رژیم غذایی

رژیم غذایی ضد سرطان

رژیم غذایی ضد سرطان

هیچ غذایی برای جلوگیری از سرطان به طور کامل محافظت نمی کند. واژه غذاهای سرطانی اشاره به غذاهایی است که ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد در صورتی که فرد به رژیم غذایی خود اضافه کند.

لذت بردن از رژیم غذایی سالم می تواند برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های جدی مانند سرطان، بسیار مفید باشد. از جمله غذاها در رژیم غذایی مانند بسیاری از سبزیجات برگ سبز، میوه ها، انواع توت ها، آجیل و ماهی های روغنی می تواند به جلوگیری از بسیاری از مشکلات سلامتی کمک کند. اگرچه هیچ غذای خاصی نمی تواند سرطان را متوقف کند مصرف بیشتر غذاهای سرطانی در رژیم غذایی شما می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری کمک کند.
بهترین مواد غذایی در رژیم غذایی پیشگیری از سرطان حاوی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها هستند که به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنند. خواص رژیم غذایی محافظت کننده از سرطان حاصل ترکیب غذاهای مختلفی است که دارای خواص ضد سرطانی هستند.
همچنین بسیاری از اطلاعات علمی در مورد غذاهایی که با سرطان مبارزه می کنند وجود دارد. ترکیبات طبیعی مبارزه با سرطان مانند لیکوپن، فیتو شیمیکال ها، کاروتنوئید ها، گوگرد و فیبر در بسیاری از غذاها یافت می شوند. خوردن ترکیب مناسب از این غذاهای ضد سرطان می تواند در پیشگیری از بیماری هایی مانند سرطان کمک کننده باشد.
در این مقاله، شما در مورد بهترین غذاهای کشنده سرطان زا و ادویه جات که توسط تحقیقات علمی حمایت می شوند یاد خواهید گرفت. شما همچنین می توانید نحوه استفاده از این غذاها در رژیم غذایی پیشگیری از سرطان خود را پیدا کنید تا خودتان را سالم نگه دارید.

ارتباط بین رژیم غذایی و پیشگیری از سرطان

بسیاری از پزشکان بر این باورند که رژیم غذایی و سرطان با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند و غذاهای زیادی وجود دارد که به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کند.
ژورنال تغذیه در مورد تحقیقات روی یک رژیم ضد سرطان منتشر شده است. تحقیقات نشان داده اند که انتخاب رژیم غذایی می تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان تا 40٪ نقش داشته باشد. مواد غذایی حاوی ویتامین های C و D، سلنیوم، کلروفیل و آنتی اکسیدان ها با پیشگیری از سرطان ارتباط دارند.
بعضی از شواهد علمی نیز به این واقعیت اشاره دارند که از جمله غذاهای ضد سرطان مانند جوانه های بروکلی در رژیم غذایی شما بسیار سودمند است.
اصول اولیه "رژیم سرطان" برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری چه هستند؟ برای رژیم پیشگیری از سرطان باید روزانه چندین بار از میوه ها و سبزیجات تهیه شود مصرف فیبر را افزایش دهد و اسیدهای چرب ضروری مصرف کند. همچنین مهم است که گوشت قرمز، کربوهیدرات های تصفیه شده و شکر اضافی قطع شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

سیب مواد غذایی ضد سرطان است

سیب حاوی خواص ضد سرطانی است که ممکن است به جلوگیری از التهاب، بیماری های قلبی عروقی و عفونت ها کمک کند.
عبارت "یک سیب در روز شما را از دکتر دور نگه می دارد" در واقع حلقه کاملاً درستی است. سیب حاوی پلی فنول هایی هستند که خواص ضد سرطانی امیدوار کننده ای دارند.
پلی فنولها ترکیبات گیاهی هستند که ممکن است باعث التهاب، بیماری قلبی عروقی و عفونت شوند.
برخی تحقیقات نشان می دهد که پلی فنول ها دارای خواص ضد سرطان و مبارزه با تومور هستند.
به عنوان مثال، پلی فنول فلورین مانع از پروتئین به نام گلوکوز حمل کننده 2 (GLUT2) نقش مهمی در رشد سلول های پیشرفته در برخی انواع سرطان دارد.
یک مطالعه از سال 2018 در مجله تجزیه و تحلیل مواد غذایی و دارو نشان می دهد که فلورین سیب به طور قابل توجهی از رشد سلول های سرطانی پستان جلوگیری می کند در حالی که سلول های طبیعی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

