رژیم غذایی

16 غذا که هرگز نباید در یخچال نگهداری کنید

غذاهایی که نباید در یخچال بگذارید

یخچال یک اختراع بزرگ است که زمان نگه داشتن غذا را بدون خراب شدن افزایش می دهد. با این حال، در حالی که این یک ابزار ضروری برای ذخیره غذا با خیال راحت برای بعضی از غذاها است برخی غذاها در درجه حرارت پایین تر پاسخ نمی دهند و می توانند عطر و طعم خود را از دست بدهند و حتی در هنگام ذخیره شدن در یخچال سریع تر خراب شوند.

 

1. گوجه فرنگی ها

رسیدن و طعم گوجه فرنگی در هنگام ذخیره در یخچال می تواند به شدت تحت تاثیر قرار گیرد. واکنش هایی که طعم تارت میانی گوجه فرنگی را تولید می کنند در دماهای سرد سردرگم می شوند. به طور مطلوب گوجه فرنگی باید در دمای اتاق ذخیره شود و می تواند تا یک هفته در آب و هوای معتدل ادامه یابد. اگر گوجه فرنگی را در یخچال قرار دهید حداقل یک ساعت قبل از اینکه بخواهید آن را بخورید آن را بشویید زیرا این کار طعم آن را بهبود می بخشد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. پیازها

پیاز در واقع بهتر است در جای گرم دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند. یخچال مرطوب است و این رطوبت می‌تواند پیاز را خراب کند. نگه داشتن پیاز همراه دیگر غذاها در یخچال باعث می شود غذاها بوی پیاز به خود بگیرند.

3. سیب زمینی

محیط سرد مانند یخچال و فریزر به طور کلی برای سیب زمینی بسیار سرد است و از آنجا که عمر مفید نسبتاً طولانی بدون یخچال دارند نیازی به ذخیره آنها در یخچال وجود ندارد. اگر چه ممکن است به نظر برسد که مدت طولانی تر می ماند سرما باعث می شود که نشاسته در سیب زمینی به شکر تبدیل شود به این معنی که طعم شیرین بالای آنها به پایان می رسد و می تواند آنها را تیره تر کنند. برای بهترین نتایج، سیب زمینی باید در جایی نگهداری شود که سرد باشد اما نه به اندازه یخچال و در جای تاریک نگه داری شود.

4. آووکادوها

ذخیره کردن آووکادو  در یخچال میتواند مانع از رسیدن آنها به درستی شود و همچنین ممکن است آنها را سیاه کند و بر عطر و طعم آنها تاثیر بگذارد. قطعاً بهتر است که آوکادو نابالغ را در دمای اتاق ذخیره کنید تا به آنها اجازه دهد تا نرم شوند و بهترین عطر و طعم را ایجاد کنند. آوکادو رسیده را می توان در یخچال نگهداری کرد تا روند فساد آن کاهش یابد.

5. ریحان

قرار دادن ریحان تازه در یخچال به طور کلی سبب فاسد شدن آن و به سرعت به یک توده قهوه ای تبدیل می شود. همچنین ریحان می تواند بوی مواد غذایی دیگر را به خود بگیردو طعم آن از بین برود ریحان تولید گاز اتیلن می کند که مسئول رسیدن میوه است اما سبب کاهش برگ سبز، به ویژه در فضای محدود می شود. برای طولانی تر شدن عمر ریحان، یک دسته از گل ها آن را با ساقه در گلدان آب ذخیره کنید. شما همچنین می توانید با یک کیسه پلاستیکی بالای آن را بپوشید اما شل باشد به طوری که اجازه دهید رطوبت بماند اما گاز اتیلن فرار کند.

6. سیر

به طور مشابه با پیاز، سیر می تواند در یخچال نرم و خرد شود و گرایش به آلوده کردن دیگر محصولات به طعم آن دارد. سیر بهتر است در جای خنک دور از نور مستقیم خورشید و در یک مخزن که اجازه نفس کشیدن داشته باشد و در محیط خشک برای جلوگیری از جوانه زدن ذخیره شود.

