پزشکی

رنگ های مختلف خلط چه معنی می دهد

رنگ خلط نشانه کدام بیماری استخلط یا بلغم محصول سیستم تنفسی است. رنگ خلط می تواند به یک پزشک در تشخیص وضعیت شما کمک کند. خلط یا بلغم موکوس است یک ماده چسبنده است که از دستگاه تنفسی شما می آید.

اغلب هنگام سرفه یا سینه صاف کردن بالا می آید و اغلب نشان می دهد که شما ممکن است برخی از انواع بیماری های تنفسی را داشته باشید. رنگ خلط معمولاً برای پزشکان وضعیت شما را تشخیص می دهد در هنگام ارزیابی در رابطه با نشانه های شما، تاریخچه پزشکی و معاینه فیزیکی شما و همچنین آزمایش های آزمایشگاهی، سیتولوژی خلط و کشت خلط همچنین به تعیین عوامل مرتبط با رنگ خلط شما کمک می کند.
خلط صبح زود بهترین نمونه برای بررسی است زیرا این مقدار ایده آل و ترکیب مخاط شما را فراهم می کند. در غیر این صورت، نمونه های خلط بعد از ظهر در طول روز ممکن است توسط رنگ مواد و مواد غذایی و نوشیدنی ها رنگ آمیزی شود.

رنگ های مختلف خلط و معانی آنها

خلط سیستم تنفسی شما اغلب با بزاق تولید شده در دهان مخلوط می شود. ممکن است حاوی میکروارگانیسم ها، آلودگی های سلولی، سلول های ایمنی، گرد و غبار و اجزای خون باشد. رنگ خلط ممکن است به روند بیماری و مقدار اجزای ذکر شده وابسته باشد. بنابراین، خلط ممکن است طیف گسترده ای از رنگ ها و علامت ها مانند روشن، سفید، زرد، خاکستری، سبز، صورتی، قرمز، قهوه ای، سیاه و یا زنگ زده باشد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. خلط روشن یا سفید یا خاکستری

این طبیعی است که شما گاهی اوقات مقدار کمی خلط شفاف را سرفه کنید. با این حال، تولید بیش از حد از خلط شفاف یا سفید ممکن است در برخی موارد غیرطبیعی باشد مانند:
عفونت تنفسی ناشی از یک ویروس - خلط نسبتاً سفید یا شفاف
آسم - خلط ضخیم، سفید یا زرد
برونشیت مزمن (COPD) - خلط روشن یا خاکستری
ادم ریوی (وجود مایع در ریه ها) – خلط شفاف تا سفید، پر از کف
قطره پشت بینی
واکنش آلرژیک
بیماری ریفلاکس معده یا GERD
سیگار کشیدن و آلودگی هوا می تواند منجر به تولید خلط خاکستری شود. خلط شفاف تا سفید نیز ممکن است مقدم بر خلط زرد یا سبز، به ویژه در مرحله اولیه عفونت باشد. با این حال، خلط سفید کف دار ممکن است نشانه ای از نارسایی قلب باشد که منجر به افزایش مایعات در ریه ها و یا ادم ریوی می شود.

2. خلط زرد

رنگ خلط زرد اغلب در عفونت، التهاب مزمن و شرایط آلرژیک دیده می شود. این به دلیل سلول های سفید خون به نام ائوزینوفیل ها است که باعث افزایش حساسیت های آلرژیک یا نوتروفیل ها می شود که با عفونت همراه است. نمونه هایی از شرایطی که ممکن است خلط زرد داشته باشید عبارتند از:
برونشیت حاد
پنومونی حاد
آسم
رنگ خلط زرد روشن ممکن است نشانه ای از عملکرد سیستم ایمنی طبیعی باشد که نشان می دهد آن با عفونت مجاری تنفسی فوقانی می جنگد. با این حال، خلط ضخیم و زرد سیاه ممکن است یک عفونت باکتریایی را نشان دهد که ممکن است در سینوس یا دستگاه تنفسی تحتانی مانند برونشیت مزمن یا پنومونی رخ دهد. که باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

3. خلط سبز

رنگ خلط سبز نشان دهنده عفونت طولانی مدت یا مزمن است. این نتیجه از تجزیه نوتروفیل ها است که باعث آزاد شدن آنزیم ها از سلول ها می شود. شرایط غیر عفونی، اما التهاب ممکن است مقدار زیادی از مخاط سبز تولید کند اما شرایط عفونی با خلط سبز همراه است که مقدار زیادی چرک دارد (بیشتر چرکی). این شرایط ممکن است شامل موارد زیر باشد:
پنومونی
آبسه ریه
برونشیت مزمن
فیبروز کیستیک
برونشکتازی
به غیر از خلط سبز، شما همچنین ممکن است نشانه هایی مانند تب، سرفه، ضعف و از دست دادن اشتها را تجربه کنید. بلافاصله برای ارزیابی و درمان مناسب با پزشک خود مشورت کنید.

