رژیم غذایی

غذاهای مناسب برای سوزاندن چربی شکم

غذاهای چربی سوز

در واقع، داشتن مقدار زیادی چربی در ناحیه شکمی به شدت با بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری قلبی ارتباط دارد. به همین علت، از دست دادن چربی شکم مزایای زیادی برای سلامت شما می باشد و می تواند به شما کمک کند که طول عمر بیشتری داشته باشید.

چربی شکم معمولاً با اندازه گیری دور دور دور کمر شما تخمین زده می شود. این به راحتی می تواند در خانه با اندازه نوار ساده انجام شود. هر چیزی که بیش از 40 اینچ (102 سانتی متر) در مردان و 35 اینچ (88 سانتی متر) در زنان است به عنوان چاقی شکم شناخته شده است. اگر چربی زیادی در اطراف کمر خود دارید باید چند قدم برای خلاص شدن از آن بردارید حتی اگر خیلی سنگین نیستید. خوشبختانه، چند استراتژی اثبات شده وجود دارد که نشان می دهد چربی در ناحیه شکم بیشتر از سایر نقاط بدن است.اگر بخواهید از چربی شکم خلاص شوید غذاهای سوزاننده چربی انتخاب غذای سالم هستند تا به رژیم غذایی خود وارد کنید. بهترین غذاها برای کاهش وزن شامل غذاهای غنی از پروتئین، ماهی های چرب، سبزیجات برگ سبز، چربی های سالم و چای سبز می باشند. غذاهائی که به عنوان سوزاندن چربی شکم عمل می کنند نیز باید مواد مغذی لازم برای تغذیه بدن شما و کمک به افزایش متابولیسم بدن شما را فراهم کنند. البته، بهترین راه برای از دست دادن سریع چربی شکم، ترکیب سایر گزینه های زندگی سالم است. بنابراین همچنین که غذاهای کاهش دهنده وزن را می خورید باید فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و کالری ناسالم را برای کمک به سوزاندن چربی های شکم از بین ببرید. شما همچنین ممکن است شگفت زده شوید که برخی از غذاها که به عنوان "غذاهای چرب" شناخته می شوند در واقع غذاهای سوزاننده چربی خوب هستند.
مقاله، بهترین مواد غذایی که به سوزاندن چربی شکم کمک می کنند را نشان می دهد.

چربی شکم چیست و چرا خطرناک است؟

داشتن بیش از حد چربی در اطراف منطقه شکم شما سبب تعدادی از خطرات سلامت مرتبط با بیماری های قلبی، دیابت و سرطان می شود.
مجله کالج آمریکایی قلب و عروق گزارش می دهد که چربی شکم باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود. چربی زیر جلدی شکم (چربی زیر پوست) و چربی احشایی (چربی در اطراف اندام شما) باعث افزایش فشار خون و مولکول های چربی در خون می شود. بیماران که میزان انقباض چربی شکم را کاهش می دهند نیز خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را کاهش می دهند.
بررسی سیستماتیک 20 مقاله علمی در یک دوره 20 ساله نشان داد که مقدار بیشتر چربی شکم باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می شود. در واقع، با اندازه گیری دور کمر بیمار، پزشک می تواند خطر ابتلا به دیابت را محاسبه کند.
محققان دیگری دریافتند که افزایش چربی شکم یک فرد را بیشتر از داشتن یک شاخص توده بدنی بالا (BMI) در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار می دهد. دانشمندان همچنین خاطر نشان کردند افرادی که چاق هستند عموماً دارای رژیم غذایی هستند که دارای محتوای چرب و ارزش غذایی پایین است. این ترکیب از شکم بزرگ و رژیم غذایی ضعیف عامل بسیاری از موارد سرطان است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چگونه غذاها می توانند به شما کمک کنند چربی شکم را بسوزانید