سبزیجات سبز برگ و رژیم سرطان

بهترین رژیم غذایی برای جلوگیری از سرطان باید مقدار زیادی از سبزیجات برگ سبز را برای محتوای آنتی اکسیدانی بالا داشته باشد.
تحقیقات نشان داده است که سبزیجات مانند کلم، rocket و سبزیجات از سبزیجات ریشه ای دارای آنتی اکسیدان های قوی هستند. به عنوان مثال، سبزیجات برگ سبز حاوی ترکیباتی مانند لوتئین، لیکوپن و بتا کاروتن هستند که با خطر کمتر سرطان ارتباط دارند.
نتایج یک مطالعه کوهوت نشان داد که افزایش مصرف سبزیجات برگ سبز می تواند خطر ابتلا به سرطان تخمدان را به میزان 56٪ کاهش دهد.
یکی دیگر از دلایل اینکه چرا سبزیجات برگ سبز در رژیم پیشگیری از سرطان هستند این است که آنها حاوی کلروفیل هستند. یک مطالعه نشان داد که کلروفیل از سبزیجات سبز می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده کمک کند.
افزایش مصرف سبزیجات و قطع گوشت قرمز همچنین می تواند به کاهش وزن کمک کند و همچنین به پیشگیری از سرطان مرتبط است. یک مطالعه نشان داد که از دست دادن وزن می تواند در زنان چاق خطر ابتلا به سرطان آندومتر را کاهش دهد.

خوردن اسفناج به کاهش خطر سرطان کمک می کند

اسفناج شامل ترکیبات پیشگیری از سرطان به نام گلیکوگلیسیرولیپید ها است. مطالعات نشان داده اند که این ترکیبات درمانی باعث جلوگیری از آسیب DNA می شود و می تواند خطر ابتلا به سرطان های خاص را کاهش دهد.
اسفناج همچنین حاوی بتا کاروتن و ویتامین A است که با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد.

سبزیجات چلیپایی برای جلوگیری از سرطان

سبزیجات چلیپایی مانند بروکلی، کلم، کلم پیچ، و جوانه های بروکسل باید بخشی از برنامه رژیم ضد سرطان شما باشد.
تحقیقات نشان داده است که سبزیجات متعلق به خانواده Brassicaceae دارای خواص پیشگیری از سرطان هستند. سبزیجات چلیپایی دارای خواص پیشگیرانه شیمیایی هستند که می توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.
برخی مطالعات نشان داده است که ترکیب سولفورفان موجود در سبزیجات چلیپایی با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه، کبد، ریه و کولون ارتباط دارد.

کلم بروکلی را در رژیم غذایی ضد سرطان مصرف کنید

یک بررسی سیستماتیک از 31 مطالعه در مورد مزایای سبزیجات چلیپایی در یک رژیم غذایی برای جلوگیری از سرطان گزارش داد که کلم یکی از بهترین غذاهای سرطانی است. ترکیبات در کلم به منظور جلوگیری از فعالیت برخی از مواد سرطان زا و جلوگیری از آسیب به DNA کمک می کند.
تحقیقات منتشر شده در سال 2017 نشان داد که ترکیبات در کلم اثر محافظتی بر روی سلول های کبدی انسان دارند. این اثر ضد سرطانی کلم بروکلی کمک می کند تا بدن را از آسیب توکسین محافظت کند.
کلم دارای بسیاری از مزایای سلامتی دیگر است که آن را یک سوپرغذای واقعی می سازد.
کلم بروکلی یک سوپرغذای ضد سرطان است
بروکلی یکی از غنی ترین منابع سولفورفان است که برای کاهش خطر ابتلا به سرطان شناخته شده است.
مجله Future Oncology گزارش داد که بروکلی و جوانه های بروکلی اثر پیشگیری کننده ای نسبت به سرطان دارند.
در یک مطالعه، دانشمندان یک رژیم غذایی بالا در بروکلی را پیدا کردند که باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات شد. خواص ضد سرطانی در بروکلی باعث مهار پیشرفت سلولهای سرطانی شد.