4. خلط قهوه ای / سیاه

رنگ خلط قهوه ای تا سیاه نشان دهنده حضور خون قدیمی است. این رنگ به علت تجزیه سلول های قرمز خون است که در نتیجه باعث آزاد شدن هموزیدرین از هموگلوبین می شود. همچنین مواد ارگانیک و مواد غیر آلی ممکن است رنگ خلط قهوه ای یا سیاه را ایجاد کنند. نمونه هایی از شرایطی که ممکن است به نظر برسند خلط سیاه است:
برونشیت مزمن
پنومونی مزمن
پنوموکونیزوز کارگران زغال سنگ
بیماری سل
سرطان ریه
مصرف سیگار مزمن
اگر شما سیگاری مزمن هستید بهتر است سیگار کشیدن را متوقف کنید. مصرف غذاهای تیره و نوشیدنی مانند قهوه، شراب یا شکلات ممکن است به خلط شما رنگ سیاه بدهد بخصوص اگر ریفلاکس اسید دارید. برای ارزیابی و درمان بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

5. خلط قرمز یا صورتی یا زنگ زده

رنگ خلط صورتی به قرمز معمولاً نشان دهنده وجود خون در خلط است. سلول های خون ممکن است تغییر رنگ کامل مخاط شما را نشان دهند یا فقط به صورت لکه ها یا رگه ها ظاهر شوند. خلط صورتی بدان معنی است که خونریزی در مقادیر کوچکتر است. خلط زرد رنگ ممکن است به علت تجزیه سلول های قرمز خون باشد. شرایط خلط صورتی یا قرمز یا زنگ زده عبارتند از:
پنومونی پنوموکوکی
سرطان ریه
بیماری سل
آمبولی ریه
نارسایی مزمن قلبی با ادم ریوی
تروما به ریه ها
آمبولی ریه
آبسه ریه
اختلالات خونریزی
ائوزینوفیلی گرمسیری
خون در ناحیه خلط (هموپتیزی) ممکن است نشانه ای از برخی بیماری های اصلی باشد که برای آن شما نیاز به مراقبت پزشکی فوری دارید. اگر سرفه های خونی زیادی دارید بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (52)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 32 رای

 1. مسعود

سلام خسته نباشید خواستم بپرسم من الان یک سالی است که خلط پشت حلق دارم دکترم رفتم دارو داده تاثیر نداشته خلط غلیظ چسبناک سفید کفی چکار کنم مرسی ممنونم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مسعود
 1. 0.5 / 5

سلام شما احتمالا سینوزیت به همراه آلرژی دارید به پزشک مراجعه نمایید تا درمان انجام شود

  پیوست ها
 

 1. Heidari

سلام جناب دکتر وقت بخیر
دو ماهی هست هر روز خلط شفاف همرنگ آب دهان دارم اما ژله ای و کف دار هست که کاملا مشخص هست از ناحیه بینی و گلو ترشح میشود، و همراه با ابریزش بینی است و گاهی عطسه در طی روز و باعث گرفتگی مختصری در صدایم‌میشود
تب و لرز و...

سلام جناب دکتر وقت بخیر
دو ماهی هست هر روز خلط شفاف همرنگ آب دهان دارم اما ژله ای و کف دار هست که کاملا مشخص هست از ناحیه بینی و گلو ترشح میشود، و همراه با ابریزش بینی است و گاهی عطسه در طی روز و باعث گرفتگی مختصری در صدایم‌میشود
تب و لرز و علایم‌سرماخوردگی ندارم
مشکل چیست
تشکر از شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Heidari
 1. 5 / 5

سلام اگر همراه با عطسه و سرفه باشد می تواند مربوط به آلرژی باشد نزد پزشک بروید تا دارو برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. پرویز

باسلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر عزیز
پدرم سالشه 63ودوماهی سیگارشو ترک کرده از اول با سرفه و خلط سفید و کف دار همراه بوده و قطع نمیشه بطوری که قدرت بدنیشو میگره دلیل خلط سفید کفدار چیه