برخی از غذاها به طور طبیعی متابولیسم شما را افزایش می دهند که به کاهش چربی شکم کمک می کند.
پزشکان کلینیک مایو توضیح می دهند که متابولیسم فرایندی است که بدن شما غذا را به انرژی تبدیل می کند. متابولیسم شما درگیر هضم، تجزیه چربی ها، تبدیل کالری به انرژی و سایر توابع حیاتی بدن است. با این حال، برای از دست دادن وزن، از جمله خلاص شدن از چربی شکم، باید روزانه کالری بیشتری نسبت به خوردن بسوزانید.
همچنین خوب است که به یاد داشته باشید مصرف غذاهایی که به سوزاندن چربی شکم کمک می کند بهتر از مصرف مکمل های به اصطلاح «افزایش دهنده متابولیسم» است. کلینیک Mayo می گوید که مکمل های غذایی برای افزایش کاهش وزن اغلب دارای مواد مخدر هستند و ممکن است برخی عوارض جانبی ناخواسته داشته باشند.
اگر می خواهید چربی شکم را کاهش دهید بهترین انواع غذاهای کاهش دهنده وزن برای اضافه کردن به رژیم غذایی شما چیست؟
محققان در ایالات متحده دریافتند که رژیم غذایی با پروتئین بالا به افزایش کاهش وزن کمک می کنند. پروتئین باعث افزایش احساس سیری می شود که می تواند باعث کاهش چربی و کمک به حفظ وزن شود.
مجله تغذیه گزارش می دهد که افزایش تعداد میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی شما می تواند تاثیر قابل توجهی بر وزن بدن داشته باشد. گرچه بسیاری از میوه ها حاوی قند ساده هستند ولی شواهدی وجود ندارد که وزن را افزایش دهند. در واقع، میوه ها حاوی فیبر، مواد مغذی و ویتامین هایی هستند که برای مدیریت وزن سالم ضروری هستند.
بهترین راه برای از دست دادن چربی شکم با خیال راحت، داشتن برنامه غذایی سالم، تمرین منظم و کاهش مصرف روزانه کالری است. بنابراین، اگر چه شما می توانید چربی شکم را بدون ورزش کاهش دهید فعالیت بدنی منظم، سرعت کاهش وزن را سریع می کند و به سلامت قلب شما کمک می کند.
همچنین خوب است بدانید که اگر شما قصد خوردن غذا برای کاهش چربی شکم را داشته باشید چربی زیر جلدی و احشائی را از کل بدن خود از دست خواهید داد. این به این دلیل است که غیر ممکن است تنها یک قسمت از بدن شما برای سوختن چربی هدف قرار گیرد. بنابراین، دراز و نشست کمک می کند تا چربی شکم را بخوبی چربی از دیگر مناطق بدن بسوزانید زیرا شما در حال سوزاندن کالری هستید.

غذاهایی که چربی شکم را می سوزاند: علم چه می گوید

بیایید به جزئیات بیشتر در برخی از بهترین غذاها نگاه کنیم تا به شما کمک کند چربی دور شکم خود را از دست بدهید لطفا به یاد داشته باشید که اگر چه تمام اثرات این مواد غذایی "چربی سوزی شکم" با تحقیق حمایت می شود هنوز هم باید اندازه سهم را در نظر داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که کالری بیشتری مصرف نمی کنید.

غذاهای دانه کامل به کاهش چربی شکم کمک می کنند

یکی از بهترین انواع غذاهای چربی سوزی که در رژیم غذایی کاهش وزن استفاده می شود آنهایی هستند که حاوی دانه های کامل هستند.
مجله تغذیه گزارش داد که افزایش مصرف غذاهای دانه کامل و فیبر رژیم غذایی می تواند به کاهش چربی شکم کمک کند. محققان داده های بیش از 430 بزرگسال را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که یک رژیم غذایی با دانه کامل با کاهش چربی بدن به ویژه در اطراف شکم و باسن ارتباط دارد.
محققان دیگر دریافتند که فرد متوسط در ایالات متحده فقط نیمی از مقدار توصیه شده فیبر رژیمی را مصرف می کند. افزایش مصرف مواد غذایی مانند سبزیجات، دانه کامل و حبوبات می تواند به افزایش تلاش های کاهش وزن کمک کند.
برخی از مطالعات نیز به این واقعیت اشاره دارند که استفاده از دانه های تصفیه شده (مواد غذایی مانند شیرینی، برنج سفید و نان سفید) سبب افزایش چربی شکم می شود. با این حال، تغییر به محصولات دانه کامل می تواند چربی احشائی را کاهش دهد.
پزشکان می گویند که برخی از بهترین انواع غذاهای دانه کامل برای از دست دادن چربی شکم، عبارتند از بلغور جو دوسر، گندم کامل، برنج قهوه ای، گندم سیاه و کینوا می باشند.
اگر حساسیت به گلوتن دارید از گندم، جو و چاودار اجتناب کنید و دانه کامل بدون گلوتن را انتخاب کنید.
بلغور جو دوسر خوراکی است و به کاهش چربی شکم کمک می کند
یک آزمایش بالینی بر روی بزرگسالان نشان داد که افزایش غذاهای حاوی جو در رژیم غذایی باعث کاهش چربی شکم، کاهش وزن و بهبود عملکرد کبد شد. در این آزمایش، جو به عنوان یک مکمل به رژیم غذایی معرفی شد.