کلم دارای پتانسيل ضدسرطان است

یکی دیگر از سبزیجات چلیپایی که شامل رژیم غذایی برای جلوگیری از سرطان می شود کلم می باشد.
در یک آزمایش آزمایشگاهی که شامل موش است دانشمندان این کلم را شناسایی کرده اند که شامل فیتوالکسین ترکیبی است که خواص سرطانی دارد.
البته، به یاد داشته باشید که هیچ غذا یا سبزی نمی تواند به طور کامل سرطان را متوقف کند. با این حال، به طور منظم، از جمله بخش های از سبزیجات در رژیم غذایی می تواند به عنوان ابزار برای مبارزه با سرطان کمک کند.

سبزیجات رنگی روشن غذاهای ضد سرطان بزرگ هستند

سبزیجات دارای رنگ های پر جنب و جوش غذاهای خوب هستند که می توانند برای جلوگیری از سرطان کمک کنند.
تحقیقات منتشر شده در مجله Advances in Nutrition گزارش دادند که سبزیجات زرد، قرمز و نارنجی منبع غنی از ترکیبات هستند که از سرطان جلوگیری می کنند. برخی از بهترین سبزیجات کشنده سرطان شامل فلفل قرمز، سیب زمینی شیرین، اسفناج و هویج هستند. این مواد حاوی فیتوشیمیای هایی با فعالیت آنتی اکسیدانی هستند.
برخی مطالعات نشان داده اند ترکیب سبزیجات و میوه ها از گروه های رنگی مختلف می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال کمک کند.

گوجه فرنگی یکی از بهترین مواد غذایی برای جلوگیری از سرطان است.

گوجه فرنگی یکی از بهترین غذاهای لیکوپن است که شامل یک رژیم غذایی برای سرطان است.
یک بررسی سیستماتیک 2016 نشان داد که لیکوپن در گوجه فرنگی با پیشگیری از سرطان ارتباط دارد. مطالعات مختلف نشان داده است که افزایش تعداد گوجه فرنگی در رژیم غذایی می تواند به جلوگیری از سرطان پروستات کمک کند.
سایر مطالعات نشان داده اند که غذاهای لیکوپن می توانند به کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه در انسان کمک کنند.
به گفته موسسه آمریکایی تحقیقات سرطان، توصیه می شود برای چند دقیقه گوجه فرنگی را بپزید زیرا پخت و پز باعث افزایش قابلیت زیستی لیکوپن می شود که بهتر است در مقایسه با گوجه فرنگی که پخته نشده است جذب شود. اضافه کردن کمی روغن زیتون به گوجه فرنگی های پخته شده، میزان لیکوپن جذب شده در بدن را بیشتر افزایش می دهد.

هویج از غذاهای ضد سرطان است

هویج حاوی مقادیر بالایی از بتا کاروتن است که ممکن است انواع خاصی از سرطان را از بین ببرد.
هویج حاوی مواد مغذی ضروری مانند ویتامین K، ویتامین A و آنتی اکسیدان ها است.
هویج همچنین حاوی مقادیر بالایی از بتا کاروتن است که مسئول رنگ نارنجی است.
مطالعات اخیر نشان می دهد بتا کاروتن نقش مهمی در حمایت از سیستم ایمنی دارد و ممکن است برخی از انواع سرطان را از بین ببرد.
بررسی هشت مطالعات نشان می دهد که بتا کاروتن ارتباطی با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و پروستات دارد.
تجزیه و تحلیل دیگر نشان می دهد که مصرف بالاتر هویج باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان معده می شود.

