رژیم غذایی

بهترین رژیم غذایی برای آرتریت

غذاهای ضد التهاباگر آرتریت دارید می دانید که این شرایط چگونه می تواند برای شما ویرانگر باشد. آرتریت یک اصطلاح برای یک کلاس بیماری است که باعث درد، تورم و سفتی در مفصل می شود. این می تواند بر همه گروههای سنی، جنسیت و قومیت تأثیر بگذارد. انواع مختلفی از آرتریت وجود دارد.

استئوآرتریت یک نوع است که در مفاصل بیش از حد استفاده می شود. نوع دیگری از آرتریت روماتوئید، یک بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن شما به مفاصل شما حمله می کند. خوشبختانه غذاهای زیادی وجود دارد که می توانند باعث التهاب و کاهش درد ناشی از آرتروز شوند. در واقع، یک نظرسنجی دریافت که 24٪ از افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید گزارش دادند که رژیم غذایی آنها بر شدت علائم آنها تأثیر می گذارد.
این مقاله به 10 مورد از بهترین غذاها برای آرتریت اشاره دارد.

1. ماهی چرب

انواع ماهی های چرب مانند ماهی سالمون، ماهی خاویاری، ساردین ها و ماهی قزل آلا دارای اسیدهای چرب امگا 3 هستند که اثرات ضد التهابی قوی دارند.
در یک مطالعه کوچک، 33 شرکت کننده در هر هفته چهار بار از ماهی چرب، ماهی بدون چربی و یا گوشت بی چربی تغذیه کردند. پس از هشت هفته، گروه ماهیان چرب سطح ترکیبات خاص مربوط به التهاب را کاهش دادند.
تجزیه و تحلیل 17 مطالعه نشان داد که مصرف مکمل های اسید چرب امگا 3 موجب کاهش شدت درد مفاصل، سفتی صبحگاهی، تعداد مفاصل دردناک و استفاده از داروهای آرام بخش در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید می شود.
به طور مشابه، یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که اسیدهای چرب امگا 3 چندین نشانگر التهابی را که در استخوان نقش دارند کاهش دادند.
ماهی همچنین منبع خوبی از ویتامین D است که می تواند به پیشگیری از کمبود کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده اند که آرتریت روماتوئید ممکن است با میزان پایین ویتامین D ارتباط داشته باشد که می تواند به علائم کمک کند.
انجمن قلب آمریکا توصیه می کند در هر هفته حداقل دو بار ماهی های چرب را در رژیم غذایی خود برای استفاده از خواص ضد التهابی مفید آن داشته باشید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

مقاله مرتبط: ماهی آب سرد

2. سیر

سیر بسته بندی شده دارای مزایای سلامتی است.
در برخی مطالعات آزمایشگاهی، سیر و اجزای آن، خواص سرطانی دارند. آنها همچنین ترکیباتی دارند که ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی و زوال عقل را کاهش دهد.
علاوه بر این، نشان داده شده است که سیر دارای اثر ضد التهابی است که می تواند علائم آرتریت را کاهش دهد.
در واقع، برخی تحقیقات نشان داده اند که سیر ممکن است عملکرد برخی از سلول های ایمنی را برای کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن افزایش دهد.
در یک مطالعه، محققان، رژیم غذایی 1،082 دوقلو را تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که افرادی که سیر بیشتری مصرف می کردند احتمال ابتلا به استئوآرتریت هیپ را به احتمال زیاد با خواص ضد التهابی قوی سیر کاهش دادند.
یکی دیگر از مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که یک ماده خاص در سیر ممکن است برخی از نشانگرهای التهابی مرتبط با آرتریت را کاهش دهد.
اضافه کردن سیر به رژیم غذایی شما می تواند به علائم آرتروز و سلامت کلی کمک کند.

مقاله های مرتبط: خواص سیر

3. زنجبیل

علاوه بر اضافه کردن طعم و مزه به چای، سوپ و شیرینی، زنجبیل همچنین ممکن است علائم آرتریت را کاهش دهد.
در سال 2001 بررسی اثر عصاره زنجبیل در 261 بیمار مبتلا به استئوآرتریت زانو انجام شد. پس از شش هفته، 63٪ از شرکت کنندگان بهبودی در درد زانو را تجربه کردند.
یک مطالعه لوله آزمایش همچنین دریافت که زنجبیل و اجزای آن باعث مهار مواد مغذی عامل التهاب در بدن می شود.
مطالعه دیگری نشان داد که درمان عفونت با عصاره زنجبیل باعث کاهش سطوح یک مارکر التهابی خاص درگیر در آرتریت می شود.
مصرف زنجبیل در فرم تازه، پودر یا خشک ممکن است باعث کاهش التهاب و به کاهش نشانه های آرتریت کمک کند.