  پیوست ها
 

 1. Mobina

سلام اقای دکتر
چند روزی میشه که توی خلطم خون هس
چیکار کنم؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Mobina
 1. 5 / 5

سلام نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود احتمال سینوزیت، عفونت ریه، بیماری گوارشی وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام اقای دکتر بیست پنج سال دارم از هیفده سالگی خلط زیاد توی گلو دارم و گاهی اوقات حالت خفگی ایجاد میکند و نیاز به صاف کردن صدا دارم . اوایل صبح بعد از بیدار شدن تیره رنگ و حالت چرکی است. اما در طول روز سفید رنگ و چسبناک میشه. بطور مداوم مجبور...

سلام اقای دکتر بیست پنج سال دارم از هیفده سالگی خلط زیاد توی گلو دارم و گاهی اوقات حالت خفگی ایجاد میکند و نیاز به صاف کردن صدا دارم . اوایل صبح بعد از بیدار شدن تیره رنگ و حالت چرکی است. اما در طول روز سفید رنگ و چسبناک میشه. بطور مداوم مجبور به تخلیه گلو هستم. گاهی اوقات هم مجبورم از طریق بینی تخلیه کنم که باز هم سفید رنگ و مانند کف است. سه سال پیش هم عمل جراحی انحراف بینی داشتم. در بعضی مواقع همانند استراحت و خواب در فصل تابستان در فضای ازاد این مورد تشدید میشود. حتی گاهی باعث بیدار شدن از خواب میشود. متشکر میشوم بنده را راهنمایی بفرمایید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی
 1. 5 / 5

سلام احتمال سینوزیت وجود دارد نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. مرادی
 1. 5 / 5

سلام و عرض ادب خدمت دکتر عزیز
چند وقتی است که خلط ژله ای سفید دارم بعضی وقتها میشه از اب دهان جدا کرد علت چیست
ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر مرادی

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مرادی
 1. 4.5 / 5

سلام نیاز به معاینه می باشد ممکن است به علت رفلاکس معده باشد نزد متخصص گوارش بروید تا بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مرادی
 1. 5 / 5

سلام نیاز به معاینه می باشد احتمال سینوزیت رفلاکس معده وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مرادی
 1. 5 / 5

سلام اگر تب و سرفه ندارید احتمال رفلاکس معده وجود دارد نزد پزشک بروید تا داروی لازم نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. حسین

سلام من مدت یکسال میشه ک احساس غلظت گلو دارم و ته گلوم انگار خشکه و سرفه های بیخود میکنم انگار ک نفس کم میارم و خلط هم جلوی گلومه و سرفه ک میکنم خلظ های سفت میاد مشکلش چیه؟

  پیوست ها
 

 1. ناصر
 1. 5 / 5

سلام،بنده مدتیه صبح خلط سفید دارم و در طول روز دهنم کف کرده و اب دهنم سفید میشه،همچنین در طول روز طعم داخل دهانم تلخ میشه،ممنون میشم راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ناصر
 1. 5 / 5

سلام احتمال رفلاکس معده وجود دارد برای درمان نزد پزشک بروید

  پیوست ها
 

 1. محسن

خلط من صبح ها زرد هس بعضی روز ها سیاه خیلی کمه ولی الان یک ماهی هست ک اینطوریم دردی چیزی ندارم ها بعد دهنم هم بد مزه هس

  پیوست ها
 

 1. نفیسه

سلام اقای دکتر من چند وقتیه از صبح که بیدار میشم تا شب ۳.۴ بار خلطم با رگه های سیاه و چند روزیه با خلط خونی همراه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نفیسه
 1. 5 / 5

سلام اگر سردرد هم دارید احتمال سینوزیت وجود دارد ولی اگر با سرفه همراه است باید یک عکس از ریه هایتان بگیرید تا علت مشخص شود با تشکر

  پیوست ها
 

 1. Amen

سلام آقای دکتر خسته نباشین
صبح ها که بیدار میشم ته گلوم خلط دارم خیلی کم میاد بیرون و رنگ قهوایی روشن داره. تو هفته ۲۲ باداریم الان هم قسمت چپ زیر قفسه سینه ام درد میکنه ،بخوام نفس عمیق بکشم سرفه ام میگیره ،تو این شرایط ویروس خیلی میترسم نکنه...