چغندر اثر محافظتی علیه سرطان دارد

چغندر یکی دیگر از سبزیجات رنگ روشن است که خواص ضد سرطان دارد. تحقیقات نشان داده است که چغندر دارای ترکیبی به نام بتانین است که دارای خواص پیشگیری شیمیایی است. عصاره ریشه چغندر می تواند به کاهش خطر برخی از انواع سرطان کمک کند یا به کاهش عوارض جانبی شیمی درمانی کمک کند.
یک مطالعه نشان داد که یک نوشیدن عصاره ریشه چغندر و هویج می تواند برای درمان لوسمی لنفوسیتی مزمن کمک کند.

فیبر به کاهش خطر سرطان کمک می کند

غذاهای ضد سرطان باید دارای مقدار زیادی فیبر باشند تا بتوانند از سرطان در مردان و زنان جلوگیری کنند.
یک مطالعه غربالگری شامل هزاران نفر از شرکت کنندگان، ارتباط بین افزایش مصرف فیبر و کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را پیدا کرد.
مطالعات دیگر نشان داده است که زنان در 40 یا 50 سالگی خود می توانند خطر ابتلا به سرطان سینه را با افزایش مصرف فیبر، کاهش دهند.
شما ممکن است برای جلوگیری از سرطان، روز خود را با یک صبحانه ضد سرطان شروع کنید. یک بررسی سالانه 2016 از 43 مطالعه نشان داد که مصرف دانه کامل می تواند خطر ابتلا به سرطان را از 6 تا 47 درصد کاهش دهد. با این حال، در همه مطالعات، هیچ ارتباطی بین افزایش مصرف فیبر و پیشگیری از سرطان یافت نشد.
بعضی از بهترین منابع فیبر رژیمی عبارت از سیب، گلابی، نخود سبز، جوانه بروکسل، هویج، دانه سبوس و بلغور جو دوسر می باشند. شما همچنین باید اسپاگتی دانه گندم یا برنج قهوه ای را برای افزایش مصرف فیبر خود انتخاب کنید.

لوبیا و حبوبات غذاهای سرطانی هستند

یک رژیم ضد سرطان باید حاوی مصرف عدس، نخود فرنگی، لوبیا یا نخود باشد زیرا آنها به جلوگیری از سرطان کمک می کنند.
یک مطالعه مورد شاهد نشان داد که افزایش مصرف بقولات شما می تواند خطر ابتلا به برخی از سرطان ها را کاهش دهد. نتایج مطالعات نشان داد که مصرف حبوبات می تواند به جلوگیری از سرطان معده، سرطان کلیه و سرطان کولورکتال کمک کند.
نتیجه یک متاآنالیز مطالعات کوهورت در سال 2015 نشان داد که حبوبات مانند نخود فرنگی، لوبیا، عدس و بادام زمینی به کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال در مردان و زنان کمک می کنند.
افزایش مصرف حبوبات می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان کمک کند.
بسیار آسان است که بیشتر حبوبات را به یک رژیم پیشگیری از سرطان اضافه کنید. به عنوان مثال، می توانید عدس، لوبیا، یا نخود سیاه چشمی را به تاس کباب، سوپ، سالاد یا غذاهای جانبی اضافه کنید.

