رژیم غذایی

چگونگی فشار خون بالا را سریعاً بدون دارو کاهش دهیم؟

درمان فشار خون با روش های طبیعی

فشار خون بالا (فشار خون بالا) وضعیت پزشکی خطرناک است که می تواند باعث سکته مغزی، بیماری قلبی و حتی مرگ شود. فشار خون بالا یک علت اصلی یا همراه با مرگ در بیش از 1000 مورد مرگ در روز در ایالات متحده است. خبر خوب این است که شما می توانید خطر ابتلا به پرفشاری خون را با تغییرات شیوه زندگی کاهش دهید.

شما می توانید فشار خون خود را به طور طبیعی با تغییرات شیوه زندگی و رژیم غذایی کاهش دهید. همچنین برخی از روش های طبیعی برای کاهش سرعت فشار خون در عرض چند دقیقه وجود دارد.
دکتر مری آن فورسیا، یک پزشک رئیس کمیته دستورالعمل بالینی کالج پزشکان آمریکایی در فیلادلفیا می گوید: "همه بیماران باید به ورزش، خوردن یک رژیم غذایی سالم و کنترل وزن خود تشویق شوند." استراتژی های مختلفی برای کمک به این اهداف وجود دارد اما همه به تعهد نیاز دارند.
مطالعات علمی کشف کردند که طب فشاری، پیاده روی کوتاه و یا حتی یک قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند فشار خون بالا را در عرض چند دقیقه کاهش دهد.
شما همچنین می توانید فشار خون خود را با پیگیری رژیم غذایی فشار خون بالا که حاوی غذاهایی مانند روغن زیتون، انواع توت ها، سیر و اسیدهای چرب امگا 3 است کاهش دهید.
یکی از دلایل کاهش فشار خون به طور طبیعی و سریع، کاهش وابستگی شما به دارو است. شما همیشه باید تحت نظر پزشک فشار خون خود را کاهش دهید.
با این حال، ممکن است متوجه شوید که یک رژیم غذایی با فشار خون بالا می تواند فشار خون بالا را درمان کند و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.
در این مقاله شما می توانید چگونگی کاهش فشار خون بالا بدون دارو را بیابید. شما در مورد راه های کاهش سریع فشار خون، حتی در عرض چند دقیقه یاد خواهید گرفت. شما همچنین می توانید کشف کنید که چگونه رژیم غذایی، شیوه زندگی و مکمل ها، می تواند به کنترل فشار خون بالا کمک کند.
دکتر براندی دی ویلیامز یک متخصص قلب و عروق در تگزاس مرکز سلامت Stephenville می گوید: "تغییرات شیوه زندگی بخش مهمی از پیشگیری و درمان فشار خون بالا است." بر طبق تحلیل تقریباً 400 مطالعه، به نظر می رسد که راه رفتن معمولی مانند آرام آرام، در کاهش فشار خون به همان اندازه داروهایی معمول BP موثر است. ورزش کمک می کند تا قلب اکسیژن را با کارآیی بیشتری مصرف کند بنابراین لازم نیست به اندازه کافی کار کند تا خون پمپ شود.
این مقاله شامل موارد زیر است
فشار خون بالا چیست؟
خطرات فشار خون بالا
چگونه فشار خون بالا را بدون دارو کاهش دهیم
بهترین راهها برای کاهش فشار خون
پیاده روی کوتاه تا سریع فشار خون را کاهش می دهد
تنفس آهسته می تواند فشار خون را در دقیقه کاهش دهد
آب سیب و ریشه چغندر بنوشید تا به طور طبیعی و سریع فشار خون را کاهش دهید
مصرف آب انار در رژیم غذایی با فشار خون بالا
طب سوزنی برای کمک به کاهش سریع فشار خون
چای هبیسکوس را بنوشید تا فشار خون شما پایین بیاید
دیگر راه های طبیعی برای پایین آوردن فشار خون بالا
ورزش منظم برای کاهش فشار خون بالا
از دست دادن وزن برای کنترل فشار خون به طور طبیعی
مدیریت استرس برای کنترل فشار خون بالا
غذاهایی که سریع فشار خون را کاهش می دهند
رژیم DASH به کاهش فشار خون بالا کمک می کند
کلسیم به طور طبیعی باعث کاهش فشار خون می شود
روغن زیتون به مدیریت فشار خون در مردان کمک می کند
پودر کاکائو برای پایین آوردن فشار خون به طور طبیعی
مواد غذایی غنی از پتاسیم به کاهش فشار خون کمک می کند
مورینگا اولیفرا برای فشار خون بالا
توت ها باید در رژیم غذایی فشار خون باشند
بهترین مکمل هایی که به کاهش فشار خون کمک می کنند چیست؟
برای کاهش فشار خون بالا به طور طبیعی، از چه مواردی جلوگیری باید کرد