برنج قهوه ای یک غذای سوزاننده چربی شکم است

در یک مطالعه، تفاوت در توزیع چربی بدن هنگام مصرف برنج سفید و برنج قهوه ای مقایسه شد. مشخص شد که برنج قهوه ای به تنظیم قند خون کمک می کند و بر شاخص های متابولیکی تاثیر مثبت دارد.
این به این معنی است که برنج قهوه ای برای افراد مبتلا به سندرم متابولیک بهتر از برنج سفید است که با چربی بیش از حد در دور کمر مشخص می شود.

ماهی چرب می تواند به سوخت چربی شکم کمک کند

اگر می خواهید غذاهای رژیم غذایی خود را که سبب کاهش وزن می شوند را وارد کنید باید به طور منظم سهمی از ماهی قزل آلا، ماهی خال مخالی، ماهی تن یا ساردین را بخورید.
ماهی های چرب به سلامت کلی کمک می کنند زیرا آنها منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند.
یک آزمایش شامل بیش از 300 بزرگسال نشان داد که ماهی آزاد به عنوان بخشی از رژیم غذایی کاهش وزن موثر است. مصرف ماهی قزل آلا که دارای امگا 3 است نیز باعث کاهش التهاب در رژیم غذایی می شود.
تجزیه و تحلیل بیش از 20 مطالعه نشان داد که مصرف ماهی و روغن ماهی به عنوان بخشی از برنامه کاهش وزن در سوختن چربی بسیار موثر بود. محققان دریافتند که انتخاب شیوه زندگی سالم، افزایش مصرف ماهی و مصرف مکمل های امگا 3 باعث کاهش چربی شکم شد.
مطالعات دیگر نیز نشان داده است که مکمل امگا 3 می تواند به کاهش کلی چربی بدن کمک کند.

تخم مرغ برای کاهش چربی شکم مفید هستند

این ممکن است شما را متعجب کند که تخم مرغ از فهرست غذاهای چربی سوز هستند زیرا آنها برای شما بسیار سالم هستند.
یکی از راه هایی که تخم مرغ می تواند به شما کمک کند و چربی اضافی را در دور کمر شما کاهش دهد این است که آنها دارای غنی از پروتئین هستند و برای مدت طولانی شما سیر نگه می دارند.
محققان متوجه شدند که خوردن یک تخم مرغ برای صبحانه به زنان کمک می کند تا قبل از ناهار، میان وعده کمتر و سبک تر بخورند. یک گروه از زنان برای صبحانه از تخم مرغ استفاده کردند و گروه دیگری شیرینی داشتند. اگر چه شمار کالری صبحانه مشابه بود زنان مصرف تخم مرغ در طول روز مصرف کالری کمتری داشتند و بنابراین وزن بیشتری را از دست دادند.
یک کارآزمایی بالینی که شامل مردان و زنان چاق است نشان داد که مصرف تخم مرغ برای صبحانه موجب کاهش وزن هنگام ترکیب با رژیم غذایی با محدودیت کالری می شود.
آیا می دانستید که مطالعات علمی نشان داده اند که مصرف تخم مرغ به طور مرتب میزان کلسترول بد را در خون شما افزایش نمی دهد؟

روغن نارگیل یک سوزانده چربی شکم است

یکی دیگر از مواد غذایی که چربی شکم را می سوزاند روغن نارگیل است زیرا حاوی نوعی چربی است که به نام تری گلیسرید زنجیره ای متوسط (MCTs) می باشد.
بنابراین، شما ممکن است تعجب کنید که چطور چربی مصرفی می تواند به شما کمک کند تا چربی بسوزانید؟ مجله تحقیقات چاقی می گوید که رژیم غذایی غنی از MCT ها به افزایش مصرف انرژی کمک می کند و می تواند باعث کاهش وزن شود. این نوع رژیم غذایی به سوختن چربی های فوقانی بدن کمک می کند.
یک مطالعه کوچک بر روی 20 مرد دارای اضافه وزن نشان داد که افزایش مصرف روغن نارگیل اصلی باعث کاهش چشمگیری در میزان دور کمر شد. مردان 10 میلی لیتر روغن نارگیل 3 بار در روز مصرف کردند و از ناحیه کمر 1 اینچ از دست دادند.
برخی مطالعات نشان می دهد که افزایش MCT در رژیم غذایی شما برای دریافت یک چاقی مفرط ممکن است فقط برای کاهش وزن کوتاه مدت مفید باشد و در طول یک دوره طولانی پایدار نباشد.

