رژیم غذایی

چه مقدار ویتامین D بسیار زیاد است؟ حقیقت شگفت انگیز

تهوع با دوز بالای ویتامین Dسمیت با کپسول ویتامین D بسیار نادر است اما با دوز افراطی آن رخ می دهد تقریباً همه مصرف بیش از حد ویتامین D در اثر خوردن مقادیر بالایی از مکمل های ویتامین D می باشد و به دست آوردن بیش از حد ویتامین D ( دوز مسمومیت ) از نور خورشید و یا مواد غذایی غیر ممکن است. در این مقاله مفصل در مورد مسمومیت ویتامین دی و این که چه مقدار از آن بیش از حد نظر گرفته می شود بیان می شود.


سمیت ویتامین D چگونه اتفاق می افتد؟
سطوح خونی ویتامین D: بهینه یا بیش از حد
علائم و درمان مسمومیت با ویتامین D
چه مقدار ویتامین D بسیار زیاد است؟
آیا مصرف ویتامین های محلول در چربی سبب تغییر تحمل برای ویتامین D می شود

سمیت ویتامین D چگونه اتفاق می افتد؟

مسمومیت ویتامین دی نشان می دهد که سطح ویتامین D در بدن آنقدر زیاد است باعث آسیب می شود.
ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است و بر عکس ویتامین های محلول در آب، بدن هیچ راه برای خلاص شدن از ویتامین های محلول در چربی ندارد.
به همین دلیل، مقادیر بیش از حد ممکن است در داخل بدن ساخته شود.
مکانیسم دقیق در پشت مسمومیت با ویتامین D پیچیده است و به طور کامل شناخته نشده است.
با این حال، ما می دانیم که فرم فعال ویتامین D مشابه هورمونهای استروئیدی عمل می کند.
ویتامین D در داخل سلول ها سفر کرده و به آن ژن روشن یا خاموش می گویند.
معمولاً اکثر ویتامین D در بدن ذخیره سازی و با گیرنده ویتامین D یا پروتئین حامل باند است و مقدار بسیار کمی ویتامین D آزاد و در دسترس است.
با این حال، زمانی که مصرف ویتامین D شدید است سطح ویتامین D بالا است
این ممکن است سبب افزایش میزان ویتامین D آزاد در بدن شود و ممکن است در داخل سلول ها سفر کرده و منجر به در هم شکستن فرآیندهای سیگنالینگ تحت تاثیر ویتامین D
شود.
یکی از فرآیندهای سیگنالینگ اصلی افزایش جذب کلسیم از دستگاه گوارشی است.
علامت اصلی مسمومیت با ویتامین D هیپرکلسمی ( افزایش میزان کلسیم در خون ) است
سطوح بالای کلسیم می تواند سبب نشانه های مختلف شود و کلسیم نیز می تواند به بافت های دیگر متصل شده و به آنها آسیب برساند این شامل کلیه ها است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

سطوح خونی ویتامین D: بهینه یا بیش از حد

ویتامین D ویتامین ضروری است و تقریباً هر سلول در بدن شما دارای یک گیرنده برای آن است.
این ویتامین در پوست در معرض نور آفتاب تولید می شود.
منابع اصلی غذایی ویتامین D روغن کبد ماهی و ماهی چرب هستند.
برای افرادی که در معرض نور خورشید نیستند مکمل های ویتامین D می تواند مهم باشد.
ویتامین D برای سلامت استخوان بسیار مهم است و نیز با عملکرد سیستم ایمنی و حفاظت در برابر سرطان مرتبط است.
دستورالعمل برای سطوح خونی ویتامین D به شرح زیر است
کافی: 20 - 30 نانوگرم / میلی لیتر و یا 50 - 75 nmol / لیتر.
حد بالایی ایمن: 60 نانوگرم / میلی لیتر یا 150 nmol / L.
سمی: بالاتر از 150 نانوگرم / میلی لیتر یا 375 nmol / لیتر.
مصرف ویتامین D روزانه 1000 - 4000 واحد ( 25 - 100 میکروگرم ) باید به اندازه کافی برای اطمینان از سطح خونی مطلوب برای بسیاری از مردم باشد.