فشار خون بالا چیست؟

فشار خون بالا (یا BP بالا) گاهی اوقات "قاتل خاموش" نامیده می شود زیرا اغلب هیچ نشانه ای از بیماری وجود ندارد.
موسسه ملی پیری می گوید که فشار خون طبیعی در یک مطالعه 120/80 mmHg است. این ارقام نشان دهنده فشار خون سیستولیک و فشار خون دیاستولیک است.
فشار خون سیستولیک (شماره اول) فشار قلب شماست که پمپ خون در اطراف بدن شما است.
فشار خون دیاستولیک (عدد دوم) فشارخون شما در بین ضربانها در زمان استراحت قلب شما می باشد.
با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، هر یک از فشارهای بالای 140/90 mmHg است. اگر فشار خون شما بین 120/80 mmHg و 139/89 mmHg باشد شما فشار خون دارید و پزشک شما باید فشار خون شما را کنترل می کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

خطرات فشار خون بالا

اگر فشار خون بالا یا پرفشاری خون دارید مهم است که به سرعت فشار خون خود را پایین بیاورید.
پزشکان کلینیک Mayo هشدار می دهند که حدود نیمی از افراد مبتلا به فشار خون بالا از بیماری های مرتبط با قلب درمان می شوند.
افزایش فشار در شریان ها می تواند رگ های خونی را تضعیف و تنگ کند. این می تواند منجر به کاهش گردش خون شود و حتی موجب بروز و پارگی شریان شود. اگر این اتفاق در مغز رخ دهد فردی با فشار خون بالا می تواند آنوریسم را تجربه کند.
سایر عوارض فشار خون بالا می تواند شامل افزایش خطر بیماری های قلبی-عروقی، زوال عقل، آسیب کلیه و اختلال بینایی باشد.

چگونه فشار خون بالا را بدون دارو کاهش دهیم

فشار خون بالا می تواند به یک بیماری مزمن پزشکی تبدیل شود که نیازمند توجه فوری است. راه های بسیاری برای درمان فشار خون بالا به سرعت وجود دارد به این معنی که درمان طبیعی به تدریج فشار خون را در عرض چند ساعت یا روز کاهش می دهد.
بیایید به جزئیات بیشتر در مورد چگونگی کاهش فشار خون به طور طبیعی و سریع نگاه کنیم. دانستن بهترین راه برای کنترل فشار خون مهم است تا بتوانیم از تبدیل فشار خون بالا به فشار خون بالای مزمن جلوگیری کنیم.

بهترین راهها برای کاهش فشار خون

طب سوزنی فشار خون را بلافاصله پایین می آورد.