آووکادو به سوختن چربی شکم کمک می کند

اگر میخواهید از بهترین رژیم غذایی برای کاهش چربی شکم لذت ببرید باید مطمئن شوید که در رژیم غذایی آووکادو وجود دارد.
آووکادو غنی از مواد مغذی، ویتامین ها و چربی های سالم است. تحقیقات در مورد مزایای سلامتی آوکادو نشان می دهد که اسیدهای چرب اشباع نشده در آوکادو به تقویت سلامت قلب و عروق کمک می کند.
یک مطالعه نشان داد که مصرف روزانه آوکادو به کاهش کلسترول کمک نمی کند بلکه این رژیم غذایی نیز باعث کاهش وزن می شود. این به رغم این واقعیت است که آووکادو غذای غنی از کالری است.
سایر مطالعات نشان می دهد که نتایج آتی در هنگام مصرف آوکادو برای کاهش چربی شکم نشان داده شده است. یک مطالعه در مورد مردان و زنان نشان داد که آوکادو در یک روز به کاهش وزن کمک نمی کند. با این حال، دانشمندان متوجه شدند که کاهش کلسترول به علت مصرف آوکادو باعث کاهش خطر بیماری قلبی عروقی در افراد چاق شد.

سبزیجات برگ سبز باعث کاهش وزن چربی شکم می شود

اگر به دنبال یک راه سالم برای از بین بردن چربی شکم هستید، خوردن بیشتر سبزیجات cruciferous و سبزیجات برگ در رژیم غذایی شما کمک خواهد کرد دور کمر خود را کاهش دهید.
یک مطالعه شامل 120 بزرگسال اضافه شد که افزایش مصرف سبزیجات باعث کاهش چربی شکم و وزن بدن شد. مردم مطالعه مقدار سبزیجات خود را دو برابر کردند. دانشمندان دریافته اند که افزایش تعداد سبزیجات به کاهش وزن در عرض 3 ماه کمک می کند. این همچنین باعث کاهش قابل توجه وزن در طی یک دوره ی 1 ساله شد.
شما همچنین می توانید با افزایش میزان مصرف سبزیجات برگ سبز به شکل کلروفیل، به سوزاندن سریعتر چربی شکم کمک کنید. دانشمندان متوجه شده اند که ترکیبات در برگ های سبز به افزایش سیری کمک می کنند. این می تواند گرسنگی را سرکوب و منجر به از دست دادن چربی بیشتر بدن شود.

روغن زیتون فوق العاده می تواند به کاهش حجم شکم و کمر شما کمک کند

یکی از راه های کمک به صاف کردن شکم هنگام سعی در از دست دادن وزن، مصرف روغن زیتون فوق العاده در رژیم غذایی شما است.
برخی از مطالعات در مورد مزایای تغذیه ای روغن زیتون نشان می دهد که اسید چرب اشباع نشده باعث افزایش متابولیسم و کمک به تجزیه چربی ها در یک وعده غذایی می شود.
یک مطالعه در مورد مردان اضافه وزن نشان داد که مصرف روغن زیتون به جای چربی های دیگر می تواند به مردان کمک کند تا میزان کمرشان را کاهش دهند.
به همین ترتیب، محققان دریافته اند که مصرف روغن زیتون بیشتر می تواند برای زنان مفید باشد که می خواهند چربی شکم را از بین ببرند و وزن کم کنند.