سیر و پیاز غذاهایی هستند که به جلوگیری از سرطان کمک می کنند

سیر و پیاز یکی از بهترین غذاهای سرطانی هستند که شامل رژیم سالم و ضد التهابی شما می شوند.
علت اینکه سیر و پیاز می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند به دلیل ترکیبات گوگرد در آنها است. محققان دریافته اند که سیر و پیاز دارای خواص پیشگیرانه سرطان هستند و می توانند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کنند.
نتایج مطالعات متعدد نیز تایید کرده اند که پیاز و سیر غذاهایی هستند که به جلوگیری از سرطان کمک می کنند.
آیا می دانستید که راه های بسیاری وجود دارد که می توانید از پیاز برای استفاده از مزایای سلامت آن استفاده کنید؟ حتی برخی از شواهد علمی وجود دارد که آب پیاز می تواند به طور طبیعی باعث افزایش رشد مو شود.

توت ها سوپرغذاهای ضد سرطان هستند

اطمینان حاصل کنید که اگر شما بخواهید به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کنید مقدار زیادی توت ها را به طور مرتب مصرف کنید.
توت ها یک غذای مغذی هستند که در رژیم غذایی سرطان شامل می شوند زیرا آنها شامل فلاونوئیدها و سایر آنتی اکسیدان ها هستند. تحقیقات نشان داده است که انواع توت ها باعث کاهش التهاب، محافظت سلول ها از آسیب DNA می شوند و می توانند سلول های بدخیم را از بین ببرند. برخی مطالعات نشان داده اند که آب توت همچنین می توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.
عصاره انواع توت ها مانند بلوبری و شاهتوت به کاهش سرطان کولون و سرطان پروستات مرتبط است.

بلوبری به جلوگیری از سرطان کمک می کند

از جمله بلوبری در یک رژیم ضد سرطان یک ایده خوب است زیرا آنها همراه با آنتی اکسیدان ها است. بلوبری ها دارای ترکیباتی هستند که به جلوگیری از آسیب استرس اکسیداتیو به DNA در سلول کمک می کند و همچنین باعث کشتن سلول های سرطانی می شود.
نتایج بسیاری از مطالعات نشان داده است که بلوبری یک میوه ضد سرطان با ویژگی های تقویت کننده سلامتی است.

تمشک سیاه در رژیم پیشگیری از سرطان

اگرچه تمشک قرمز مرسوم برای کمک به پیشگیری از سرطان خوب است تمشک سیاه و سفید حتی قوی تر است.
آزمایشات مربوط به انسان نشان داده است که ترکیبات در تمشک سیاه دارای اثری ضد سرطانی برای جلوگیری از سرطان مری، روده بزرگ و دهان هستند. با این حال، تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا دوزهای خاص استفاده از تمشک سیاه در یک رژیم غذایی ضد سرطان را مشخص نمایند.

انگور ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد

نوع دیگری از انواع توت ها که می توانید به غذاهایی که سرطان را متوقف می کنند اضافه کنید انگور است.
انگورهای غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که دارای تعدادی از اثرات سلامت هستند. به عنوان مثال، برخی مطالعات نشان داده است که افزایش مصرف انگور می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و سرطان روده بزرگ کمک کند.
محققان همچنین دریافتند که دلایل متعددی وجود دارد که انگور یکی از بهترین غذاهای ضد سرطان است. آنها به کاهش التهاب، جلوگیری از گسترش سلول های بدخیم و به جلوگیری از آسیب به سلول ها در اثر استرس اکسیداتیو کمک می کنند.

میوه های مرکبات در طرح رژیم غذایی ضد سرطان

از جمله میوه های مرکبات چند بار در هفته در رژیم غذایی شما می تواند برخی از مزایای مبارزه با سرطان داشته باشد.
یک بررسی سیستماتیک از 17 تحقیق علمی در سال 2018 نشان داد که مصرف مرکبات به طور مرتب می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان دهان تا 50 درصد کمک کند.
مطالعات دیگر نشان داده است که افزایش مصرف پرتقال، گریپ فروت، لیمو ترش سبز، لیمو ترش زرد و نارنگی ها دارای پتانسیل پیشگیری از سرطان است. اثر ضد سرطان با میوه های مرکبات به دلیل سطح بالای آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C، کاروتنوئیدها و کورستین بود. محققان دریافتند مصرف بیشتر میوه های مرکبات می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.

