رژیم غذایی

مکمل هایی برای کاهش درد مفاصل برای سلامت بهتر

مکمل هایی برای درد مفاصل

خوردن مکمل های مفاصل می توانند به کاهش درد و ناراحتی ناشی از زندگی با درد مزمن مفصل کمک کنند. بهترین مکمل های مرسوم برای کاهش درد عبارتند از: ویتامین ها و گیاهان مانند زردچوبه، بوسولیا (boswellia)، فلفل کایین و ویتامین D برخی از مکمل های سلامت دیگر نیز شامل ترکیباتی هستند که به کاهش التهاب و درد در زانو و مفاصل دیگر کمک می کنند.


یکی از دلایل به دنبال مکمل های درد مفاصل، کاهش نیاز به مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است. بعضی از بهترین مکمل ها برای سلامت جسمی، بسیاری از عوارض جانبی را که باعث تسکین درد می شود ندارند.
شما همچنین ممکن است یکی دیگر از مزایای استفاده از مکمل های طبیعی مفاصل را پیدا کنید سلامت کلی شما ممکن است بهبود یابد. این به این دلیل است که مزایای استفاده از این داروهای خانگی برای درد مفصل می تواند در یک زمان به چندین مسئله سلامت دیگر کمک کند.
مکمل های زیادی در بازار وجود دارد که ادعا می کنند درد های مفاصل را کاهش می دهند و سفتی را کاهش می دهند. اما، آیا مکمل های متداول در واقع کار می کنند و چه مکمل هایی موثر هستند که شما می توانید استفاده کنید؟

علل درد مفصل و التهاب چیست؟

درد مزمن و التهاب مفاصل معمولاً نتیجه ای از وضعیت آرتریت یا آسیب است. بنیاد آرتروز می گوید که بافت یا غضروف آسیب دیده در مفاصل، درد را به مغز شما می فرستد.
درد مفصل اغلب زانوها را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا آنها سخت کار می کنند تا قسمت فوقانی بدن شما را حمایت کنند. درد شدید یا مزمن در مفاصل نیز ممکن است از آسیب به رباط ها، استخوان ها، ماهیچه ها یا تاندون ها بروز کند. درد مفصل همچنین می تواند حرکات را محدود کند و هنگام انجام حتی ساده ترین تکلیف درد ایجاد کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چرا مصرف مکمل ها درد مفصل را کاهش می دهد؟

مکمل های مفصل عبارتند از ذرات طبیعی که به روانکاری مفاصل، کاهش التهاب و تسکین ناراحتی کمک می کند.
بسیاری از مکمل های سلامت مفصل به تقویت سلامت خوب مفصل کمک می کنند به طوری که تحریک کمتر و اصطکاک باعث درد مفاصل می شود.
بر طبق مطالعات مختلف، بعضی از مکمل ها برای درد مفاصل باعث تحریک رشد غضروف و کاهش درک درد می شوند.
برخی از مکمل های ویتامین کمک می کند تا سلامت استخوان و سلامت مفصل را ارتقاء بخشند و نقش مهمی در کمک به محدود کردن بیماری های خود ایمنی ایفا می کنند.
همچنین مکمل های مفصلی برای آرتریت وجود دارد که دارای خواص ضد التهابی و کمک به جلوگیری از بدتر شدن وضعیت هستند.

استفاده از مکمل ها - احتیاط های مهم

یک کلمه هشدار: قبل از مصرف هر گونه مکمل، همیشه با پزشک خود مشورت کنید تا از واکنش های مضر در اثر خوردن داروهای رایج اجتناب کنید.
به عنوان مثال، زردچوبه و زنجبیل که در این مقاله ذکر شده، دارای خواص طبیعی رقیق کننده خون هستند. بنابراین افرادی که در معرض عمل جراحی هستند و افرادی که داروهای رقیق کننده خون را مصرف می کنند باید احتیاط بیشتری انجام دهند. همچنین برخی از مکمل ها برای زنان باردار ایمن نیستند. برای اولین بار با پزشک خود صحبت کنید.

