1. جواد
  2. مباحث پزشکی
  3. چهارشنبه, 18 مهر 1397
سلام جواد هستم سنم 47 ساله اهل ورزش هستم هیچ بیماری ندارم الان نزدیک سه ساله میل جنسیم کم شده طوری که گاهی هر سه الی 4 ماه نزدیکی می کنم دکتر رفتم آزمایش دادم داروهایی هم که دادن افاقه نکرده به جز اینکه گاهی عوارضی هم برام به ارمغان آورده من قبل از سه سال چون بدنم کهیر می زد خودمو به عرق بید و کاسنی بسته بودم و گاهی به جای آب می خوردم که بعدا شنیدم اینا سرد هست و ضرر داره فقط تو این مدت سه سال یک هفته ای مثل قبلم شده بودم که مث آبی روی آتش خاموش شد دیگه کرارنشد که نشد الان باید چکار کنم راهی هست
رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
مسیح پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام این مقاله(نداشتن میل جنسی: علل و درمان آن) را برای یافتن پاسخ خود بخوانید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
علل از دست دادن Libido ( میل جنسی ) در مردان
چرا مردان علاقه به رابطه جنسی را از دست می دهند
از دست دادن میل جنسی معمولاً به طور ناگهانی اتفاق نمی افتد این مانند گرفتن سرماخوردگی نیست که در آن یک روز صبح از خواب بیدار شوید و آن وجود داشته باشد. این می تواند یک روند تدریجی باشد.
اگر شما در مورد از دست دادن میل جنسی خود راضی نیستید محققان بر این باورند که بهتر است قبل از اینکه به آنها اعتماد کنید با این مسائل برخورد کنید. برای کمک به شناسایی نشانه های هشدار اولیه، ببینید آیا شما به سوالات زیر پاسخ درست یا غلط می دهید:
لمس کردن فقط در اتاق خواب اتفاق می افتد.
رابطه جنسی به شما احساس اتصال و به اشتراک گذاری نمی دهد.
یکی از شما همیشه ابتکار عمل دارد و دیگری احساس فشار می کند.
شما دیگر به دنبال رابطه جنسی طولانی نیستید.
رابطه شما مکانیکی و یا معمولی است.
شما تقریباً هیچ وقت افکار یا تصورات فانتزی جنسی درباره همسرتان ندارید.
شما اغلب یک یا دو بار در ماه رابطه جنسی دارید.
مک کارتی می نویسد: "اگر شما به بسیاری یا بیشتر از این سوالات پاسخ دادید ممکن است در راه از دست دادن میل جنسی باشید." درک علل مختلف اولین گام در یافتن راه حل مناسب است.
علل این مشکل پیچیده از فیزیکی و پزشکی تا روانشناسی و اجتماعی متغیر است. رفع سریع همه چیز را حل نمی کند.
اختلال نعوظ سبب از دست دادن Libido (میل جنسی) می شود
ناتوانی جنسی و یا ED، اختلال نعوظ، همان از دست دادن میل جنسی است اما زمانی که شما تجربه یکی، دیر یا زود شما نیز ممکن است احساس دیگر. لومن می گوید: "تنها 7٪ مردان جوان گزارش می دهند که قادر به نگهداری نعوظ نیستند." اگر چه ED با سن افزایش می یابد: لومن می گوید: "در سن 40 سالگی 12 درصد، در سن 50 تا 59 سالگی 18 درصد و پس از آن افزایش شدید تا سن 60 سال یک افزایش شدید 25 تا 30 درصد می رسد.
خبر خوب این است که با توجه به علت، "دارو می تواند به آنها کمک کند،" لومن می گوید. وازودیلاتورهایی مانند ویاگرا، سیالیس و لویترا، موجب جریان خون به آلت تناسلی می شوند. مککارتی می گوید، این نیز کمک می کند تا درک کنیم که برای برداشتن عروق در هنگام عشق ورزیدن طبیعی است - "این می تواند دو تا پنج بار در یک جلسه جنسی 45 دقیقه ای اتفاق افتد."
اضطراب عملکرد و از دست دادن Libido
به گفته لومن، مردان دو مشکل عمده - اضطراب در عملکرد و زود به اوج رسیدن را گزارش می دهند. تقریبا یک در سه مرد انزال زودرس را گزارش می کنند در حالی که کمتر از یک در 5 مرد در مورد عملکرد نگران است.
شما ممکن است دوست داشته باشید
و اضطراب متوقف نمی شود بسیاری از شوهران مدرن، وظیفه شناس و عاشق احساس می کنند که واقعا "انجام نداده اند"، مگر آنکه همسران خود را در طول رابطه جنسی هم به اوج خود برسانند. و همانطور که آمار Laumann نشان می دهد تنها 26 درصد از زنان گزارش می دهند که آنها همیشه در طول رابطه جنسی ارگاسم را تجربه می کنند در مقایسه با 75 درصد مردان. جای تعجب نیست که مردان فشار را احساس می کنند و تحت فشار می تواند باعث از دست دادن میل جنسی شود.