چه مقدار ویتامین D بسیار زیاد است؟

از آنجا در مورد روش عملکرد مسمومیت با ویتامین D اطلاعات نسبتاً کمی وجود دارد تعریف یک آستانه دقیق مصرف ویتامین D ایمن و یا سمی، سخت است.
با توجه به نظر موسسه پزشکی 4000 IU سطح بالایی ایمن از مصرف روزانه ویتامین D است با وجود این دوزهای تا 10،000 IU علت سمیت در افراد سالم نشان داده نشده است.
مسمومیت ویتامین دی به طور کلی در اثر دوز بیش از حد بالای مکمل های ویتامین D است و با رژیم غذایی و یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید مسمومیت با ویتامین D ایجاد نمی شود.
اگر چه مسمومیت با ویتامین D یک بیماری بسیار نادر است افزایش اخیر در مصرف مکمل ها ممکن است به افزایش در موارد گزارش شده منجر شود.
مصرف روزانه اعم از 40000 - 100000 واحد ( 1000 - 2500 میکروگرم ) برای یک تا چند ماه، عامل مسمومیت در انسان نشان داده شده است.
این 10- 25 برابر حد بالایی دوزهای مکرر توصیه شده است افراد با مسمومیت با ویتامین D معمولاً سطح خونی بالاتر از 150 نانوگرم / میلی لیتر (375 nmol / لیتر)
دارند چند مورد نیز توسط خطاهای موجود در تولید وجود دارد و آن زمانی است که مقدار مکمل 100 - 4000 برابر بیشتر از آنچه که در روی بسته بندی اعلام شده ویتامین D داشته باشد.
سطح خونی در این موارد مسمومیت در محدوده 257 - 620 نانوگرم / میلی لیتر و یا 644 - 1549 نانومول / لیتر است.
مسمومیت ویتامین دی معمولاً قابل برگشت است اما در موارد شدید در نهایت ممکن است باعث نارسایی کلیه و کلسیفیکاسیون شریان ها شود.

علائم و درمان مسمومیت با ویتامین D

نتیجه اصلی مسمومیت با ویتامین D تجمع کلسیم در خون، به نام هیپرکلسمی است.
علائم اولیه هیپرکلسمی شامل تهوع، استفراغ، اسهال، یبوست و ضعف است.
تشنگی بیش از حد، تغییر سطح هوشیاری، فشار خون بالا، کلسیفیکاسیون در لوله های کلیوی، نارسایی کلیه و یا از دست دادن شنوایی نیز ممکن رخ دهد.
هیپرکلسمی به طور منظم با مصرف مقادیر بالایی از مکمل های ویتامین D ممکن است در چند ماه رخ دهد دلیل این است که ویتامین D در چربی بدن تجمع و به آرامی به خون منتشر می شود.
درمان مسمومیت ویتامین D شامل اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب و حذف تمام ویتامین D خوراکی و مکمل ها می باشد.
دکتر شما ممکن است میزان کلسیم شما را با افزایش نمک و مایعات سالین داخل وریدی اغلب اصلاح کند.
دوزهای زیادی حتی بدون علائم مسمومیت می تواند مضر باشد.
دوزهای زیادی از ویتامین D می تواند مضر باشد حتی اگر علائم فوری سمیت ممکن نباشد.
گزارش مردم از مصرف دوزهای بسیار زیادی از ویتامین D برای ماه ها بدون علائم وجود داشته است و آزمایش خون هنوز هیپرکلسمی شدید و نشانه های نارسایی کلیه را نشان نداده است.
اثرات مضر ویتامین D بسیار پیچیده است میزان بالای ویتامین D می تواند علت هیپرکلسمی بدون علائم سمیت باشد اما همچنین می تواند عامل علائم سمیت بدون هیپرکلسمی باشد.
برای اطمینان، شما نباید بیشتر از 4000 واحد (100میکروگرم) حد بالای ویتامین د را بدون مشورت با یک دکتر یا متخصص تغذیه مصرف نمایید.