آجیل و دانه ها سوزاننده چربی شکم بزرگ هستند

آجیل و دانه ها در میان برخی از بهترین غذاها برای خوردن هستند اگر می خواهید کمرتان را باریک کنید.
بسیاری از مردم به اشتباه از خوردن دانه ها اجتناب می کنند زیرا اگر بخواهند از نظر وزن محتوای چربی خود را از دست بدهند. آجیل یک میان وعده سالم است که به کاهش چربی شکم کمک می کند و باعث کاهش وزن می شود؟
متخصصان تغذیه دریافتند که آجیل حاوی تعدادی از مواد مغذی و چربی های سالم است که باعث افزایش سلامتی شما می شود. یک مطالعه نشان داد که مبادله یک مشت آجیل به جاری میان وعده های ناسالم، می تواند به جلوگیری از چاقی کمک کند. بیشتر مطالعات علمی نشان می دهد که مصرف آجیل بیشتر یکی از عوامل مهم است اگر می خواهید سالم وزن خود را از دست بدهید.
خبر خوب زمانی که به آجیل و چربی شکم می رسد این است که بیشتر تحقیقات علمی نشان می دهد که افزایش مصرف آجیل باعث افزایش وزن نمی شود. شما از مواد مغذی اضافه شده، اسیدهای چرب سالم و فیبر در رژیم غذایی خود استفاده می کنید که در آجیل و دانه قرار دارند.

بادام باعث کاهش وزن می شود

یک آزمایش تصادفی کنترل شده در مجله انجمن قلب آمریکا نشان داد که بادام می تواند به کاهش وزن کمک کند. نتایج این آزمایش نشان می دهد مصرف 1.5 اونس (42 گرم) از بادام به جای میان وعده های با کربوهیدرات بالا کمک می کند تا تجمع چربی شکم را کاهش دهد.

گردو می تواند به شما کمک کند از چربی شکم خلاص شوید

گردو یکی دیگر از آجیل های سالم است که باعث کاهش وزن و سلامت قلبی عروقی می شود. یک مطالعه نشان داد که افزودن گردو به یک رژیم محدود کالری، نه تنها باعث کاهش وزن شد بلکه باعث کاهش تأثیر بیشتر بر سلامت قلب شد.
دانه های چیا برای کمک به از دست دادن چربی شکم هستند
دانه های چیا به علت محتوای تغذیه ای غنی آنها به عنوان یک غذای فوق العاده طبقه بندی می شوند. یک کارآزمایی بالینی نشان داد که مصرف 35 گرم آرد چیا روزانه باعث کاهش حجم کمر و وزن کلی بدن می شود.

پودر پروتئین برای سوزاندن چربی شکم مناسب است

مصرف پودر پروتئین مانند پودر آب پنیر می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا پروتئین باعث افزایش احساس پریشانی می شود.
غذاهای حاوی پروتئین در میان برخی از بهترین غذاهای چربی سوز هستند زیرا می توانند به مصرف کالری روزانه شما کمک کنند. اضافه کردن پودر پروتئین از جمله پنیر به رژیم غذایی شما می تواند به مردان و زنان چاق برای کاهش وزن کمک کند .
یک مطالعه که شامل 22 مرد بود نشان داد که پودر آب پنیر منبع پروتئینی موثرتر از بوقلمون، تن ماهی و یا تخم مرغ است. هنگام مصرف پودر آب پنیر به عنوان منبع پروتئین، شرکت کنندگان کاهش اشتها را گزارش کردند و بنابراین بیشتر از دست دادن وزن خود را تجربه کردند.
مطالعات دیگر نشان داده اند که علاوه بر افزایش سدیم، پودر پروتئین نیز می تواند به بهبود سوخت و ساز کمک کند و به طور موثر به متابولیسم چربی کمک کند.

فلفل چیلی برای خلاص شدن از چربی شکم

اگر شما به دنبال برخی از غذاهای تند برای خوردن برای از دست دادن چربی شکم هستید سپس شما فلفل چیلی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید آن یک ایده عالی است.
عنصر تند فلفل چیلی که دارای پتانسیل از دست دادن وزن است ترکیب کپسایسین است.
مطالعات مختلف نشان داده اند که ادویه زدن به مواد غذایی می تواند به کاهش وزن و کاهش چربی شکم کمک کند. به عنوان مثال، اضافه کردن 10 گرم فلفل قرمز به وعده غذایی می تواند به مهار اشتها کمک کند. مکمل های کپساسیین می تواند میزان متابولیسم استراحت را افزایش دهد.
یاد بگیرید که چرا اضافه کردن فلفل کایین به وعده های غذایی شما می تواند به افزایش متابولیسم بدن کمک کند و وزن اضافی چربی را از بین ببرد.