بهترین مکمل های مفصل

بیایید به جزئیات بیشتری از بهترین مکمل ها نگاه کنیم که برای کمک به درد مفاصل موثر هستند و همچنین تحقیقات علمی آنها را حمایت می کنند.

زردچوبه (کورکومین) یک مکمل مفصل ضد التهابی است

زردچوبه یکی از محبوب ترین مکمل های درد مفاصل به علت خواص ضد التهابی آن است.
دلیل اینکه زردچوبه برای درمان روماتوئید و استئوآرتریت کار می کند به علت ترکیب کورکومین است. این بخشی از ادویه است که به زردچوبه رنگ، طعم و خواص تسکین درد می دهد.
بسیاری از مطالعات علمی پتانسیل کورکومین را در درمان استئوآرتریت تایید کرده اند. یک بررسی 2016 نشان می دهد که کورکومین از زردچوبه به جلوگیری از سیتوکین های التهابی کمک می کند و علائم درد مفاصل را بهبود می بخشد.
مجله Foods گزارش داد که مکمل های کورکومین دارای مزایای سلامتی هستند. هنگامی که کورکومین با پیپرین (فلفل سیاه) ترکیب می شود خواص تسکین دهنده مفصل آن افزایش می یابد. مطالعات نشان داده اند که کورکومین مکمل مفصلی مناسب برای آرتریت زانو است.
مطالعات دیگر در مورد استفاده از عصاره های زردچوبه برای درمان درد مفاصل دریافتند که می تواند به درمان آرتروز و آرتریت روماتوئید کمک کنند. در برخی موارد، کورکومین به همان اندازه برخی از NSAIDs خواص ضد التهابی تسکین درد را فراهم می کند.
شما همچنین می توانید زردچوبه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید زیرا مصرف مقادیر متوسط زردچوبه به طور منظم به پیشگیری از درد آرتریت کمک می کند. زردچوبه در هنگام ترکیب با روغن یا سایر مواد مانند فلفل سیاه، به راحتی به بدن جذب می شود.
لطفا توجه داشته باشید وقتی که داروهای خاصی می خورید یا مشکل سلامتی خاصی دارید از مصرف زردچوبه اجتناب یا مصرف آن را محدود کنید.

مکمل زنجبیل برای آرتریت

زنجبیل به شدت با زردچوبه مرتبط است و یکی دیگر از مکمل های مؤثر سلامت مفصل است که شما می توانید برای از بین بردن درد استفاده نمایید.
مطالعه بیش از 260 بیمار مبتلا به استئوآرتریت زانو نشان داد که مکمل های زنجبیل به کاهش بسیاری از علائم دردناک کمک می کند. دانشمندان دریافته اند که زنجبیل به درمان درد مفاصل و افزایش حرکت مفصل کمک می کند.
خوب است زنجبیل را به عنوان مکمل برای درد زانو و همچنین به عنوان یک ضد درد موضعی استفاده کنید. یک مطالعه نشان داد که استفاده از روغن زنجبیل برای التهاب مفاصل دردناک می تواند به کاهش درد در آرتریت روماتوئید کمک کند. اسانس زنجبیل یکی از 20 روغن اساسی برتر برای از بین بردن درد و التهاب است.
همانند زردچوبه، هنگام مصرف داروهای خاص یا داشتن شرایط سلامت خاصی، باید از مصرف زنجبیل جلوگیری یا مصرف ان را محدود کنید.

مکمل های روغن ماهی امگا 3 برای درد مفصل

مصرف مکمل های امگا 3 به طور مرتب می تواند به طور طبیعی به روانکاری مفاصل و همچنین به مبارزه با التهاب مفصل کمک کند.
یک متا آنالیز از 17 بررسی اثربخشی مکمل های امگا 3 برای مفاصل، نشان می دهد که آنها به کاهش علائم بسیاری از درد مزمن کمک می کند. مصرف کپسول های امگا 3 هنگامی که به مدت 3 ماه یا بیشتر مصرف شود به بهبود درد مفاصل کمک می کند.
یک مطالعه نشان داد که مکمل امگا 3 به بهبود علائم آرتریت روماتوئید کمک می کند. مصرف مکمل های روغن ماهی همچنین به کاهش سفتی مفصلی و درمان درد آرتریت کمک کرد.
یک آزمایش کنترل شده تصادفی دو سو کور نشان داد که قرص های امگا 3 به بهبود برخی علائم همراه با آرتریت روماتوئید کمک می کند. امگا 3 در آرتریت به کاهش درد مفاصل و کاهش سختی صبحانه کمک کرد.
چگونه مصرف امگا 3 به طور منظم می تواند سلامتی، سلامت قلب و عملکرد شناختی شما را بهبود بخشد. ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 نیز در مدیریت بیماری های درد مزمن مفید است و یکی از مواد غذایی است که اگر از آرتروز رنج می برید باید از آن بخورید.

