رژیم غذایی

ویتامین های مو، پوست و ناخن که واقعاً موثر هستند

ویتامین های مفید برای مو، پوست و ناخن

ویتامین های مناسب در رژیم غذایی که برای داشتن مو، پوست و ناخن سالم (HSN) ضروری هستند. مکمل های ویتامین مانند بیوتین و همچنین ویتامین های A ،C، E و D همچنین می توانند باعث اطمینان خاطر شما از مو، پوست و ناخن ها شوند.

سایر مواد مغذی و مکمل مانند روی، اسیدهای چرب امگا 3 و اسید هیالورونیک نیز به شما کمک می کنند تا پوست، مو و ناخن سالم را حفظ کنید. علاوه بر انتخاب بهترین ویتامین ها برای پوست، مکمل های دیگر می توانند شگفتی هایی برای بهبود ظاهر پوست، مو و ناخن شما ایجاد کنند. مکمل هایی مانند روی، امگا 3، اسید هیالورونیک و CoQ10 می توانند مو و ناخن شما را تقویت کرده و پوست را نرم نگه دارند.
در این مقاله شما در مورد تحقیقات علمی یاد خواهید گرفت که نشان می دهد چه ویتامین های برای داشتن پوست، ناخن ها و موهای سالم مفید است. اگر بخواهید مراقب ظاهر بیرونی خود باشید همچنین باید در مورد بهترین مکمل های یاد بگیرید.

ویتامین ها برای بهبود وضعیت مو، پوست و ناخن ها کمک می کنند

سلامت مو، پوست و ناخن شما بستگی به ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی مناسب دارد. اغلب، کمبودهای تغذیه ای می تواند بر وضعیت مو و پوست و همچنین ناخن ها تاثیر بگذارد.
محققان در سال 2017 گزارش دادند که فقدان ویتامین ها و مواد معدنی خاص می تواند بر ساختار مو و رشد مو تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که به حفظ هیدراته پوست و منافع رشد مو کمک می کند. ویتامین بیوتین (B7) به بدن کمک می کند که پروتئین ها را متابولیزه کند و کمبود آن می تواند باعث درماتیت و آلوپسی شود.
مطالعات دیگر نشان داده اند که ویتامین C و ویتامین D برای رشد موهای سالم ضروری است. به عنوان مثال، عرضه ناکافی ویتامین C در رژیم غذایی بر ایجاد شفت مو تاثیر دارد و زنان با ریزش موی طولانی، دارای کمی غلظت ویتامین D2 هستند. این مواد مغذی همچنین به پوست و مو کمک می کند زیرا به بدن اجازه می دهد تا مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی را جذب کند. همچنین، ویتامین A برای جلوگیری از موهای شکننده ضروری است و رشته های مو را به خوبی مرطوب نگه می دارد.
دانشمندان همچنین بهترین ویتامین هایی را که برای پوست سالم کار می کنند شناسایی کرده اند. ویتامین E و C به بهبود الاستیسیته پوست و افزایش سطح کلاژن کمک می کند. ویتامین C و E نیز آنتی اکسیدان های مهم هستند که ممکن است به تاخیر ظهور چین و چروک کمک کنند.
متخصصین پوست نیز گزارش کرده اند که ویتامین E، بیوتین، ویتامین C و ویتامین A همه ویتامین هایی هستند که برای بهبود سلامتی ناخن ها ضروری است. این ویتامین ها همراه با مواد معدنی مانند روی، آهن و سلنیوم نیز

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

بیشتر بدانید: مشکلات ناخن را جدی بگیرید

به جلوگیری از ناخن های شکننده کمک می کنند.