مقاله مرتبط: خواص زنجبیل

4. بروکلی

این یک راز نیست که در حقیقت، بروکلی یکی از سالمترین غذاها است. و ممکن است حتی التهاب را کاهش دهد.
یک مطالعه که بر روی رژیم غذایی 1005 زن انجام شد دریافتند که مصرف سبزیجات چلیپایی مانند بروکلی با کاهش میزان نشانگرهای التهابی همراه است.
کلم بروکلی همچنین حاوی اجزای مهمی است که می تواند باعث کاهش نشانه های آرتریت شود.
به عنوان مثال، سولفورفان یک ترکیب در بروکلی است. مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که این ماده تشکیل یک نوع سلول درگیر در توسعه آرتریت روماتوئید را مسدود می کند.
مطالعات حیوانی نیز نشان داد که سولفورفان می تواند تولید برخی از نشانگرهای التهابی را که باعث آرتریت روماتوئید می شود کاهش دهد.
در حالی که مطالعات بیشتری در مورد انسان انجام می شود نتایج حاصل از این آزمایش و آزمایش حیوانات نشان می دهد که ترکیبات در بروکلی ممکن است به کاهش علائم آرتروز کمک کند.

مقاله مرتبط: فواید کلم بروکلی چیست؟

5. گردو

گردو مواد مغذی متراکم هستند که ممکن است به کاهش التهاب مرتبط با بیماری مفصلی کمک کند.
یک تجزیه و تحلیل از 13 مطالعه نشان داد که خوردن گردو با کاهش نشانگرهای التهاب ارتباط دارد.
گردو به خصوص دارای اسیدهای چرب امگا 3 بسیار بالا است که نشان داده شده است که علائم آرتروز را کاهش می دهد.
در یک مطالعه 90 بیمار مبتلا به آرتریت روماتوئید مکمل اسید چرب امگا 3 یا روغن زیتون دریافت کردند.
در مقایسه با گروه روغن زیتون، افرادی که اسیدهای چرب امگا 3 دریافت کردند میزان پایین درد را تجربه کردند و توانستند مصرف داروهای آرتروز را کاهش دهند.
با این حال، بیشتر تحقیقات موجود بر تاثیرات اسید چرب امگا 3 به طور کلی بر روی آرتریت متمرکز است. مطالعات بیشتر برای کسب اطلاعات بیشتر به ویژه در مورد اثرات گردو مورد نیاز است.

مقاله مرتبط: خواص گردو

6. توت ها

آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی در هر وعده از انواع توت ها وجود دارد که ممکن است بخشی از توانایی های منحصر به فرد آنها برای کاهش التهاب شود.
در یک مطالعه 38،176 زن، افرادی که حداقل دو بار در هفته توت فرنگی خوردند 14٪ احتمال ابتلا به نشانگرهای التهابی بالا در خون را کاهش می دهد.
علاوه بر این، انواع توت ها دارای کورستین و روتین هستند که دو ترکیب گیاهی دارند که دارای مزایای فراوانی برای سلامت شما هستند.
در یک مطالعه لوله آزمایش، کورستین برای جلوگیری از برخی از فرآیندهای التهابی همراه با آرتروز یافت شد.
مطالعه دیگری به رژیم های مکمل کورستین و روتین کمک کرد که هر دو باعث کاهش التهاب مربوط به آرتریت شد.
خوشبختانه، اگر می خواهید از این مزایای سلامتی چشمگیر استفاده کنید انواع مختلفی از انواع توت ها را انتخاب کنید. توت فرنگی، تمشک و زغال اخته تنها چند گزینه ای است که می تواند علاقه به شیرینی شما را تامین کنند و مقدار زیادی مواد مغذی برای مبارزه با آرتروز را تامین کنند.

خواص انواع توت ها

فواید توت فرنگی چیست

سالمترین توت ها برای خوردن

7. اسفناج

سبزیجات برگدار مانند اسفناج پر از مواد مغذی هستند و برخی از اجزای آنها ممکن است در حقیقت قادر به کاهش التهاب ناشی از آرتروز باشند.
مطالعات متعدد نشان داده است که مصرف بالای میوه ها و سبزیجات با سطوح پایین التهاب ارتباط دارد.
اسفناج، به ویژه، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها و همچنین ترکیبات گیاهی است که می تواند باعث کاهش التهاب و به مبارزه با بیماری کمک کند.
اسفناج به خصوص در آنتی اکسیدان kaempferol بالا است که اثرات عوامل التهابی همراه با آرتریت روماتوئید را کاهش می دهد.
مطالعه ی آزمایشگاهی 2017 با kaempferol که روی سلولهای غضروف آرتریت انجام شد التهاب را کاهش داد و مانع پیشرفت استئوآرتریت شد.
با این حال، تحقیقات بیشتری برای بررسی اثرات اسفناج و اجزای آن برای آرتریت انسان مورد نیاز است.