7. موز

موز یک میوه گرمسیری است اگر چه ما معمولاً می توانیم آنها را در سوپرمارکت در تمام طول سال دریافت کنیم مهم است که به یاد داشته باشید که آنها در اصل میوه ای هستند که در آب و هوای داغتر رشد می کنند. اگر موز را در یخچال نگه دارید آنزیم هایی که باعث می شود آنها رسیده شوند غیر فعال می شوند برعکس، مجموعه ای متفاوت از آنزیم هایی که باعث قهوه ای و آسیب سلولی می شوند در دمای پایین تر فعال می شوند.
این به این معنی است که موز در هنگام ذهیره در یخچال سریعاً سیاه می شود اما لزوماً رسیده و نرم نیست. مانند پیاز، موز همچنین تمایل دارد تا طعم خود را به دیگر محصولاتی که در نزدیکی آن ذخیره شده اند به خصوص چربی ها مانند کره بدهد.
بهترین موزها را در دمای اتاق ذخیره می کنند. آنها همچنین باید از میوه های دیگر جدا شوند اگر شما نمی خواهید آنها خیلی سریع بیدار شوند زیرا نزدیک بودن آنها باعث می شود که موز سریع تر رسیده شود.

8. خیارها

اینها معمولاً در یخچال ذخیره می شوند اما این واقعاً برای آنها بهترین مکان نیست. خیارها پس از سه روز ذخیره شدن در شرایط سرد آسیب می بینند. این صدمه سرد می تواند منجر به آبریزش، پوسته و آسیب دیدن پوست و حتی سرعت فساد را افزایش می دهد. برای طولانی ترین عمر مفید، در دمای اتاق و دور از دیگر میوه ها و سبزیجات نگهداری کنید.

9. عسل

اگرچه این امر عمر مفید محصول را تحت تاثیر قرار نمی دهد ذخیره عسل در یخچال به سرعت باعث ایجاد کریستالیزاسیون می شود و یک محصول با بافت ناخوشایند را ایجاد می کند. عسل در شکر بسیار زیاد است و مدت زمان طولانی در دمای اتاق می ماند و واقعاً نیازی به قرار دادن آن در یخچال وجود ندارد.

10. میوه های خانواده مرکبات

دماهای سرد باعث می شود که میوه ها مانند لیموترش، لیمو و پرتقال از آسیب های شکننده رنج ببرند. این فرآیندهای مورد نیاز برای رسیدن را مختل می کند و اغلب می تواند پوست خراشیده با لکه های تیره و میوه بی مزه خشک را از داخل ایجاد کند.
به یاد داشته باشید که مواد غذایی تازه را به اندازه خرید کنید در بازارهای محلی کشاورزان خریداری کنید که به طور مستقیم از مزرعه خریداری شود و نه سوپرمارکت هایی که ممکن است قبل از قرار گرفتن در قفسه ها برخی از آنها ذخیره بوده اند.

11. تخم مرغ

اگر شما به فروشگاه مواد غذایی رفته باشید ممکن است متوجه شوید که تخم مرغ را در دمای اتاق نگه می دارند.
بحث های زیادی در مورد این وجود دارد اما واقعیت این است که هیچ دلیل خوبی برای قرار دادن تخم مرغ در یخچال نیست. برعکس، تحقیقات نشان می دهد که قرار دادن تخم مرغ در یخچال طعم آن را کاهش می دهد.
اگر شما می خواهید طعم تخم مرغ به خوبی حفظ شود شما باید آنها را در دمای اتاق ذخیره کنید.

12. هندوانه

تا زمانی که شما هندوانه را برش ندادید فقط در دمای اتاق نگهداری کنید. تحقیقات نشان می دهد که نگهداری هندوانه ها در دمای اتاق به حفظ مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها در آن کمک می کند.

13. هویج

هویج نباید در یخچال نگهداری شود. درجه حرارت سرد می تواند باعث پوسیدگی و آب دار شدن آنها شود. آنها همچنین نور خورشید را دوست ندارند.

14. قهوه

یخچال برای نگهداری قهوه نیست. قهوه باید در یک ظرف محفوظ نگه داشته شده در یک مکان تاریک و دور از نور خورشید نگهداری شود.

15. انبه

مانند آووکادو، انبه نارس باید در دمای اتاق ذخیره شود و وقتی رسیده باشند در یک بسته بندی پلاستیکی می توان در یخچال قرار داد. از آنجا که یخچال باعث کاهش رسیدن می شود انبه ها نباید در سرما قرار بگیرند تا زمانی که به اندازه کافی برای خوردن رسیده باشند.

16. کدوی قلیونی

رطوبت یخچال می تواند سبب از بین رفتن آن شود. این کدو باید در یک قفسه یا یک میز در دمای اتاق ذخیره شود. درجه حرارت در هر دو انتهای مقیاس، کیفیت اسکواش را تحت تاثیر قرار می دهد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. علی

ممنون خوب و عالی بود.

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search