آب لیمو را در رژیم ضد سرطان مصرف کنید

آب لیمو فشرده تازه حاوی خواص ضد سرطان است. اگر چه آب بیشتر مرکبات به جلوگیری از سرطان کمک می کند مطالعات نشان داده اند که آب لیمو اثر قویتری دارد.

آجیل و دانه ها می توانند به جلوگیری از سرطان کمک کنند

آجیل و دانه ها در میان برخی از بهترین مواد پیشگیری از سرطان هستند که در رژیم غذایی شما مناسب است.
آجیل شامل مقدار خوبی از اسیدهای چرب سالم، فیبر، مواد معدنی و پروتئین است. استفاده از آجیل بیشتر به برخی از راه های طبیعی برای جلوگیری از سرطان مرتبط است.
یک آنالیز متا 2015 مطالعاتی که بیش از 30،000 نفر را شامل می شود دریافتند که مصرف آجیل به پیشگیری از سرطان مرتبط است.
دلایل اینکه آجیل خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد این است که حاوی آنتی اکسیدان ها است و به تنظیم التهاب کمک می کند. به طور منظم خوردن آجیل به پیشگیری از سرطان کولورکتال، سرطان تخمدان و سرطان پروستات کمک کرده است.
بعضی از مطالعات نشان می دهد که مصرف منظم آجیل به کاهش شیوع سرطان روده بزرگ در زنان کمک می کند.
نتایج مطالعات دیگر نشان داده است که مصرف آجیل می تواند برای مردان که با سرطان پروستات تشخیص داده شده مفید باشد.
اگر می خواهید آجیل خود را به فهرست غذاهای ضد سرطان اضافه کنید متوجه شوید چرا باید قبل از استفاده از آنها آجیل ها و دانه ها را خیس کنید.

گردو می تواند به کاهش خطر سرطان پروستات کمک کند

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، همه آجیل ها دارای خواص پیشگیری از سرطان هستند اما دانشمندان روی گردو بیشتر از انواع مختلف دانه مطالعه دارند.
گردو حاوی ماده ای به نام pedunculagin است که بدن آن را به Urolithins متابولیزه می کند. یورولیتین ها ترکیباتی هستند که به گیرنده های استروژن متصل می شوند و ممکن است در جلوگیری از سرطان پستان نقش داشته باشند.
در یک مطالعه حیوانی، موشهایی که گردوی کامل و روغن گردو را دریافت می کردند سطوح بالاتر ژن های سرکوب کننده تومور را نسبت به موش های دریافت کننده روغن های گیاهی داشتند.مجله تغذیه دامپزشکی گزارش داد که آزمایشات مربوط به موش ها نشان می دهد که مصرف گردو می تواند مانع رشد تومورهای سرطان پروستات شود.
آیا می دانید که گردو یکی از سالم ترین آجیل هایی است که می توانید بخورید؟

بادام ها به جلوگیری از سرطان کمک می کنند

مصرف روزانه بادام، ایده خوبی در مورد رژیم ضد سرطان است زیرا می تواند باعث کاهش استرس اکسیداتیو در بدن شما شود. یک مطالعه نشان داد که مصرف بادام به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان را تا 3 برابر کاهش می دهد.

دانه کتان و رژیم غذایی سرطان

دانه های کتان نیز از میان غذاهای خوب مبارزه با سرطان به شمار می روند زیرا غنی از اسیدهای چرب، فیبر و مواد معدنی هستند. مجله Frontiers in Nutrition گزارش داد که استفاده از دانه های کتان می تواند اثربخشی درمان سرطان سینه را افزایش دهد. فیتواستروژن در دانه های کتان می تواند همچنین خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان یائسه را کاهش دهد.