یکی از راه های طبیعی برای کاهش فشار خون در عرض چند دقیقه، استفاده از تکنیک های مختلف طب سوزنی است.
در برخی موارد که لازمست تا بلافاصله فشار خون را در شرایط اضطراری کاهش دهیم. برخی مطالعات نشان داده اند که فشار دادن به نقاط خاصی در بدن می تواند تأثیر سریع روی کاهش سطوح فشار خون داشته باشد.
یک مطالعه نشان داد که اعمال فشار با تکنیک سوزنی در پا می تواند فوراً فشار خون را کاهش دهد. محققان متوجه شدند که فشار بر روی نقطه تایچونگ بلافاصله فشار خون سیستولیک را تا فشار 15 میلیمتر و فشار خون دیاستولیک تا 4 میلیمتر جیوه کاهش داد. یک افت مداوم فشار خون به مدت 30 دقیقه پس از تب سوزنی وجود داشت.
نقطه Taichong محلی در پای شما درست در گودی قبل از دو استخوان انگشت بزرگ و مفصل دومین انگشت قرار دارد.
برای کمک سریع به کاهش فشار خون در شرایط اضطراری، سعی کنید این نقطه را با انگشت شست و انگشتان خود فشار دهید. اعمال فشار برای 5 ثانیه و سپس برای 1 ثانیه آزاد کنید. برای کمک به کاهش سریع فشار خون، 30 بار در طول 3 دقیقه ادامه دهید.

دریافت نور خورشید بیشتر برای پایین آمدن فشار خون بالا در عرض چند دقیقه

یکی از راه های طبیعی برای کاهش فشار خون در عرض چند دقیقه، نور خورشید است.
محققان دریافته اند که بین آفتاب گرفتن و فشار خون رابطه وجود دارد. به عنوان مثال، افراد مبتلا به فشارخون خفیف، فشار خون پایین تری در تابستان نسبت به فصل زمستان دارند.
یک مطالعه شامل بزرگسالانی با فشار خون بالا نشان داد که قرار گرفتن 30 دقیقه ای در معرض اشعه هایUVA فشار خون را به طور متوسط 4.90 میلی متر جیوه کاهش می دهد.
یکی از مزایای استفاده از خورشید این است که به جلوگیری از کمبود ویتامین D کمک می کند. با این حال، محققان دریافتند که ویتامین D باعث کاهش سریع فشار خون می شود.

پیاده روی کوتاه تا سریع فشار خون را کاهش می دهد

یکی از بهترین راههای بهبود سلامت قلب و عروق و کنترل پرفشاری خون، پیاده روی کوتاه است.
قدم زدن برای یک دوره 10 دقیقه به سرعت می تواند فشار خون شما را بر اساس یک مطالعه پزشکی کاهش دهد. محققان دریافتند که در طول دوره استراحت پس از هر جلسه پیاده روی میزان BP دیاستولی به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

تنفس آهسته می تواند فشار خون را در دقیقه کاهش دهد

مجله فشار خون انسان گزارش داد که تمرینات کنترل تنفسی عمیق می تواند به سرعت به کاهش فشار خون کمک کند.
استفاده از تنفس برای 10 دقیقه در روز به اندازه کافی برای کمک به درمان برخی از انواع فشار خون بالا بدون دارو کافی بود.

آب سیب و ریشه چغندر بنوشید تا به طور طبیعی و سریع فشار خون را کاهش دهید

یکی از راه هایی که شما می توانید فشار خون را سریع پایین بیاورید مصرف چغندر و آب سیب است.
یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده با مردان و زنان نشان داد که نوشیدنی حاوی چغندر و آب سیب برای کاهش فشار خون بالا مناسب است. آب چغندر به سرعت فشار خون را کاهش می دهد زیرا در یک دوره 6 ساعته کاهش قابل توجهی وجود دارد.

مصرف آب انار در رژیم غذایی با فشار خون بالا

یکی دیگر از نوشیدنی هایی که اگر سعی در کاهش سریع فشار خون خود دارید و برای نوشیدن خوب است آب انار است.
یک مطالعه کوچک در مورد مردان مبتلا به فشار خون بالا نشان داد که مصرف 150 میلی لیتر از آب انار باعث کاهش سریع فشار خون شد. اکثر شرکت کنندگان در این مطالعه، کاهش فشار خون را در یک دوره 4 تا 6 ساعت نشان دادند. محققان اظهار داشتند که آب انار باید در یک رژیم غذایی با فشار خون بالا توصیه شود.