البته، همیشه باید سعی کنید مصرف منظم ویتامین ها و مواد معدنی از یک رژیم سالم و متعادل را دریافت کنید. در برخی موارد، مصرف بیش از حد بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی خاص می تواند بر روی مو، پوست و سلامت ناخن تاثیر بگذارد.
بهترین ویتامین های مو، پوست و ناخن
اگر می خواهید موهای ضخیم تر، پوست نرمتر و ناخن های قوی تر داشته باشید بگذارید جزئیات بیشتری در مورد بهترین ویتامین ها در نظر بگیریم.

بیشتر بدانید: ناخن های شکننده: علائم، علل و درمان های طبیعی

بیوتین (ویتامین B7) برای موهای سالم و ناخن

بیوتین یک ویتامین برای رشد مو است زیرا باعث تقویت مو و فولیکول های مو می شود. بیوتین همچنین ویتامین خوبی برای ناخن است زیرا مانع از ایجاد ناخن ناخوشایند می شود.
بررسی اثربخشی مکمل های بیوتین برخی شواهد نشان می دهد که این ویتامین می تواند مسائل مربوط به مو و ناخن را حل کند. مصرف مکمل های بیوتین به بهبود مو کمک می کند و ویتامین ها را برای رشد ناخن فراهم می کند در حالی که کمبود ویتامین ها سبب مشکل می شود.
یک مطالعه در مورد زنان که مسائل مربوط به سلامت را نداشتند دریافتند که مکمل بیوتین خوراکی باعث افزایش رشد مو می شود. مصرف مکمل ویتامین مو برای 3 ماه بهبودی در ضخامت مو و صاف بودن پوست را نشان داد.
با این حال، طبق گفته موسسه ملی سلامت، مطالعات نشان می دهد که مکمل های بیوتین برای رشد مو و تقویت ناخن ها عمل می کنند.
غذاهای حاوی بیوتین شامل تخم مرغ، کبد گوشت گاو، دانه های آفتابگردان، ماهی سالمون، سیب زمینی شیرین و بادام می باشد.
اگر می خواهید مکملهای بیوتین را امتحان کنید تا موهای ضخیمتر، ناخنهای قوی و پوست نرمتر داشته باشید می توانید این مکمل بیوتین را امتحان کنید.

ویتامین های B گروه برای مو، پوست و ناخن

بسیاری از ویتامین های گروه B می توانند به حفظ پوست، مو و ناخن ها کمک کنند.
بدن شما نیاز به دریافت ویتامین B به اندازه کافی برای جلوگیری از خارش، بثورات، اگزما و آکنه دارد. متخصصین پوست گزارش می دهند که کمبود ویتامین ویتامین B می تواند تا حد زیادی بر سلامت پوست تاثیر بگذارد.
پزشکان گزارش می دهند که اگر کمبود ویتامین وجود دارد مکمل های B12 می تواند به بهبود ظاهر پوست و ناخن کمک کند مطالعات دیگر نشان داده است که ترکیبی از ویتامین های گروه B همچنین می تواند سلامت پوست را بهبود بخشد. ویتامین B نیز به افزایش سطح کراتین کمک می کند و می تواند به سلامت پوست منجر شود.
محققان دانشکده سلامت عمومی هاروارد گزارش دادند که غذاهایی حاوی ویتامین B شامل دانه های کامل، حبوبات، مرغ، ماهی و تخم مرغ می شوند.
شما می توانید با استفاده از این مجموعه ویتامین گروه B مو، پوست و ناخن ها را سالم نگه دارید.