سلام آقای دکتر خسته نباشین
صبح ها که بیدار میشم ته گلوم خلط دارم خیلی کم میاد بیرون و رنگ قهوایی روشن داره. تو هفته ۲۲ باداریم الان هم قسمت چپ زیر قفسه سینه ام درد میکنه ،بخوام نفس عمیق بکشم سرفه ام میگیره ،تو این شرایط ویروس خیلی میترسم نکنه کرونا باشه.خواهش میکنم راهنماییم کنید.
مچکرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Amen
 1. 5 / 5

سلام نیاز به معاینه می باشد نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. مرتضی
 1. 3 / 5

سلام آقای دکتر وقت بخیر بنده یک سرما خوردگی داشتم که با رفتن به دکتر و دارو خوب شد ولی چند وقتی بدون اینکه سرفه داشته باشم صبح ها خلط زرد رنگ و بعداظهر خلط سیاه رنگ دارم که بدون سرفه به بیرون میاندازم این نکته رو بگم آقای دکتر که سیگار هم میکشم...

سلام آقای دکتر وقت بخیر بنده یک سرما خوردگی داشتم که با رفتن به دکتر و دارو خوب شد ولی چند وقتی بدون اینکه سرفه داشته باشم صبح ها خلط زرد رنگ و بعداظهر خلط سیاه رنگ دارم که بدون سرفه به بیرون میاندازم این نکته رو بگم آقای دکتر که سیگار هم میکشم ممنون میشم بگید علت چیست.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مرتضی
 1. 5 / 5

سلام اگر تب ندارید می توانید مربوط به سیگار کشیدن و برونشیت ریه باشد

  پیوست ها
 

 1. شقایق

سلام و خسته نباشید من چنروز خلطم همراه با رگه های زنگاری زنگ زده هست شبیه خون نیست میخواستم بدونم علتش چیه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شقایق
 1. 5 / 5

سلام
نیاز به معاینه می باشد نزد پزشک بروید تا معاینه فیزیکی انجام شود

  پیوست ها
 

 1. حامد

سلام آقای دکتر خسته نباشین من چند وقتیه از پشت پهلو هام‌درد میکنه وقتی نفس عمیق میکشم هم این درد میکنه و خلط قهوه ای نسبتا سیاه تکه تکه وقتی سرفه میکنم درمیاد البته سرفه ندارم خودم اینکارو‌میکنم که خلط دربیاد این میتونه نشونه چی باشه؟ممنون میشم...

سلام آقای دکتر خسته نباشین من چند وقتیه از پشت پهلو هام‌درد میکنه وقتی نفس عمیق میکشم هم این درد میکنه و خلط قهوه ای نسبتا سیاه تکه تکه وقتی سرفه میکنم درمیاد البته سرفه ندارم خودم اینکارو‌میکنم که خلط دربیاد این میتونه نشونه چی باشه؟ممنون میشم جواب بدین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حامد
 1. 5 / 5

سلام شما باید یک عکس از ریه های خود بگیرید تا مشخص شود که آیا ریه های شما مشکل دارد و اگر مشکل داشت درمان لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. امین

سلام
من جوان 32 ساله که الان چندروز است که سرفه باخلط سفید و دچار خفگی میشم ک رفتم دکتر قرص لووفلوکساسین برام تجویز کرد ولی الان چهار روز ک دارو مصرف میکنم تاثیری نداشته روزی یک عدد با دوز 500 میلی گرم مصرف میکنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    امین
 1. 5 / 5

سلام اگر این دارو برایتان موثر نیست باید داروی تزریقی دریافت نمایید نزد پزشک بروید تا دستورات لازم داده شود

  پیوست ها
 

 1. Sepideh

سلام اقای دکتر من چند روزه خلط صورتی رو ب قرمز و زرد دارم و شب ها هم درحالی ک دماغم چیزی توش نیس گرفته.دلیلش چیه؟ ممکنه کرونا باشه؟یا عفونت باکتری یا ویروس؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Sepideh
 1. 5 / 5

سلام احتمال پنومونی باکتریال وجود دارد به پزشک مراجعه نمایید با تشکر

  پیوست ها
 

 1. بهروز

سلام آقای دکتر
حدود ده روز است که به سوزش و درد گلو و گوش درد شدید دچار هستم. دکتر کواموکسی کلا تجویز کرد ولی خوب نشدم. دارای خلط سفید شفاف و غلیظ هستم و تب و سرفه هم ندارم.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بهروز
 1. 5 / 5

اگر تب ندارید یعنی دارو موثر بوده است دوره درمان را تکمیل کنید و اگر بهبودی حاصل نشد مجددا جهت معاینه به پزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. اشکان