طب سوزنی برای کمک به کاهش سریع فشار خون

یکی از درمان های طبیعی برای فشار خون بالا برای کاهش وابستگی به دارو، طب سوزنی است.
درمان طب سوزنی یک دقیقه در هر روز به مدت یک ماه به کاهش فشار خون بالای خطرناک کمک کرد. به طور متوسط طب سوزنی فشار خون سیستولیک را 18 میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک را به میزان 7 میلی متر جیوه کاهش داد.
آزمایش های دیگر نشان داده اند که طب سوزنی یک درمان موثر طبیعی برای فشار خون بالا است.

چای هبیسکوس را بنوشید تا فشار خون شما پایین بیاید

چای Hibiscus ممکن است فشار خون شما را در 3 دقیقه یا کمتر کاهش ندهد اما مصرف آن هر روز می تواند به کنترل فشار خون بالا کمک کند.
یک آزمایش بالینی شامل بزرگسالان مبتلا به فشارخون خفیف نشان داد که مصرف چای هبیسکوس روزانه 6 هفته می تواند فشار خون سیستولیک را کاهش دهد. محققان این درمان طبیعی را برای افرادی که مبتلا به فشارخون بالا یا فشارخون خفیف هستند توصیه کردند.
برخی مطالعات انجام شده روی حیوانات نشان می دهند که چای هبیسکوس می تواند به طور قابل توجهی فشار خون بالا را کاهش دهد.

دیگر راه های طبیعی برای پایین آوردن فشار خون بالا

در برخی موارد با انتخاب گزینه های شیوه زندگی عاقلانه می توانید فشار خون بالا را بدون دارو درمان کنید.

ورزش منظم برای کاهش فشار خون بالا

مجله انجمن قلب آمریکا گزارشی در مورد بررسی آزمایشات مربوط به تمرینات ورزشی بر روی فشار خون است. نتایج 95 آزمایش نشان داد تمرینات ورزشی و تمرین مقاومتی هر دو فشار سیستولیک و دیاستولیک را پایین می آورد.
تمرینات حتی با شدت بیشتری از قبیل راه رفتن نیز می تواند به درمان فشار خون بالا کمک کند. یک مطالعه نشان داد که پیاده روی متوسط می تواند به کاهش طبیعی فشار خون کمک کند و خطر بیماری قلبی عروقی را کاهش دهد.

از دست دادن وزن برای کنترل فشار خون به طور طبیعی

گرفتن و حفظ یک وزن بدن سالم باعث فشار کمتری بر قلب شما می شود و به کاهش فشار خون کمک می کند.
ورزش به اندازه کافی و لذت بردن از یک رژیم غذایی قلبی سالم و متعادل کاهش وزن کمک می کند و همچنین فشار خون بالا را درمان می کند. یک مطالعه نشان داد که ترکیب رژیم غذایی (DASH) که قبلا مورد بحث قرار گرفت با ورزش تاثیر مثبتی بر وزن بدن و فشار خون بالا دارد.
یک مطالعه شامل بیش از 13،000 افراد چاق نشان داد که از دست دادن وزن عامل اصلی کاهش خطر فشار خون بالای کنترل نشده بود.
از دست دادن وزن نیز می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند. در طی یک دوره 10 هفته، افرادی که 5٪ از وزن خود را از دست داده اند افت فشار قابل توجهی را تجربه کردند.
اگر می خواهید اقدام به کاهش وزن و حفظ وزن سالم کنید می توانید از برنامه ی ما برای کاهش فشار خون خود استفاده کنید.