مکمل گلوکزامین برای سلامت عمومی

یکی از بهترین مکمل های تعمیر غضروف گلوکوزامین است زیرا باعث ایجاد غضروف های سالم می شود.
یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی نشان داد که مصرف روزانه 1500 میلی گرم گلوکزامین سولفات باعث بهبود درد زانو ناشی از استئوآرتریت شد. اکثر 106 بیمار درمورد مصرف مکمل گلوکوزامین دریافتند که علائم آرتریت آنها پس از 6 ماه بهبود می یابد.
مطالعات دیگر نشان داده است که مصرف مکمل گلوکزامین در طولانی مدت می تواند به تأخیر در پیشرفت استئوآرتریت کمک کند.

قرص های مفصل کندرویتین

کندرویتین یکی دیگر از بهترین مکمل ها برای درد زانو و آرتریت است.
کندرویتین به طور طبیعی در غضروف و بافت استخوانی یافت می شود و مصرف مکمل های کندروتین می تواند برای مفاصل شما مفید باشد.
آیا این مکمل ها به بازسازی غضروف کمک می کنند؟ برخی تحقیقات علمی به این واقعیت اشاره دارند که کندروتین می تواند به ارتقای سلامت غضروف مفصلی کمک کند. به عنوان مثال، مصرف کندرویتین سولفات 400 میلی گرم دو بار در روز به افزایش حجم غضروف و کاهش درد مفاصل کمک کرد.
یک مطالعه شامل بیش از 1500 نفر مبتلا به استئوآرتریت نشان داد که مصرف مکمل های گلوکوزامین و کندرویتین باعث بهبود علائم آرتروز می شود. همچنین، فقط جذب کندروتین به تنهایی باعث کاهش تورم مفصلی شد.

مکمل SAM برای درد زانو و درد مفصل

یکی از محبوب ترین مکمل های تعمیر مفصل SAM است زیرا باعث تولید آمینو اسیدها می شود که به ترمیم مفصل کمک می کند.
SAMe مخفف S-adenosyl-L-metionine است و به طور طبیعی در بدن رخ می دهد. برخی از افراد مبتلا به استئوآرتریت توانسته اند از مکمل های SAM استفاده کنند. به عنوان مثال، در یک مطالعه، مصرف SAMe همانند سلکوکسیب NSAID در مدیریت علائم استئوآرتریت موثر بود.
یک متاآنالیز 11 آزمایش با استفاده از SAMe برای استئوآرتریت نشان داد که این یک مکمل مفید برای مدیریت درد مفصل است.

مکمل های سلامت مفصل Boswellia

مکمل هایی برای کنترل درد مفصل شامل بوسولیا می تواند به کاهش التهاب در مفاصل کمک کند.
بوسولیا که (همچنین کندر هندی نامیده می شود) به درمان درد مزمن در مفاصل کمک می کند زیرا آنزیم های ضد التهابی را مسدود می کند. یک مطالعه نشان داد که بوسولیا دارای خواص ضد آرتریت است زیرا درد و تورم ناشی از التهاب را کاهش می دهد.
شواهد علمی نیز وجود دارد که بوسولیا همراه با کورکومین می تواند به درمان علائم استئوآرتریت دردناک کمک کند. یک مطالعه شامل 200 بیمار مبتلا به استئوآرتریت نشان داد که مکمل اسید بوسولیک و کورکومین موجب کاهش درد مفاصل در یک دوره 12 هفته ای می شود.