سلام دکتر جان
من تقریبا 3 روزه صبح که از خواب بیدار میشم
همراه خلطی که دفع میکنم،رگه ها و تکه های مشکی رنگ با بافتی جدا شده از خلط،اما مخلوط با خلط دفع میکنم
ممنون میشم نظرتون رو درباره این مساله داشته باشم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    اشکان
 1. 4.5 / 5

برای تشخیص مشکل شما نیاز به معاینه می باشد اگر سرفه ندارید و فقط صبح ها این مشکل را دارید باید سینوس ها بررسی شود ممکن است مشکل سینوزیت داشته باشید نزد پزشک بروید تا بررسی انجام شود

  پیوست ها
 

 1. سجاد
 1. 5 / 5

سلام آقای دکتر خسته نباشید بنده بیشتر مواقع مخصوصا صبح ها که از خواب بیدار میشم خلط سفید رنگ دارم بعضی مواقع هم ضخیم تر هستند میشه بفرمائید مشکل بند از ریه هست یا نه ..ممنونم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سجاد
 1. 4.5 / 5

سلام. خلط سفید می تواند نشانه عفونت ریه با سینوزیت باشد نیاز به معاینه دارد نزد پزشک بروید تا بررسی شود.

  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام خسته نباشیدحدودأ۴۰روزپیش سرماخورده بودم فقطدرد درقیمت حلق داشتم ولی نه درگلو الان بکم بهترشده ولی سرفه ام اصلا خوب نمیشه چندروزی هم هست خلط شفاف وروشن همراباخلط مشکی دارم گاهی هم خون آلود ولی احساس میکنم خون ازمجاری تنفسی میاد مادرم هم مریض...

سلام خسته نباشیدحدودأ۴۰روزپیش سرماخورده بودم فقطدرد درقیمت حلق داشتم ولی نه درگلو الان بکم بهترشده ولی سرفه ام اصلا خوب نمیشه چندروزی هم هست خلط شفاف وروشن همراباخلط مشکی دارم گاهی هم خون آلود ولی احساس میکنم خون ازمجاری تنفسی میاد مادرم هم مریض شده بود که بستری کردن بیست سال پیش تی بی داشت که خوب شده الان مبگن دوباره مشکوک به تی بی هست ولی جواب سه نمونه خلط وآمپولی که از دست میزنن منفی بوده قراره برونکوسکوپی بشه احتمال داره منم تی بی داشه باشم یا مشکلم چیه؟؟تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهرا
 1. 5 / 5

سلام علائم شما می تواند در اثر یک عفونت سینوزیت ایجاد شود و احتمال tb هم وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. دکترمجتهدزاده

سلام جناب دکتر
من از طفولیت تا امروزکه پنجاه وپنج سال دارم سینوزیت حادومزمن داشتم.اخیرا بدون اینکه سرفه یا عطسه وآبریزش داشته باشم در روز چندبار خلط سیاه وسفید از پشت حلق خارج میکنم.باید مثل ازآنتی بایوتیک کپسول کوآموکسی کلاو وبادلیل کارشدیدکه...

سلام جناب دکتر
من از طفولیت تا امروزکه پنجاه وپنج سال دارم سینوزیت حادومزمن داشتم.اخیرا بدون اینکه سرفه یا عطسه وآبریزش داشته باشم در روز چندبار خلط سیاه وسفید از پشت حلق خارج میکنم.باید مثل ازآنتی بایوتیک کپسول کوآموکسی کلاو وبادلیل کارشدیدکه بااعصابم ومردم درتماس هستم قلبم دردمیگیره آیانیتروگلیسیرین0/4%باآسپرین100در روز مصرف کنم خوب خواهم شد؟
لازم بذکرهست که این داروهاروقبلاهم برایم تجویزومصرف میکردم.
باتشکر
منتظرپاسخ شماهستم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    دکترمجتهدزاده
 1. 5 / 5

سلام برای درمان سینوزیت شستشوی بینی با سرم نمکی و گرم نگه داشتن موضع موثر است و از انتی بیوتیک هایی مانند آموکسی کلاو، سفیکسیم و یا ازیترومایسین با نسخه پزشک استفاده می شود در مورد داروهای قلبی با پزشک قلب مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. بیتا
 1. 5 / 5