سرکه سیب برای کاهش چربی شکم

یکی از راه های کمک به کاهش سریع چربی شکم، سرکه سیب (ACV) است که به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند
بسیاری از مزایای سلامتی، از جمله کاهش وزن، به دلیل داشتن مقدار بالای استیک اسید در سرکه سیب است. محققان دریافتند که اسید استیک به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند و تعداد آنزیم های مفید در کبد را افزایش می دهد.
آیا سرکه سیب می تواند به شما کمک کند چربی شکم را بسوزانید؟ یک مطالعه کوچک از ژاپن دریافت که مصرف 1-2 قاشق غذا خوری سرکه در 500 میلی لیتر آب در روز می تواند به جلوگیری از تجمع چربی کمک کند. دانشمندان خاطر نشان کردند که پس از یک دوره 12 هفته، شرکت کنندگان وزن کمتری داشتند چربی احشایی کمتر و کمر باریک تر داشتند.

چای سبز می تواند به خلاص شدن از چربی در اطراف شکم کمک کند

نوشیدن چای سبز بیشتر می تواند برای سوزاندن چربی شکم مفید باشد زیرا حاوی کاتچین و کافئین است که ممکن است سوخت و ساز بدن را افزایش دهد.
یک مطالعه کوچک نشان داد که عصاره چای سبز می تواند به کاهش چربی شکم کمک کند. این مطالعه نشان داد که چای سبز باعث افزایش اکسیداسیون چربی و افزایش میزان متابولیسم بدن انسان می شود.
مطالعات دیگر نشان داده است که چای سبز می تواند به کاهش چربی احشایی در هنگام مصرف منظم کمک کند.
با این حال، از بررسی تجربیات تصادفی کنترل شده، شواهد غیر قابل اثبات یافتند که چای سبز می تواند سبب کاهش وزن سالم شود. اگر چه بسیاری از مطالعات نشان داده اند که مصرف چای سبز می تواند سبب کاهش دور کمر و چربی بدن شود میزان کاهش وزن نسبتاً کم است.
با این حال، اگر سعی می کنید چربی شکم را بسوزانید نوشیدن چای سبز از مزایای دیگر سلامتی برخوردار است. شما می توانید دریابید که چای سبز چگونه در هنگام ورزش به افزایش سلامت قلب و کاهش فشار خون کمک کنید.

چای Oolong یک نوشیدنی سالم چربی سوز است

اگر می خواهید یک نوشیدنی سالم برای کمک به افزایش تلاش خود در از بین بردن چربی شکم ناسالم، چای Oolong یک گزینه عالی سالم است.
برگ چای Oolong از گیاه مشابه چای سبز و چای سیاه است. با این حال، برگ چای تنها تا حدودی اکسید شده است که ترکیب شیمیایی آن را از چای سبز تغییر می دهد (که برگ های آن اکسید نشده اند).
یک مطالعه از ژاپن نشان داد که نوشیدن چای حاوی 6 گرم چای اولانگ روزانه می تواند به کاهش وزن در بزرگسالان چاق کمک کند. اثرات مصرف چای اولانگ همچنین باعث کاهش کل چربی بدن شد.
مطالعه دیگری از ژاپن نشان داد که چای اولانگ باعث افزایش متابولیسم انرژی می شود. یکی از مزایای استفاده از چای اولانگ برای کمک به سوختن چربی این است که حاوی کافئین کمتر از چای سبز یا قهوه است.

قهوه باعث کاهش چربی شکم می شود

یکی از نوشیدنی هایی که به کاهش چربی شکم کمک می کند قهوه با توجه به محتوای کافئین آن است. در حقیقت، وقتی قهوه مصرف می شود، فواید سلامتی زیادی دارد.
تحقیقات از سال 2014 نشان می دهد که نوشیدن قهوه به طور منظم می تواند باعث جلوگیری از افزایش وزن در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شود. مصرف قهوه همچنین تاثیر مثبتی بر میزان قند خون دارد.
مطالعات دیگر نشان داده اند که قهوه می تواند به افزایش میزان متابولیسم شما کمک کند و تمرینات وزن کم شما را موثرتر کند.
نوع دیگری از قهوه که می تواند به کاهش چربی شکم کمک کند، قهوه سبز است. بررسی سیستماتیک آزمایشات بر روی عصاره های قهوه سبز نشان می دهد که آنها ممکن است در هنگام کاهش درصد چربی بدن در افراد دارای اضافه وزن موثر باشند. با این حال، تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

بیشتر بدانید: آیا عصاره قهوه سبز در کاهش وزن موثر است؟

در ادامه بخوانید: راه های علمی اثبات شده برای از دست دادن چربی پایین شکم

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search