آیا مصرف ویتامین های محلول در چربی سبب تغییر تحمل برای ویتامین D می شود

این فرضیه ارائه شده است که دو ویتامین محلول در چربی، ویتامین K و ویتامین A ممکن است نقش مهمی در مسمومیت با ویتامینD  بازی کنند.
ویتامین K کلسیم را در بدن تنظیم می کند و مقدار بسیار زیاد ویتامین D ممکن است ذخیره بدن را از ویتامین K تهی کند.
ماده مغذی دیگری که ممکن است مهم باشد منیزیم است این یکی از مواد مغذی مورد نیاز برای بهبود سلامت استخوان است.
بنابر این مصرف ویتامین A، ویتامین K و منیزیم با ویتامین D ممکن است سبب بهبود عملکرد استخوان و کاهش احتمال تبدیل شدن به بافت های کلسیفیه دیگر شود.
مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان ثبت نام or ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (32)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 3 رای

 1. رهنما

چگونه ویتامین دی زا کاهش دهخیم

  پیوست ها
 

 1. سارا.ج

سلام.دکتر برای بنده باتوجه به کمبود ویتامین d که داشتم هفته ای یکبار قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ر وو تجویز کردن.می خواستم ببینم این مقدار مصرف از ویتامین دی آیا مضرراتی برام داره یا خیر؟(باتوجه به اینکه مصرف زیاد آن مضراست).اگه مضره ماهی یبار مصرف کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سارا.ج
 1. 4.5 / 5

با سلام طبق نظر پزشک مصرف کنید ابتدا برای دو ماه، هفته ای یک عدد سپس ماهی یک عدد مصرف می شود

  پیوست ها
 

 1. Eiva

سلام ، وقتتون بخیر آقای دکتر
دختری هستم 35 ساله به دلیل درد مداوم و شدید در استخوانهای پا و ران به دکتر مراجعه کردم و آزمایش کامل دادم میزان ویتامین D من روی 2 بود و با کوچکترین زمین خوردگی بسیار جزیی دچار شکستگی مچ دست شدم ، 3 ماه قرص ویتامین با...

سلام ، وقتتون بخیر آقای دکتر
دختری هستم 35 ساله به دلیل درد مداوم و شدید در استخوانهای پا و ران به دکتر مراجعه کردم و آزمایش کامل دادم میزان ویتامین D من روی 2 بود و با کوچکترین زمین خوردگی بسیار جزیی دچار شکستگی مچ دست شدم ، 3 ماه قرص ویتامین با دوز 50000 استفاده کردمو دوباره آزمایش دادم الان ویتامین D روی 4 هست و تزریق عضلانی هفته ای 1 عدد برای 7 هفته تجویز شده ، که در هفته سوم درمان هستم و شدیدا دچاره گزگز و مورمور زیادی در سمت چپ پشت سرم شدم از گوش به پایین کاسه سر ، خلق و خوی من تغییر زیادی داشته ، بی نهایت عصبی شدم هر روز و کهیرهای بسیار بزرگ و اصطلاحا غول آسا میزنم به نحویی که کهیر تا 1 ساعت الی 2 ساعت مثله یک جزیره بالا میاد و بعد از محو شدن یه برآمدگی روی محل کهیر بجا می مونه که کاملا قابل لمس و حتی دیده شدن از روی لباس هست ، ممکنه منو راهنمایی کنید لطفا

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مهدیه

سلام جناب دکتر بنده در ماه دوم بارداری هستم در ازمایشم ویتامین د ۱۳۲ بود مصرف ویتامینها رو کامل قطع کردم و یک ماهه دیگه گفتن دوباره آزمایش رو تکرار کنم، راهی هست که زودتر پایین بیاد؟ به جنینم آسیبی نرسیده؟

  پیوست ها
 

 1. علي پيوندي

سلام من ازمايش دادم ويتامين دي من ١٢٧ بود سن من هم ٤٢ سال هست و هيچ مكملي هم استفاده نمي كنم براي پايين اوردن ويتامين دي بايد چكار كنم و چه رژيم غذايي بگيرم با تشكر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علي پيوندي
 1. 4.5 / 5

با سلام یک بار دیگر آزمایش ویتامین د را انجام دهید اگر بالا یود از مصرف هر گونه مکمل دارای ویتامین د خود داری نمایید.