سلام با عرض خسته نباشید.من الان چهار ماه هست که سرفه ی خشک میکنم و همش قفسه سینه ام رو با صدای گلوم صاف میکنم .بیشتر اوقات قفسه سینه ام درد میگیره هر چی میرم دکتر خوب نمیشم.به نظر شما چکار کنم دکتر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بیتا
 1. 5 / 5

سلام. شما باید نزد پزشک بروید تا یک عکس از ریه هایتان گرفته شود اگر چیزی نبود احتمال حساسیت و سینوزیت وجود دارد که در معاینه مشخص می شود

  پیوست ها
 

 1. محسن
 1. 5 / 5

سلام وخسته نباشید هرروز صبح که از خواب بیدار میشم دهانم تلخ و خلت سفید هست دلیلش چی میتونه باشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محسن
 1. 4.5 / 5

با سلام احتمال سینوزیت بالا است جهت معاینه نزد پزشک بروید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. ایمان

سلام آقای دکتر. من یک یا دو ماه روزی ۴ تا ۵ بار سرفه ( هر بار فقط یک سرفه) با خلط شفاف دارم. سرفه ها شدید نیستن و خلط هم زیاد نیست. یه مدت قطع شده بود ولی مجددا شروع شده. علت چی میتونه باشه؟

  پیوست ها
 

 1. حمید
 1. 5 / 5

سلام و عرض ادب
پسر من 15 سالشه الان نزدیک به یک هفته میشه که دچار سرفه های شدید میشه و گاهی طوری خلط سینه هنگام سرفه جلوی تنفسشو میگیره که احساس خفگی بهش دست میده و اگر به پشتش نزنیم و بدادش نرسیم ممکنه که خفه بشه از شدت خلط و گرفتگی راه تنفسش.
پی...

سلام و عرض ادب
پسر من 15 سالشه الان نزدیک به یک هفته میشه که دچار سرفه های شدید میشه و گاهی طوری خلط سینه هنگام سرفه جلوی تنفسشو میگیره که احساس خفگی بهش دست میده و اگر به پشتش نزنیم و بدادش نرسیم ممکنه که خفه بشه از شدت خلط و گرفتگی راه تنفسش.
پیش فوق نخصص ریه بردمش (دو روز پیش)و شربت ASMAVIT و قرص ایروکاست بهمراه دو تا امپول بتامتازون براش تجویز کرد که بعد از دو روز استفاده از دارو سرفه هاش بهتر شده ولی مجدا امشب یکبار اون سرفه وحشتناک اومد سراغش و همون حالت خفگی بهش دست داد.
حالا نمیدونم چیکار باید بکنم
برم پیش یک دکتر دیگه یا مصرف دارو رو ادامه بدیم
یه ها رو نداده

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حمید
 1. 5 / 5

با سلام فرزند شما ممکن است علاوه بر الرژی دارای عفونت سینوس نیز باشد جهت درمان سینوس با آنتی بیوتیک نزد پزشک بروید تا داروی لازم نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. نفیسه

سلام من ۲۲ سالمه خیلی خلط داره گلوم باعث میشه سرفه های شدید کنم حالت تهوع داشته باشم بالا بیارم امروز یه خلط خیلی ضخیم داشتم وقتی دست زدم توش ۳ '۴تا مو مثل موی بینی بود با رگه ی خون قهوه ایی همش وسط گلوم احساس میکنم یه چیزی هس خیلی اذیت میشم...

سلام من ۲۲ سالمه خیلی خلط داره گلوم باعث میشه سرفه های شدید کنم حالت تهوع داشته باشم بالا بیارم امروز یه خلط خیلی ضخیم داشتم وقتی دست زدم توش ۳ '۴تا مو مثل موی بینی بود با رگه ی خون قهوه ایی همش وسط گلوم احساس میکنم یه چیزی هس خیلی اذیت میشم بیماری دارم؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نفیسه
 1. 5 / 5

با سلام شما احتمالا سینوزیت دارید نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. ونوس

سلام من یک خانم ۳۴ساله و باردار هستم .سرملخوردگی شدید گرفتم و دارو مصرف نکردم بخاطر بارداریم حالا متاسفانه سرفه میکنم و گاهی خلط گلوم خونی و گاهی هم همراه رگه های سیاه داخل ان هست.اگر به من کمک کنید که چکار کنم ممنون میشم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ونوس
 1. 5 / 5

با سلام به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه ریه انجام شود اگر مشکلی نداشت احتمال سینوزیت وجود دارد که می توانید از داروهایی که در بارداری ایمن هستند برای درمان استفاده نمایید

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search