مدیریت استرس برای کنترل فشار خون بالا

اگر استرس علت پرفشاری خون شما باشد دانستن چگونگی کنترل استرس می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.
اکثر پزشکان بر این باورند که استرس مزمن پیشگام فشار خون بالا است. استرس در کار، در خانواده و یا در برخورد با موقعیت های ناراحت کننده می تواند موجب افزایش فشار خون و تبدیل شدن به یک بیماری مزمن شود.
محققان برخی از روش های اثبات شده علمی را برای کاهش فشار خون بدون دارو معرفی کرده اند.
نتایج یک بررسی 2016 در مورد اثر موسیقی در کاهش فشارخون نشان داد که به طور منظم گوش دادن به موسیقی باعث کاهش فشار خون سیستولیک شد.
سایر مطالعات نشان داده است که مدیریت استرس شغلی می تواند به کاهش فشار خون در مردان و زنان کمک کند و خطر بیماری قلبی عروقی را کاهش می دهد.

غذاهایی که سریع فشار خون را کاهش می دهند

از آنجا که رژیم غذایی تا حد زیادی فشار خون را تحت تاثیر قرار می دهد بسیاری از مردم می دانند که چه می توانند بخورند تا سریع فشار خون را پایین بیاورند. در حالی که یک غذای منفردی وجود ندارد که بلافاصله فشار خون را کاهش دهد لذت بردن از رژیم سالم می تواند به کنترل فشار خون بالا کمک کند.
بیایید نگاهی به تحقیقات علمی برای بهترین غذاها برای کنترل فشار خون بالا بیاندازیم.

رژیم DASH به کاهش فشار خون بالا کمک می کند

شما می توانید فشار خون خود را به طور طبیعی با پیروی از اصول رژیم غذایی DASH پایین بیاورید.
رژیم DASH "رویکرد رژیم غذایی برای توقف فشارخون" است و شامل دستورالعمل های غذایی در صورت فشار خون بالا می شود. اصول اصلی رژیم غذایی برای درمان BP بالا، خوردن سبزیجات، میوه ها و گوشت بدون چربی و کاهش سدیم است.
غذاهایی که برای فشار خون بالا در رژیم غذایی DASH مصرف می کنند عبارت از کربوهیدرات های کمپلکس مانند سبزیجات برگ سبز، غذاهای دانه کامل و حبوبات است.
همه چربی های سالم مانند روغن زیتون، آجیل، ماهی های روغنی و دانه های کتان برای کاهش فشار خون توصیه می شود.
پروتئین کم چربی حاوی مواد مغذی ضروری مانند ماهی، تخم مرغ، لوبیا و گوشت بدون چربی است.
یک مطالعه در مورد مزایای رژیم غذایی DASH برای مدیریت فشار خون بالا نشان داد که دارای پتانسیل بالایی برای کاهش عوارض ناشی از بیماری قلبی است. به عنوان مثال، تخمین زده می شود که به دنبال این دستورالعمل های رژیم غذایی می توانید به جلوگیری از 400،000 موارد بیماری قلبی کمک کنید.

کلسیم به طور طبیعی باعث کاهش فشار خون می شود

خوردن غذاهای حاوی کلسیم می تواند به کنترل فشار خون بالا و پیشگیری از بیماری قلبی عروقی کمک کند.
مجله فشار خون گزارش کرد که کلسیم یک ماده معدنی مهم برای تنظیم فشار خون است. نبودن کلسیم کافی در رژیم غذایی شما می تواند منجر به فشار خون بالا و افزایش فشار خون شریان شود.
نتایج تحقیقات انجمن قلب آمریکا نشان داد که مصرف ماست روزانه می تواند به طور طبیعی باعث کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا در زنان شود. محققان پیشنهاد کردند که ماست خام باید به لیست غذاهایی که برای فشار خون بالا می خورید اضافه شود.
غذاهایی که می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند دارای کلسیم بالا هستند مانند ساردین، پنیر، شیر، ماست و توفو است.
اگر شما نمی توانید از محصولات لبنی استفاده کنید یا رژیم گیاهخواری دارید سایر منابع غیرمستقیم کلسیم که می توانید از انها لذت ببرید را بیابید.