استرس منجر به از دست دادن Libido می شود
استرس شغلی و عزت نفس نیز عامل بزرگی است. پرل می گوید: "اگر عملکرد مرد در محل کار به چالش کشیده شود و او احساس بی ارزشی کند او اغلب از نظر جنسی بی حس است.
بیماری می تواند باعث از دست دادن Libido شود
انواع مشکلات پزشکی و شرایط فیزیکی مزمن می تواند باعث کاهش میل جنسی مرد شود. بیماری های جدی مانند سرطان و افسردگی، قطعا می تواند هر گونه فکر جنسی را مختل کند. بیماری قلبی عروقی، پرفشاری خون و دیابت می تواند جریان خون را به بدن از جمله اندام های تناسلی کاهش دهد و همچنین باعث ویران شدن میل جنسی می شود. مشکلات مزمن و حتی مصرف الکل بیش از حد گاه به گاه برای بدن مضر است اما مانع عملکرد می شوند. شرایطی مانند اختلالات تیروئید و تومورهای غده هیپوفیز (که بیشترین تولید هورمون را کنترل می کند از جمله هورمون های جنسی) نیز می تواند باعث کاهش میل جنسی شود.
داروهای افسردگی به نام SSRI ها می توانند میل را مهار کنند. بنابراین می تواند آرام بخش و داروهای فشار خون باشد. داروهای غیرقانونی مانند هروئین، کوکائین و ماری جوانا، هنگامی که به شدت و به طور مداوم استفاده می شود ممکن است باعث از دست رفتن میل جنسی شود. هنگامی که با پزشک خود در مورد این مسائل صحبت می کنید داروهای جایگزین برای افسردگی و سایر شرایطی وجود دارد که ممکن است کمتر بر میل جنسی تأثیر بگذارد.
کیفیت رابطه یک بخش مهمی از Libido است
نه تنها زنان که با جاذبه حنسی یا مانع جنسی پاسخ می دهند این است که چگونه آنها در رابطه خود خوشحال می شوند. مشکلات با جنس می تواند سبب کاهش لیبیدو شود اما همیشه عامل نیست سیگنال های دیگری باید مورد توجه قرار گیرد و نشان می دهد که خشم و ناامیدی اغلب به اتاق خواب منتقل می شود.
با هم بودن بسیار زیاد می تواند لیبیود را بخورد.
تستوسترون پایین
تستوسترون هورمون مردانه مهم است. در مردان، این بیشتر در بیضه تولید می شود. تستوسترون مسئول ایجاد عضلات و توده استخوانی و تحریک تولید اسپرم است. سطح تستوسترون شما همچنین به درایو جنسی شما بستگی دارد.
وقتی تستوسترون کم برای شما در نظر گرفته می شود که سطح تستوسترون به زیر 300 تا 350 نانوگرم در دسی لیتر کاهش یابد. وقتی سطح تستوسترون شما کاهش می یابد میل شما برای رابطه جنسی نیز کاهش می یابد.
کاهش تستوسترون بخشی طبیعی از پیری است. با این حال، کاهش شدید تستوسترون می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. اگر فکر می کنید ممکن است این موضوع برای شما مشکل باشد با پزشک خود صحبت کنید. شما ممکن است قادر به مصرف مکمل ها یا ژل ها برای افزایش سطح تستوسترون خود باشید.
سندرم پاهای بی قرار (RLS)
سندرم پاهای بی قرار (RLS) عدم کنترل برای حرکت پاها است. یک مطالعه نشان داد که مردان مبتلا به RLS در معرض خطر ابتلا به اختلال عملکرد نعوظ نسبت به افراد بدون RLS هستند. اختلال نعوظ (ED) زمانی اتفاق می افتد که یک مرد نتواند حفظ نعوظ یا نگهداری کند.
در این تحقیق، محققان دریافتند که مردان مبتلا به RLS حداقل پنج بار در ماه حدود 50 درصد احتمال ابتلا به ED را نسبت به مردان بدون RLS دارند. همچنین مردان که RLS بیشتری را تجربه کرده بودند حتی بیشتر به ناتوانی می رسند.
مشکلات خواب
مطالعه ای در مجله Clinical Endocrinology & Metabolism (JCEM) نشان داد مردان مبتلا به آپنه انسدادی خواب (OSA) سطح تستوسترون پایین تر را تجربه می کنند. به نوبه خود، این باعث کاهش فعالیت جنسی و میل جنسی می شود. در این مطالعه، محققان دریافتند که تقریبا نیمی از مردان مبتلا به آپنه شدید خواب همچنین در طول شب میزان بسیار پایین تستوسترون را تجربه می کنند.
اخیرا مطالعه JCEM نشان داد مردان با کاهش سطح تستوسترون همچنین کاهش در کمبود خواب داشتند. این مطالعه نشان می دهد که کاهش سطح کل تستوسترون با خواب سالمتر، به ویژه در مردان مسن تر، ارتباط دارد.
اگر هر کدام از مشکلات را دارید به پزشک مراجعه نمایید با بررسی شود.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search