  پیوست ها
 

 1. مینا

سلام اقای دکتر پسر من چهار سال و نیم است ویتامین د۳ تو ازمایش ۸ بود که دکتر متخصص اطفال دو تا امپول ۳۰۰۰۰۰ د۳ تجویز کرد هر جفتشون به فاصله ی یک ماه تزریق شد مشکلی ندارد .این دوز دارو برای کودک مشکل زا نیست؟

  پیوست ها
 

 1. ایوت

سلام‌اقای دکتر
مادرم‌۷۵ سالشان است و ازمایش دادن ویتامین‌دی ۱۰۸ است ، میخوستم ببینم ایا خطرناک است؟
ممنون میشوم راهنمایی کنید
با تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ایوت
 1. 5 / 5

سلام
ویتامین د مادر شما حد بالای نرمال است ولی هنوز به محدوده سمی نرسیده است مصرف ویتامین د او را قطع کنید و داروهایی هم که دارای ویتامین د هستند مصرف نکنند

  پیوست ها
 

 1. ملیحه

سلام خانمی ۲۸ ساله هستم ازمایش دادم ویتامین د پایینه ۱۶ و کلسیم ۱۰.۷ دو دهم از حد طبیعی بیشتره و فسفر رو مرزه چرا با وجود کم بودن ویتامین د کلسیم بالاست ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ملیحه

با سلام
ویتامین D به روده کمک می کند تا کلسیم را جذب کند. با این حال، ویتامین D باید ابتدا توسط هورمون پاراتیروئید (PTH) فعال شود ویتامین D در صورت فعال شدن مقدار کلسیم را افزایش می دهد که روده ها از غذا جذب می کنند بدن می تواند ویتامین D خود را...

با سلام
ویتامین D به روده کمک می کند تا کلسیم را جذب کند. با این حال، ویتامین D باید ابتدا توسط هورمون پاراتیروئید (PTH) فعال شود ویتامین D در صورت فعال شدن مقدار کلسیم را افزایش می دهد که روده ها از غذا جذب می کنند بدن می تواند ویتامین D خود را با استفاده از فرآیندی که نیاز به نور خورشید دارد یا به طور مستقیم از رژیم غذایی ویتامین دریافت کند (به عنوان مثال شیر یا ویتامین های غنی شده). بسیاری از مردم در سراسر جهان دارای کمبود ویتامین D هستند کارشناسان بر این باورند که یک سوم آمریکایی ها کمبود ویتامین D هستند.
برای بیماران مبتلا به کمبود ویتامین D دریافت کلسیم از رژیم غذایی دشوار است. این امر اغلب به افزایش سطح PTH منجر می شود زیرا غدد پاراتیرویید باید تولید PTH را افزایش دهد تا سطح کلسیم را از استخوان ها افزایش دهد. بنابراین افراد مبتلا به سطح طبیعی کلسیم خون و سطح بالای PTH ممکن است دارای هیپرپاراتیروئیدیسم ثانویه باشند بدان معنی است که سطح بالای PTH یک پاسخ نرمال غدد پاراتیرویید سالم به یک مشکل دیگر است (مانند کمبود ویتامین D یا نارسایی کلیه).
از آنجائیکه ابتلا به هیپرپاراتیروئیدیسم اولیه می تواند سبب کاهش میزان ویتامین D شود معمولا فرد مبتلا به هیپرپاراتیروئیدیسم اولیه و کمبود ویتامین D می باشد. این می تواند گاهی اوقات سبب تشخیص اولیه hyperparathyroidism باشد به طور کلی توصیه می شود سطح خونی ویتامین D در طول درمان بیماری پاراتیروئید بررسی شود.
آزمایش را در آزمایشگاه دیگری تکرار کنید و برای تفسیر نزد متخصص غدد ببرید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مهنیا

سلام اقای دکتر
برای دختر 2سال و نیمه م ازمایش دادم گفت ویتامین دیبدنش پایینه. حدود 3ماه پیش پزشک اطفال براش امپول تجویز کرد و بلافاصله بعدش یه قطره د3 رو روزی 10 قطره بعلاوه یه مکمل کلسیم دادم خورد . حالا بعد از حدود 1ماه و نیم خودم از داروخانه...