روغن زیتون به مدیریت فشار خون در مردان کمک می کند

روغن زیتون یکی از بهترین مواد غذایی است که برای کاهش فشار خون به طور طبیعی و بهبود سلامتی قلبی شما کمک می کند.
یک مطالعه نشان داد افرادی که به طور مرتب روغن زیتون را در رژیم غذایی خود مصرف می کنند خطر ابتلا به فشار خون بالا را دارند. جالب توجه است دانشمندان اظهار داشتند که روغن زیتون به درمان فشارخون در مردان، نه در زنان کمک می کند. با این حال، این ممکن است به این دلیل باشد که زنان به طور کلی از فشار خون پایین کمتر از مردان رنج می برند.
مطالعات دیگر نشان داده است که مصرف روزانه روغن زیتون می تواند به درمان فشار خون بالا در سالمندان کمک کند. محققان همچنین اظهار داشتند که مصرف روغن زیتون باعث کاهش کلسترول بالا می شود.

پودر کاکائو برای پایین آوردن فشار خون به طور طبیعی

یکی از بهترین نوشیدنی ها برای فشار خون بالا برای لذت بردن، شکلات داغ ساخته شده از پودر کاکائو است.
یک مطالعه در مورد تاثیر نوشابه های کاکائو در فشار خون بالا نشان داد که می توانند به کاهش فشار خون در حدود mmHg 4 کمک کنند.
مطالعات دیگر نشان داده اند که محتوای آنتی اکسیدانی غنی در نوشابه های کاکائو برای کمک به مدیریت فشار خون بالا در سالمندان مفید است.

مواد غذایی غنی از پتاسیم به کاهش فشار خون کمک می کند

مجله فشارخون گزارش های اطلاعات مربوط به ارتباط بین پتاسیم و فشار خون را منتشر کرده است. محققان دریافتند که مصرف روزانه پتاسیم 4.7 گرم از طریق رژیم غذایی شما می تواند به میزان زیادی فشار خون را کاهش دهد.
غذاهای غنی از پتاسیم که می توانند فشار خون بالا را کنترل کنند عبارتند از عدس، زردآلو، لوبیا، شیر، موز و سینه مرغ.
سرکه سیب می تواند به طور طبیعی فشار خون را کاهش دهد
گرچه سرکه سیب ممکن است بلافاصله فشار خون را کاهش ندهد اما می تواند به درمان برخی از انواع فشار خون کمک کند.
بیشتر خواص دارویی سرکه سیب از محتوای استیک اسید آن است. یک مطالعه نشان داد که اسید استیک به مهار برخی از آنزیم های خاص که می تواند باعث فشار خون بالا شود کمک می کند. دانشمندان دریافته اند که محلول های اسید استیک تاثیر مثبتی بر فشار خون دارند.

مورینگا اولیفرا برای فشار خون بالا

یکی از غذاها برای کمک به کاهش فشار خون و نگه داشتن آن در سطوح ایمنی بذر Moringa oleifera است.
مجله آمریکایی فشار خون بالا در سال 2016 گزارش داد مصرف پودر تخم مورینگا اولیفرا به کنترل فشار خون بالا در موش های دارای پرفشاری خون کمک می کند. دانشمندان خاطرنشان کردند که این مطالعه به تایید استفاده سنتی از دانه های مورینگه اولیفر برای فشار خون بالا کمک می کند.
شما همچنین می توانید مکمل های برگ مورینگا اولیفر را به عنوان یک درمان طبیعی برای بیماری های پرفشاری خون استفاده کنید.
برای درمان برخی از شرایط سلامت مزمن، از Moringa oleifera بیشتر استفاده کنید.