ویتامین E برای رشد مو و ناخن

ویتامین E احتمالاً یکی از مهمترین ویتامین ها برای موهای سالم، پوست بدون چین و چروک و ناخن هایی که شکسته نمی شوند زیرا این آنتی اکسیدان قوی است.
متخصصین پوست گزارش می دهند که ویتامین E به جلوگیری از اثرات رادیکال های آزاد بر پوست شما کمک می کند. این به این معنی است که مصرف ویتامین E کافی برای جلوگیری از آسیب آفتاب و اگزما در پوست شما ضروری است. مطالعات همچنین نشان داده اند که ویتامین E سالم است و می تواند از سندرم ناخن زرد جلوگیری کند.
برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف مکمل های ویتامین E، C و روی همچنین می تواند سریعتر زخم را بهبود بخشد.
ویتامین E برای موهای شما مناسب است زیرا به مبارزه با استرس اکسیداتیو بر روی پوست سر کمک می کند. برخی از متخصصین پوست مکمل های ویتامین E را برای افزایش رشد مو و ضخیم شدن پوست توصیه می کنند.
مکمل های ویتامین E را امتحان کنید تا بتوانید ناخن ها را قوی نگه داشته و پوست خود را به آرامش برسانید.

ویتامین C ویتامین زیبایی است

یکی دیگر از ویتامین هایی که شما نیاز دارید تا موهایتان را درخشان و پوست سالم خود حفظ کنید ویتامین C است.
ویتامین C (اسید اسکوربیک) یک آنتی اکسیدان طبیعی است که پوست و مو را بهبود می بخشد. سطوح مناسب ویتامین C برای کمک به کلاژن و ترمیم درست زخم مناسب است. برخی گزارش ها نشان می دهند که استفاده از کرم ویتامین C موضعی برای موهای شما قبل از اینکه رنگ آن را از بین ببرد باعث آسیب به رشته های مو و پوست سر می شود.
همچنین تحقیقات نشان می دهد که برخی از مکمل های موی ویتامین C باعث ترویج رشد مو می شوند.
به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که مکمل های قویExtra Viviscal حاوی ویتامین C، سیلیس، بیوتین و روی است. مصرف 1 کپسول دو بار در روز به افزایش تعداد موها و جلوگیری از آسیب مو کمک کرد. اکثر خانمهایی که مکمل مو را پس از 3 ماه دریافت کردند، کیفیت موی بهتر را نشان دادند.
برای بهترین مو، پوست و ناخن شما می توانید غذاهای غنی از ویتامین C مصرف کنید. برخی از مواد غذایی که مصرف می کنید فلفل قرمز، کیوی، بروکلی، توت فرنگی، گوجه فرنگی و مرکبات می باشد.
سعی کنید Extra Viviscal را با ویتامین C برای کمک به موهای ضخیم تر و جلوگیری از ریزش مو استفاده کنید. شما همچنین می توانید از مکمل های ویتامین C برای تقویت ساختار ناخن استفاده کنید و پوست خود را سالم نگه دارید.

مکمل ویتامین A برای مو، پوست و ناخن

برای دریافت و حفظ پوست سالم، ناخن های قوی و موهای زیبا، شما باید مطمئن شوید که ویتامین A در رژیم غذایی شما کافی است.
محققان می گویند ویتامین A به حفظ الاستیسیته کمک می کند و همچنین به بهبود پوست آسیب می رساند.
برخی مطالعات نشان می دهد که ویتامین A و مکمل های ویتامین A به کلاژن کمک می کنند تا پوست ایجاد شود. این می تواند به جلوگیری از نشانه های قابل رویت پیری مانند خطوط و چین و چروک ها کمک کند. ویتامین A نیز به بهبود الاستیسیته پوست کمک می کند و مانع از افزایش رنگ پوست می شود.
مجله Archives of Dermatology گزارش می دهد که کرم های موضعی ویتامین A می توانند به جلوگیری از چروک شدن پوست افراد سالخورده کمک کنند.
غذاهایی که مقادیر بالایی از ویتامین A برای محافظت از مو، پوست و ناخن شما دارند شامل هویج، اسفناج، فلفل دلمه، انبه، زردآلو و آب گوجه فرنگی می باشد.
این مکمل ویتامین A می تواند سلامت مو، پوست و ناخن را به شما برساند. شما همچنین می توانید صمغ های ویتامین مو، پوست و ناخن ها که ترکیبی از ویتامین های بزرگ و مواد معدنی عالی HSN هستند را خریداری کنید.