دانه کدو تنبل دارای خواص سرطانی است

شما همچنین می توانید یک غذای روزانه از دانه های کدو تنبل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا از سرطان جلوگیری شود زیرا آنها با پیشگیری از سرطان های مختلف مرتبط شده اند. رژیم های سرطانی که غنی از دانه کدو تنبل هستند می توانند به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه، معده، کولورکتال و ریه کمک کنند.

ماهی چرب و پیشگیری از سرطان

خوب است که به طور منظم ماهی سالمون، ماهی خال مخالی، ماهی تن و یا ساردین را در رژیم پیشگیری از سرطان مصرف کنید زیرا حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است.
یک مطالعه مورد کنترل شامل بیش از 600 زن نشان داد که مصرف ماهی چرب با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد. زنان با یائسگی خطر ابتلا به سرطان سینه را با مصرف مکمل های امگا 3 کاهش می دهند.
عاقلانه است که مکمل های امگا 3 را در رژیم پیشگیری از سرطان خود اضافه کنید. کپسول های امگا 3 کمک می کنند که دوز منظمی از اسیدهای چرب امگا 3 داشته باشند که می توانند قلب شما را حفظ کنند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

روغن زیتون غذای ضد سرطانی است

روغن زیتون فوق العاده با دادن دوز آنتی اکسیدان ها و کاهش التهاب به بدن شما در برابر سرطان کمک می کند.
بررسی 19 مورد از خواص ضد سرطانی روغن زیتون نشان داد که اثر محافظتی بر رشد سرطان دارد. متوجه شدیم افرادی که از روغن زیتون مصرف می کردند خطر ابتلا به سرطان کمتر بود. مصرف روغن زیتون برای جلوگیری از سرطان تخمدان، سرطان معده، سرطان دهان و سرطان کولورکتال مرتبط است.
برخی مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای که غنی از روغن زیتون است به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه کمک می کند.

ادویه جات در رژیم غذایی ضد سرطان

ادویه جات نه تنها وعده های غذایی شما را پر از عطر و طعم می کند آنها همچنین می توانند وعده های غذایی شما را به مواد غذایی مبارزه با سرطان تبدیل کنند.
مجله مواد غذایی گزارش دادند که بسیاری از ادویه جات حاوی ترکیبات فعال زیستی هستند که خطر سرطان را کاهش می دهند. به عنوان مثال، فلفل سیاه، سیر، فلفل قرمز و زعفران همه در پیشگیری از سرطان کمک می کنند.
دلایل اینکه بسیاری از ادویه ها در رژیم غذایی برای پیشگیری از سرطان مفید هستند این است که آنها التهاب را کاهش می دهند ایمنی را افزایش می دهند و به جلوگیری از رشد تومورها کمک می کنند.

ادویه زردچوبه در رژیم ضد سرطان

ترکیبات در زردچوبه می توانند به جلوگیری از سرطان کمک کنند زیرا اثر بالقوه آنها برای از بین بردن سلول های سرطانی اثبات شده اند.
کورکومین ترکیب ضد سرطان در زردچوبه است که رنگ و طعم به ادویه می دهد. آزمایشات آزمایشگاهی نشان داده اند که کورکومین می تواند تقریباً هر نوع سلول سرطانی را از بین ببرد. دانشمندان دریافته اند که مکانیسم های خواص ضد سرطانی کورکومین بسیار پیچیده هستند.

دارچین به جلوگیری از سرطان کمک می کند

شما می توانید یک قاشق چایخوری دارچین در روز به رژیم ضد سرطان خود اضافه کنید تا به کاهش خطر ابتلا به بیماری کمک کنید.
ادویه دارچین خواص تقویت کننده سلامتی آن شناخته شده است. مطالعات در مورد مزایای دارچین برای پیشگیری از سرطان نشان داد که دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدان و همچنین ضد تومور است. محققان حتی گفته اند که دارچین می تواند به عنوان یک داروی مکمل برای سرطان های مختلف استفاده شود.
مطالعات دیگر نشان داده اند که دارچین به جلوگیری از رشد سرطان و همچنین کاهش سرعت گسترش سرطان کمک می کند.