سلام اقای دکتر
برای دختر 2سال و نیمه م ازمایش دادم گفت ویتامین دیبدنش پایینه. حدود 3ماه پیش پزشک اطفال براش امپول تجویز کرد و بلافاصله بعدش یه قطره د3 رو روزی 10 قطره بعلاوه یه مکمل کلسیم دادم خورد . حالا بعد از حدود 1ماه و نیم خودم از داروخانه یه مکمل ویتامین د3 1000گرفتم.روزی یک میلی گرم بهش دادم. بعد از یک هفت دلپیچه و تهوع شدید پیدا و حالا دو روزه که توی پاهاش ضعف و عدم تعادل داده. متخصص اطفال تشخیص گلین باره داده و البته هر چی میگذره داره بهتر میشه .
خواستم سوال کنم ممکنه این حالت از مقدار دوزی باشه که من به دخترم دادم؟ چووضعیت دخترم تا حد گلن باره نیست. خیلی نگرانم خوهش میکنم پاسخ بدین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حسین

سلام دکتر من دو روز پشته هم روزی یه قرص ویتامین دی مصرف کردم و بعد از گذشت چند ماه یک آمپولم زدم که فرداش دچار مسمویت شدم و خودم حس کردم و مشکل گوارشی پیدا کردم ولی بعد از گذشت 8 ماه که آزمایش دادم مقدار ویتامین دیم 98 بود که هنوزم دچار مسمویت...

سلام دکتر من دو روز پشته هم روزی یه قرص ویتامین دی مصرف کردم و بعد از گذشت چند ماه یک آمپولم زدم که فرداش دچار مسمویت شدم و خودم حس کردم و مشکل گوارشی پیدا کردم ولی بعد از گذشت 8 ماه که آزمایش دادم مقدار ویتامین دیم 98 بود که هنوزم دچار مسمویت هستم و مشکل گوارشی دارم چیکار کنم تا مشکلم برطرف شه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مهدی

سلام.خانومم ۶ماهه بارداره...تو آزمایشش ویتامین دی رو ۲۰۳ زده و گفتن بالاست .باید چکار کنیم...قرصایی هم ک مصرف میکنه آهن و یدوفولیک فولیک و سوپراکل هستش..البته شیر و بادام هم زیاد مصرف میکرده...باید چکار کنیم؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهدی

با سلام
اگر داروی دارای ویتامین د مصرف نمی کند در یک آزمایشگاه دیگر تست را تکرار نمایید

  پیوست ها
 

 1. سونا

سلام آقای دکتر
بنده باردارم هفته۷
ونمیدونستم ویتامین دی مضره
دکترم غدد تجویز کرده بود هر هفته یه دونه دوز۵۰۰۰۰
من متاسفانه دوعدد مصرف کردم وحالا خیلی نگرانم!
آیا خطری منو و جنینمو تهدید میکنه؟
در غربالگری سه ماهه اول میشه فهمید مشکلی هست یا نه؟
مم...

سلام آقای دکتر
بنده باردارم هفته۷
ونمیدونستم ویتامین دی مضره
دکترم غدد تجویز کرده بود هر هفته یه دونه دوز۵۰۰۰۰
من متاسفانه دوعدد مصرف کردم وحالا خیلی نگرانم!
آیا خطری منو و جنینمو تهدید میکنه؟
در غربالگری سه ماهه اول میشه فهمید مشکلی هست یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سونا

با سلام
کمبود ویتامین د مضر است ولی مصرف دوز مجاز مشکلی ایجاد نمی کند در این زمینه با متخصص غدد مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. السا

سلام. من ۱۵ سالمه ویتامین دی من ۶ بود رفتم دکتر قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰داد اشتباهی ۲ روز پشت سر هم خوردم مشکلی ایجاد میکنه ؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    السا

با سلام
برا یک بار مشکلی ایجاد نمی کند ولی این را برای 2 ماه هفته ای یک عدد سپس ماهی یک عدد باید مصرف کنید

  پیوست ها
 

 1. ندا

سلام مادرم برای درد پاهاوکمرش به دکتر مراجعه کرده حالا دکتر تو ازمایشات فهمیده ویتامین dمادرم خیلی زیاده حتی گفت به حد مسمومیت رسیده باید برای درمان چیکار کنیم خواهشا راهنمایی کنینن

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ندا

با سلام تمام مکمل های دارای ویتامین د را قطع نمایید و اگر پایین نیامد و دارای علائم مسمومیت است به پزشک متخصص غدد مراجعه نماید

  پیوست ها
 

 1. مریم قسامی

سلام.
من اشتباها حداقل یک ماه هر روز یک قرص ویتامین d پنجاه هزار مصرف کردم.بعد از آن دچار تپش قلب و درد در قفسه سینه و فشار خون بالا شدم.آیا این موضوع ربطی به مصرف بالای ویتامین d داره؟در ضمن 33 ساله هستم.خیلی خیلی ممنون.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مریم قسامی

