جنس تأثیر می گذارد.
شرایط پزشکی: این موارد شامل دیابت، کلسترول بالا و فشار خون بالا است.
چاقی: چاقی، که اغلب به دلیل کم تحرکی ایجاد می شود با کلسترول بالا و سطح چربی در ارتباط است و خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.
ژنتیک و سابقه خانوادگی: زمینه ای ژنتیکی برای بیماری قلبی زودرس (یکی از اعضای درجه یک خانواده با سابقه حمله قلبی در سنین جوانی).
حرف آخر
بیماری قلبی قاتل شماره یک زنان است به همین دلیل ضروری است که زنان علائم و نشانه های هشدار دهنده را بیاموزند به طور منظم به پزشک مراجعه کنند و سابقه خانوادگی خود را بیاموزند.
تلاش برای کاهش "عوامل خطر قابل اصلاح" بسیار مهم است. ضروری است که حتی اگر فاکتور خطر نداشته باشید علائم مربوطه را نادیده نگیرید.

در ادامه بخوانید: چگونه خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش دهیم | کارهایی که باید بعد از یک حمله قلبی انجام دهید

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search