مقاله مرتبط: آیا عصاره اسفناج یک مکمل کاهش وزن موثر است؟

8. انگور

انگورها مواد مغذی هستند دارای آنتی اکسیدان های بالایی هستند و خواص ضد التهابی دارند.
در یک مطالعه به 24 مرد، یک پودر انگور تغلیظ شده معادل حدود 1.5 فنجان (252 گرم) انگور تازه یا یک پلاسبو روزانه به مدت سه هفته داده شد. پودر انگور به طور موثر سطح نشانگرهای التهابی را در خون کاهش می دهد.
علاوه بر این، انگور دارای ترکیبات متعددی است که در درمان آرتریت مفید است. به عنوان مثال، رزوراترول یک آنتی اکسیدان موجود در پوست انگور است.
در یک مطالعه آزمایشگاهی، رزوراترول با جلوگیری از تشکیل سلولهای آرتریت روماتوئید توانست به جلوگیری از ضخیم شدن مفصل های مرتبط با آرتروز کمک کند.
انگور همچنین شامل یک ترکیب گیاهی به نام پروانتوسیانیدین است که ممکن است اثرات محرک برای آرتریت داشته باشد. به عنوان مثال، یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که عصاره پروآنتوسیانیدین دانه انگور التهاب مربوط به بیماری را کاهش می دهد.
در نظر داشته باشید که اینها مطالعات آزمایشگاهی با استفاده از دوزهای متمرکز آنتی اکسیدان ها هستند که نسبت به مقدار مصرفی آنها در یک سرویس معمولی بیشتر است.
تحقیقات بیشتری برای تعیین این که چگونه این نتایج ممکن است به انسان منتقل شود مورد نیاز است.

انگور

9. روغن زیتون

روغن زيتون به خصوص براي خواص ضد التهابي آن تاثير منفي بر علايم آرتريت دارد.
در یک مطالعه، به موش ها به مدت شش هفته روغن زیتون فوق العاده داده شد. این امر باعث توقف رشد آرتروز، کاهش تورم مفصلی، تخریب آهسته غضروف و کاهش التهاب شد.
در یک مطالعه دیگر، 49 نفر از بیماران مبتلا به آرتریت روماتویید هر روز برای 24 هفته مصرف روغن ماهی یا کپسول روغن زیتون مصرف کردند.
در پایان مطالعه، سطح مارکر التهابی خاص در هر دو گروه در گروه روغن زیتون 38.5٪ و در گروه روغن ماهی بین 55- 40٪ کاهش یافت.
در مطالعه دیگری، رژیم های غذایی 333 شرکت کننده با و بدون آرتریت روماتوئید، را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که مصرف روغن زیتون با خطر کمتر بیماری همراه است.
اگر چه تحقیقات بیشتر در مورد اثرات روغن زیتون بر روی آرتریت، از جمله روغن زیتون و سایر چربی های سالم در رژیم غذایی شما مورد نیاز است مطمئناً برای سلامت شما مفید خواهد بود و همچنین ممکن است علائم آرتریت را کاهش دهد.

فواید روغن زیتون در سلامتی چیست؟

10. آب آلبالو ترش

آب آلبالو ترش یک نوشیدنی به طور فزاینده ای محبوب از میوه درخت Prunus cerasus است.
این آب قدرتمند مجموعه ای گسترده از مواد مغذی و مزایای سلامتی را ارائه می دهد و حتی ممکن است به کاهش نشانه های آرتریت کمک کند.
در یک مطالعه، 58 نفر دو بطری هشت انسی (237 میلی لیتر) آب آلبالو ترش یا یک پلاسبو به مدت 6 هفته دریافت کردند.
در مقایسه با دارونما، آب آلبالو ترش، علائم استئوآرتریت و التهاب را کاهش داد.
در یک مطالعه دیگر، مصرف آب آلبالو ترش برای سه هفته باعث کاهش میزان نشانگرهای التهابی در 20 زن مبتلا به استئوآرتریت شد.
مطمئن شوید که انواع آب آلبالو ترش شیرین شده با شکر را دریافت نکنید.
در ترکیب با یک رژیم غذایی سالم و دیگر مواد غذایی ضد آرتروز، مصرف آب آلبالو ترش شیرین نشده در روز ممکن است به کاهش برخی از علائم آرتروز کمک کند.

فواید آلبالو: 10 فواید آب آلبالو

فواید آلبالو در سلامتی

مطالب مرتبط

آرتریت روماتوئید، علائم، تشخیص و درمان

داروهای بیولوژیک، آسیب مفصل و آرتریت روماتوئید: آنچه شما باید بدانید

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search