ویتامین D - ویتامین زیبایی

ویتامین D یکی از ویتامین های مو، پوست و ناخن است زیرا برای رشد و ترمیم سلول ضروری است.
مجله تحقیقات پیشرفته گزارش داد که ویتامین D ویتامین ضروری برای مو و پوست است. کمبود ویتامین D با پسوریازیس، سرطان پوست، آکنه و ریزش مو مرتبط است. کمبود ویتامین D در کشورهای دارای نور خورشید کم است. محققان نتیجه گرفتند که مکمل های ویتامین D می تواند به کاهش برخی از علائم کمبود ویتامین D کمک کند.
شما می توانید ویتامین D را از رژیم غذایی خود با مصرف ماهی های چرب بدست آورید. به عنوان مثال، مصرف ماهیانه 85 گرم (3 اونس) می تواند حدود 450 IU ویتامین D را به شما بدهد. این بیش از 100 درصد نیازهای روزانه ویتامین D شما است.
سایر منابع تغذیه ای ویتامین D که می تواند به شما برای حفظ مو و سلامتی ناخن ها کمک شایانی کند شیر، تخم مرغ، ماست غنی شده و ماهی تن است.
شما همچنین می توانید ویتامین D در رژیم غذایی خود اضافه کنید که برای مو و ناخن مناسب است. این مکمل ویتامین D3 ذخیره یک سال است و همچنین به تقویت ایمنی شما کمک خواهد کرد.

مکمل های دیگر برای پوست، مو و ناخن

بهترین ویتامین ها برای رشد مو، پوست سالم و ناخن قوی به تقویت سلامت کلی کمک می کنند. شما همچنین می توانید برخی از بهترین مکمل های پوست و مو را برای بهبود کارایی ویتامین های مو استفاده کنید.

روی برای مو، پوست و ناخن مناسب است

روی اغلب در مکمل های مو و ناخن همراه با بیوتین وجود دارد زیرا این ویتامین برای سلامت پوست ضروری است.
تحقیقات در مورد مزایای روی نشان داده است که این مواد معدنی برای محافظت از پوست از آسیب کمک می کند. همچنین مصرف روی به همراه ویتامین C می تواند سلامت پوست را افزایش داده و به درمان آکنه کمک کند.
همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که روی به عنوان یک ویتامین مو محسوب می شود. برای مثال، بسیاری از افرادی که ریزش مو را تجربه می کنند دارای کمبود روی هستند. مصرف 50 میلی گرم مکمل روی در روز می تواند کمبود آن را کاهش دهد و به رشد مو کمک کند.
غذاهای زیادی وجود دارد که حاوی روی هستند که می تواند باعث افزایش مو، پوست و سلامتی ناخن شما شود. به عنوان مثال، مرغ، گوشت گاو، غذاهای دریایی، غلات کلیوی، پنیر و حبوبات منابع خوبی برای رژیم های روی هستند.
این مکمل روی حاوی مواد معدنی و ویتامین برای مو و ناخن قوی است و ممکن است پوست شما را تازه تر کند.