توت ها باید در رژیم غذایی فشار خون باشند

یک رژیم غذایی با فشار خون بالا باید شامل مقدار زیادی از انواع توت ها برای کمک به تقویت سلامت قلب و عروق شما باشد.
توت ها از قبیل بلوبری، بیلبری، کشمش سیاه و کران بری حاوی آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی است که تاثیر مثبتی بر فشار خون دارند.
محققان دریافتند که رژیم غذایی غنی از انواع توت ها می تواند فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش دهد. مصرف انواع توت ها نیز برای حفظ سلامت قلب شما مفید است و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد.
درمان های طبیعی برای فشار خون بالا (مکمل های فشار خون بالا)
بسیاری از مواد طبیعی وجود دارد که به کاهش فشار خون کمک می کند.
اگر چه مصرف یک مکمل ممکن نیست فوراً فشار خون شما را کاهش دهد مصرف آن به طور مرتب می تواند به آسانی فشار خون بالا به طور طبیعی درمان کند.

بهترین مکمل هایی که به کاهش فشار خون کمک می کنند چیست؟

مکمل سیر برای فشار خون بالا

شما می توانید از سیر به عنوان یک داروی طبیعی برای درمان فشار خون بالا و بهبود سلامت قلب و عروق خود استفاده کنید.
به طور منظم مصرف سیر به عنوان یک مکمل می تواند به تغییر شرایط پیش آگهی در شرایط ایمنی کمک کند. به عنوان مثال، یک فرایند تجزیه و تحلیل از 20 آزمایشات نشان داد که مکمل سیر می تواند فشار خون سیستولیک را تا 9 میلیمتر جیوه و فشار خون دیاستولیک را تا 7 میلی متر جیوه کاهش دهد.
مطالعات دیگر نشان داده است مصرف مکمل سیر در طولانی مدت می تواند تاثیر قابل توجهی بر فشار خون داشته باشد. در طی یک دوره 12 هفته ای خوردن دو کپسول سیر در روز فشار خون سیستولیک را به میزان 12 میلیمتر جیوه کاهش داد.

ویتامین C یک درمان طبیعی خوب برای فشار خون بالا است

یکی از بهترین ویتامین ها برای درمان فشار خون بالا، ویتامین C به خاطر منافع آن برای سلامت شریان ها است.
یک بررسی سیستماتیک از 29 آزمایش نشان داد که مصرف 500 میلی گرم ویتامین C در روز به سرعت به درمان مشکلات فشار خون کمک می کند. در طی یک دوره 8 هفته ای، مکمل ویتامین C در کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک موثر بود.

مکمل های امگا 3 برای فشار خون بالا

مصرف کپسول های روغن ماهی امگا 3 برای سلامتی کلی قلب و عروق شما، از جمله درمان فشار خون بالا مفید است.
تحقیقات در زمینه استفاده از اسیدهای چرب امگا 3 نشان داده است که با کاهش فشار خون می توانند خطر سکته را کاهش دهند. هنگام انتخاب بهترین مکمل های امگا 3 برای فشار خون بالا، مهم است که سطح DHA (داکوزاهگزانوئیک اسید) و EPA (ایکوزاتترانوئیک اسید) را بررسی کنید.
برخی مطالعات نشان می دهد که امگا 3 حاوی حداقل 200 میلی گرم EPA و DPA برای سلامت قلب مفید است. با این حال، نتایج بهتر در کاهش فشار خون دیده شد زمانی که مکمل های امگا 3 حاوی 2 گرم EPA و DHA بود.

پروتئین آب پنیر برای فشار خون بالا

پروتئین آب پنیر برای کمک به کنترل فشار خون بالا مفید است.
یک مطالعه دو سو کور نشان داد که مصرف 59 گرم پروتئین آب پنیر در روز به طور طبیعی در طول دوره 8 هفته به کاهش فشار خون کمک کرد. محققان همچنین بهبود در سطح کلسترول را نشان دادند.