مکمل پنجه شیطان برای استخوان ها و مفاصل

شما می توانید از مکمل های آرتریت استفاده کنید که حاوی پنجه شیطان هستند زیرا ترکیبات این ماده طبیعی به کاهش درد مفصل کمک می کند.
برای تقویت اثربخشی مکمل های پنجه شیطان برای سلامتی مفصل، دیگر ضد التهاب های طبیعی نیز اضافه می شود. یک مطالعه نشان داد که یک مکمل درد مفصل شامل پنجه شیطان، زردچوبه و بروملائین به تسکین درد آرتریت حاد و مزمن کمک می کند.
محققان گزارش می دهند که مکمل های پنجه شیطان می تواند همانند NSAID ها موثر باشد اما بدون عوارض جانبی ناخوشایند است.
استفاده از پنجه شیطان به کاهش علائم دردناک نقرس، که نوعی آرتریت التهابی است که در آن مفاصل قرمز، ملتهب و بسیار دردناک است کمک می کند.

مکمل فلفل Cayenne برای درد آرتروز

شما ممکن است تعجب کنید که یاد بگیرید که فلفل کایین یک مکمل است که به درمان درد مزمن مفاصل کمک می کند.
فلفل Cayenne حاوی ترکیباتی به نام کپسایسین است که دارای خواص ضد التهابی است. کپسایسین همچنین دارای اثر ضد درد است که عصب را بی حس کرده و درد درمان می کند.
یک مطالعه در مورد استفاده از کپسایسین به عنوان یک درمان طبیعی برای درد مفصلی نشان می دهد که مکمل های غذایی به مدیریت درد آرتروز و التهاب کمک می کنند. کپسایسین به جلوگیری از آنزیم هایی که باعث التهاب می شوند کمک می کند. در واقع، مصرف مکمل های کپسایسین برای درد مفاصل، درد عصبی و بهبود زخم معده مفید است.
شما همچنین می توانید کرم کپسایسین را به عنوان درمان موضعی برای درد مفاصل استفاده کنید.

ویتامین های سلامت مفصل: ویتامین D

یکی از بهترین ویتامینهای مفاصل و کاهش درد مفاصل، ویتامین D است که برای متابولیسم استخوان و کلسیم ضروری است.
مجله غدد درون ریز و متابولیسم گزارش داد که آرتریت روماتوئید اغلب با کمبود ویتامین D همراه است. کمبود ویتامین D همچنین می تواند شدت درد آرتریت روماتوئید و درد استئوآرتریت را افزایش دهد.
نتایج یک مطالعه نشان داد که مصرف مکمل های ویتامین D می تواند به جلوگیری از پوکی استخوان و درمان درد آرتریت روماتویید کمک کند.
مطالعات دیگر نشان داده اند که کمبود ویتامین D همچنین می تواند شدت درد مزمن را افزایش دهد.
قبل از مصرف این ویتامین برای کمک به درد مفاصل، مهم است که یک آزمایش خون برای بررسی سطح ویتامین D انجام دهید.
آیا می دانستید که مقادیر کافی ویتامین D نیز برای جلوگیری از پیشرفت بیماری های مزمن ضروری است؟

بیشتر بدانید: چه مقدار ویتامین D بسیار زیاد است؟ حقیقت شگفت انگیز

دانه سویا آواکادو صابونی نشده (ASU)

آووکادو حاوی بسیاری از مواد معدنی و ویتامین ها برای سلامتی مفصل و کاهش التهاب است. عصاره های روغن سویا با عصاره آووکادو ترکیب شده اند تا یک مکمل سلامت مفصل برای آرتریت ایجاد کنند.
تحقیقات نشان داده است که مکمل های ASU در تعدادی از سطوح برای مراقبت از سلامت مفصل کار می کنند. به عنوان مثال، مکمل های ASU به تحریک کلاژن و بافت ضروری برای سلامت استخوان کمک می کند. همچنین، ASU ها یک عمل ضد التهابی دارند و می توانند برای علائم استئوآرتریت مفید باشند.
آیا این مکمل ها می توانند به بازسازی غضروف و روان کننده مفاصل کمک کنند؟ یک مطالعه مشاهداتی شامل بیش از 4800 بیمار مبتلا به استئوآرتریت نشان داد که مصرف یک کپسول300 میلیگرم ASU روزانه باعث بهبود علائم آنها شد. در حقیقت، اکثر شرکت کنندگان پس از اتمام آزمایش، مصرف مکمل مفصل را ادامه دادند زیرا آنها بسیار موثر بودند.