امگا 3 اسید چرب به عنوان مکمل مو و پوست

برای داشتن بهترین مو، پوست و ناخن ها می توانید مکمل اسید چرب امگا 3 را امتحان کنید زیرا اینها برای سلامتی پوست حیاتی هستند.
محققان دانشگاه ایالت اورگن گزارش دادند که اسید های چرب امگا 3 و امگا 6 در حفظ مو، ناخن و پوست سالم نقش مهمی دارند. مصرف مکمل های امگا 3 به تقویت کراتین در پوست و مو کمک می کند.
اسیدهای چرب برای محافظت از پوست شما از آسیب UV، جلوگیری از خطوط ریز و کاهش حساسیت پوست کمک می کنند.
یکی از مزایای استفاده از مکمل های روغن ماهی با امگا 3 این است که سموم موجود در ماهی های چرب حذف می شوند. همچنین شما می توانید به راحتی مصرف روزانه امگا 3 را برای افزایش سلامت پوست خود بدون نیاز به نگرانی در مورد بوی ماهی دریافت کنید.
روغن ماهی امگا 3 همچنین منبع ویتامین D است که یک ویتامین خوبی برای پوست شماست.
همچنین شواهدی وجود دارد که برخی از مکمل ها برای پوست و مو برای چند ماه مناسب است. یک مطالعه نشان داد که مکمل امگا 3 Inversion Femme به پیشگیری از ریزش مو، کاهش ظاهر چین و چروک و بهبود وضعیت ناخن ها کمک می کند.
اگر می خواهید ظاهر پوست، مو و ناخن خود را بهبود ببخشید می توانید مکمل های تغذیه Inversion Femme را بخرید.

L-Cysteine مکمل های مو، پوست و ناخن

مکمل های اسید آمینه مانند L-cysteine به تولید کراتین کمک می کند که ساختار اصلی مو، پوست و ناخن است.
یک مطالعه نشان داد که مکمل L-cysteine حاوی ویتامین های گروه B به تعمیر موهای آسیب دیده و بهبود کیفیت مو کمک می کند.
مطالعه دیگری نشان داد که مكمل كراتین به نام Cynatine HNS حاوی كراتین است كه به ویژه برای مو و ناخن ها مفید است این مکمل به طور چشمگیری باعث بهبود کیفیت مو، پوست و ناخن شد.
همچنین می توانید این مکمل L-cysteine را امتحان کنید اگر میخواهید موهایتان را تقویت کنید خطوط ریز را کاهش دهید و ناخن های بهتر را ببینید.

مکمل های اسید هیالورونیک برای پوست و مو

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که به حفظ هیدراته و الاستیک پوست کمک می کند. شواهدی وجود دارد که مکمل های حاوی اسید هیالورونیک برای پوست و مو شما مناسب است.
مجله مکمل های غذایی یک مطالعه در سال 2017 در مکمل ها برای تقویت سلامت پوست منتشر کرد. مشخص شد که مکمل های اسید هیالورونیک باعث افزایش الاستیک پوست و بهبود ظاهر پوست پیر می شود. بهبودی در ظاهر پوست، ناخن و مو پس از 50 روز از مصرف مکمل مشاهده شد.
یک مطالعه دیگر نشان داد که یک مکمل هیالورونیک حاوی کلاژن، ویتامین ها و مواد معدنی، باعث کاهش چشمگیر خطوط می شود. مصرف مکمل طلای خالص 2 ماهه به کاهش خشکی پوست و افزایش استحکام پوست کمک کرد. مطالعه این مکمل را برای جلوگیری از نشانه های پیری توصیه می کند.
شما می توانید یک مکمل اسید هیالورونیک برای کمک به بهبود ظاهر پوست، خلاص شدن از خطوط زیبا و افزایش سلامتی مو و ناخن خود خریداری کنید.

کوآنزیم Q10 به عنوان مکمل HSN

کوآنزیم کیوتن (CoQ10) یک آنتی اکسیدان است که به بهبود کیفیت پوست، مو و ناخن کمک می کند.
مجله تغذیه گزارش داد که مصرف مکمل CoQ10 به مدت 12 هفته باعث کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ظریف شد. افراد در این مطالعه نیز متوجه شده اند که پوست آنها به دلیل مکمل ها نرمتر می شود.
سعی کنید مکمل های CoQ10 را برای کمک به بهبود مو و پوست خود و همچنین انرژی بیشتری دریافت کنید.
همچنین شواهدی وجود دارد که کرم های موضعی CoQ10 می توانند به افزایش سلامتی پوست شما کمک کنند و از خشکی پوست و خطوط ریز جلوگیری کند.

در ادامه بخوانید: 8 ویتامین و مواد مغذی برای داشتن ناخن های قوی و سالم

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search