کوآنزیم مکمل Q10 برای پایین آوردن فشار خون بالا

مصرف مکمل کوآنزیم Q10 می تواند به شما در درمان فشار خون بالا بدون دارو کمک کند.
مجله فشارخون انسان نتایج متاآنالیز 12 آزمایش بالینی در مورد استفاده از CoQ10 برای درمان فشار خون بالا را گزارش داده است. نتایج آزمایشات نشان داد که مصرف منظم مکمل CoQ10 می تواند فشار خون سیستولیک را تا 17 میلی متر و فشار خون دیاستولیک را تا 10 میلی متر جیوه بدون عوارض جانبی قابل توجه کاهش دهد.

رزوراترول

مصرف مکمل ها برای درمان فشار خون بالا در حالی که حاوی رزوراترول آنتی اکسیدانی که معمولاً در انگور قرمز یافت می شود می تواند موثر باشد.
یک کارآزمایی بالینی در سال 2017 نشان داد که مکمل رزوراترول می تواند به طور قابل توجهی به کاهش فشار خون به سطوح نرمال کمک کند. این آزمایش نشان داد که اثر هیپوتانسیو رزوراترول به درمان فشار خون بالا بدون نیاز به دارو کمک می کند.

عصاره برگ مکمل زیتون برای کاهش فشار خون به طور طبیعی

مصرف مکمل های عصاره برگ زیتون می تواند در کاهش فشار خون بالا به طور طبیعی موثر باشد.
یک مطالعه نشان داد که مصرف عصاره برگ زیتون به مردان در کاهش فشار خون در طی یک دوره 6 هفته ای کمک کرد.
بعضی از مطالعات نشان می دهد که مکمل های برگ زیتون می توانند به عنوان دارو با فشار خون بالا موثر باشند. برای مثال، مصرف 500 میلی گرم عصاره برگ زیتون روزانه می تواند به کاهش فشار خون در حدود 5/11 میلی متر جیوه کمک کند.

برای کاهش فشار خون بالا به طور طبیعی، از چه مواردی جلوگیری باید کرد

به منظور کاهش سریع فشار خون با استفاده از داروهای طبیعی، بهتر است از مواردی که موجب فشار خون بالا می شوند جلوگیری شود.
برای کمک به درمان فشار خون بالا بدون دارو، شما همچنین باید موارد زیر را انجام دهید:
کاهش سدیم. دانشمندان می گویند کاهش مصرف نمک به کمتر از 5 گرم در روز می تواند در کاهش فشار متوسط و جلوگیری از بیماری های قلبی اثر مهمی داشته باشد.
ترک سیگار. معلوم است که سیگار کشیدن برای سلامتی شما مضر است. تحقیقات نشان می دهد که سیگار کشیدن فشار خون را افزایش می دهد و موجب تنگ شدن رگ های خونی می شود. سیگار کشیدن شرایط موجود فشار خون بالا را تشدید می کند.
نوشیدن الکل را ترک کنید زیرا منجر به فشار خون بالا باشد.
کافئین را قطع کنید. اگر فشار خون بالای 140/90 میلیمتر جیوه داشته باشید ممکن است عاقل باشید که مصرف نوشیدنی های کافئین را کاهش دهید. محققان می گویند که قهوه می تواند منجر به افزایش فشار خون 5/8 میلی متر جیوه شود.
شکر تصفیه شده و کربوهیدراتهای ساده را قطع کنید. شکر، شیرینی ها و کیکها نه تنها روی وزن تاثیر دارد بلکه باعث فشار خون بالا می شوند. محققان دریافته اند که کاهش سریع غذاهای ناسالم می تواند به سرعت به کاهش فشارخون کمک کند.

در ادامه بخوانید:

  1.  فشار خون
  2. روش های طبیعی برای کاهش فشار خون
  3. فشار خون بالای ناگهانی: علت، علائم و نکات پیشگیری
  4. نشانه های فشار خون بالا

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان ثبت نام or ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است.

Search