اضافه کردن زنجبیل به برنامه رژیم ضد سرطان

زنجبیل یکی دیگر از ادویه جات است که می تواند به پیشگیری از گسترش سرطان کمک کند.
زنجبیل مانند زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی است که به جلوگیری از سرطان کمک می کند. یک مطالعه نشان داد که عصاره ریشه زنجبیل می تواند اثر محافظتی بر روی سرطان پروستات انسان داشته باشد.
سایر مطالعات نشان داده اند ترکیبات زنجبیل در درمان و جلوگیری از گسترش بالقوه سرطان سینه موثر است.

مواد غذایی تخمیر شده در رژیم غذایی برای جلوگیری از سرطان

بعضی از غذاهایی که برای پیشگیری از سرطان کمک می کنند غذاهای لبنی فراوانی مانند ماست، کفیر و نوشیدنی های لبنی پروبیوتیک هستند.
مجله بین المللی سرطان در سال 2018 گزارش داد که بسیاری از مطالعات اثرات مثبت فرآورده محصولات لبنی بر پیشگیری از سرطان نشان می دهد. بررسی 61 مطالعه نشان داد که مصرف محصولات فرآورده های لبنی به طور چشمگیری خطر ابتلا به سرطان از جمله نمونه های سرطان مثانه و سرطان کولورکتال را کاهش می دهد.
برخی از مطالعات نیز نشان می دهد که محصولات لبنی با پروبیوتیک ها می توانند به جلوگیری از سرطان کولون کمک کنند.
مصرف هر روز کفیر نیز به سیستم هضم غذایی شما کمک زیادی می کند.

چای سبز به جلوگیری و مبارزه با سرطان کمک می کند

چای سبز و عصاره چای سبز یکی از بهترین سوپر غذاهای ضد سرطان است که به شما کمک می کند سالم بمانید.
مجله Molecules and Cells گزارش می دهد که چای سبز دارای کاتچین هایی به نام (Epigallocatechin gallate (ECGG است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که ECGG به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی کمک می کند و همچنین سرطان را درمان می کند.
دانشمندان همچنین دریافتند که ترکیبات چای سبز می تواند به جلوگیری از متاستاز سرطان کمک کند.

جلبک دریایی یک غذای ضد سرطان است

شواهد در حال افزایش است که غذاهای حاصل از جلبک دریایی می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند یا پیشرفت سرطان را کاهش دهد.
طبق تحقیقات منتشر شده در مجله "داروهای دریایی"، انواع مختلف جلبک دریایی حاوی ترکیبات ضد سرطان هستند. جلبکهای قهوه ای، جلبکهای سبز و جلبک قرمز نشان داده اند که دارای خواصی هستند که می توانند به جلوگیری از رشد سرطان و کشتن سلول های تومور کمک کنند.

مکمل ها و داروها

اگرچه غذاهایی که در بالا ذکر شد محصولات روزمره هستند و به راحتی در دسترس هستند ممکن است برخی افراد بخواهند تغییرات غذایی و تغذیه ای را تغییر دهند. در این مورد، مکمل ها و داروهای زیادی وجود دارد که حاوی ترکیبات ضد سرطان هستند.
ویتامین های A، C و E برای خواص ضد سرطان خود قابل توجه هستند و در اکثر فروشگاه های بزرگ مواد غذایی به عنوان مکمل های موجود در دسترس هستند.
بیشتر ترکیبات گیاهی که در این مقاله ذکر شده اند مانند فلوترین، آنتوسیانین و سولفورافان به شکل قرص وجود دارند.
داروهای بدون نسخه مثل آسپرین و ایبوپروفن ممکن است خطر ابتلا به سرطان را در برخی افراد کاهش دهند.
قبل از شروع یک داروی جدید یا رژیم مکمل همیشه با یک متخصص پزشکی صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: تغذیه در سرطان

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search