با سلام
خوردن یک قرص در ماه معمولا سبب مسمومیت نمی شود با این حال یک تست ویتامین د نیز انجام دهید

  پیوست ها
 

 1. فتانه

سلام دیروز به خاطر سرماخوردگی پزشک عمومی بدون سوال از من آمپول ویتامین d3 تجویز کرد بعد از تزریق متوجه این موضوع شدم خودم هم از ۶ماه پیش هر دو هفته یه بار یه قرص ۵۰۰۰۰۰میخوردم الان از عوارضش میترسم لطفا راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فتانه

با سلام اگر از قبل افزایش ویتامین د نداشته باشید یک امپول سبب مسمومیت نمی شود

  پیوست ها
 

 1. قربانعلی آبکار

با عضویت صورت ادب سلام در آزمایش اخیر ویتامین D من ۵۲ و تری گلیسرین ۲۴۳ وiron _ ۱۶۳ و mch_۳۱.۶ و Rbc_ ۴.۵۲میباشد و اخیرا ناراحتی گوارشی یبوست و گیز گیز شدن سمت چپ صورت اذیتم میکند و همچنین درد خفیف کلیه ها که دکتر فرمود کنترل غذایی داشته باشم و...

با عضویت صورت ادب سلام در آزمایش اخیر ویتامین D من ۵۲ و تری گلیسرین ۲۴۳ وiron _ ۱۶۳ و mch_۳۱.۶ و Rbc_ ۴.۵۲میباشد و اخیرا ناراحتی گوارشی یبوست و گیز گیز شدن سمت چپ صورت اذیتم میکند و همچنین درد خفیف کلیه ها که دکتر فرمود کنترل غذایی داشته باشم و هیچ داروی ندادند لطفا بنده را بزرگواری نمایید راهنمایی کنید من فعلا چه کار کنم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. اسیه

سلام با تشکر
من در ماه ۸ بارداری به واسطه مصرف زیاد مکمل دجار مسمومیت ویتامین دی به میزان ۱۳۰ میلی شدم.ایا خطری برای فرزندم وجود دارد. الان در ماه ۹ هستم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    اسیه

اگر شما فکر می کنید که ممکن است با یک مولتی ویتامین و یا مکمل ویتامین D اوردوز شده اید این مهم است که بلافاصله با یک متخصص پزشکی تماس بگیرید. زیرا مسمومیت با ویتامین D برای جنین مضر است مقدار بیش از حد ویتامین D می تواند منجر به ناهنجاری دریچه...

اگر شما فکر می کنید که ممکن است با یک مولتی ویتامین و یا مکمل ویتامین D اوردوز شده اید این مهم است که بلافاصله با یک متخصص پزشکی تماس بگیرید. زیرا مسمومیت با ویتامین D برای جنین مضر است مقدار بیش از حد ویتامین D می تواند منجر به ناهنجاری دریچه های قلب در جنین شده و در دوز بالا منجر به سقط جنین می شود. ولی مسمومیت با ویتامین در دوز های بالای 150 نانوگرم / میلی لیتر رخ می دهد . شما چون در ماه 9 بارداری هستید احتمال اسیب پایین است و نگران نباشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. پرویز

تشکر فراوان

  پیوست ها
 

 1. مریم

  پیوست ها
 

 1. مریم

سپاسگذارم.درست علایمی که فرمودید دختر من که سه سالشه از دیروز داراست.فکر کردم ویروس یا سرماخوردگی داره.واقعا هر چی می‌خوره بالا میاره، در ضمن قطره ویتامین d استفاده میکنه.ممکنه دریافتش زیاد شده باشه و بخاطر این دچار مسمویت شده باشه...ممنون پیروز...

سپاسگذارم.درست علایمی که فرمودید دختر من که سه سالشه از دیروز داراست.فکر کردم ویروس یا سرماخوردگی داره.واقعا هر چی می‌خوره بالا میاره، در ضمن قطره ویتامین d استفاده میکنه.ممکنه دریافتش زیاد شده باشه و بخاطر این دچار مسمویت شده باشه...ممنون پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است.

Search