مکمل مفصل گزنه دو پایه

یک مکمل طبیعی که به عنوان داروی درد مفاصل عمل می کند مکمل های گزنه دو پایه (stinging nettle) است.
در یک مطالعه، عصاره برگ ها، گل ها، ساقه ها و ریشه های گزنه دو پایه به یک درمان گیاهی تبدیل شد. انواع خاصی از این عصاره ها یک عمل ضد درد ضد التهابی را نشان دادند. محققان گفتند که عصاره گزنه در مواجهه با بیماری های التهابی مانند استئوآرتریت استفاده بالقوه دارد.
شما همچنین می توانید از مکمل های گزنه استفاده کنید تا به طور طبیعی علائم تب یونجه و سایر علائم آلرژی را درمان کنید.

ریشه شیرین بیان برای سلامتی مفصل

عصاره ریشه شیرین بیان یک مکمل ضد التهابی قوی برای سلامت جسمی خوب و بدون درد است.
مزایای استفاده از مکمل های شیرین کننده برای رفع درد مفاصل به علت وجود گلیسیریزین و اسید glycyrrhetinic است. این ها هر دو ترکیبات ضد التهابی هستند که به روش مشابه با (NSAIDs) مهارکننده COX-2 کار می کنند.
تحقیقات نشان می دهد که مصرف مکمل شیرین بیان می تواند برای بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید مفید باشد. در موارد ملایم آرتریت روماتوئید، مکمل ریشه شیرین بیان می تواند به کاهش التهاب کمک کند. این مکمل همچنین می تواند اثربخشی داروهای تسکین دهنده درد مرسوم را افزایش دهد.

مکمل های طبیعی توت سرو کوهی برای سلامت مفصل

عصاره سرو کوهی از پوست و توت های درخت سرو کوهی می تواند به کاهش التهاب کمک کند و تعدادی از مشکلات سلامتی را درمان کند.
مطالعات انجام شده در زمینه خواص درمانی عصاره ی سرو کوهی نشان می دهد که دارای خواص ضد درد و همچنین ضد التهابی هستند. عصاره ی سرو کوهی به طور سنتی برای درمان بیماری های قلبی استفاده می شود.

گیاه بابا آدم برای درد مفصل زانو

یکی از بسیاری از مکمل های درد مفاصل که حمایت علمی دارند بابا آدم است. بابا آدم حاوی ترکیبات ضد التهابی است که می تواند به کاهش درد مفاصل مزمن کمک کند.
مجله بین المللی بیماری های روماتیسمی نتایج مطالعه ای را با استفاده از عصاره باباآدم برای درمان درد آرتریت منتشر کرد. مصرف روزانه چای بابا آدم یک اثر تسکین درد بر روی مفاصل دارد که قابل مقایسه با داروهای ضد درد مرسوم است.

مطالب مرتبط:

 1. 5 غذای بد برای آرتریت و درد مفصل
 2. چه کسانی نیاز به تعویض زانو دارند؟
 3. درمان های طبیعی برای آرتروز
 4. راه های پیشگیری از آرتروز
 5. اگر آرتروز دارید از این غذاها اجتناب کنید
 6. ورزش برای درمان درد آرتروز زانو
 7. آرتریت روماتوئید، علائم، تشخیص و درمان
 8. بهترین رژیم غذایی برای آرتریت
 9. روماتیسم و آرتریت: تفاوت چیست؟
 10. 6 نشانه آرتریت پسوریاتیک (مشکلات مفصلی پسوریازیس)
 11. درمان های خانگی برای درمان درد مفصل
 12. درد مفصل: آیا تستوسترون پایین علت درد مفصل است
 13. داروهای تسکین دهنده علائم آرتریت
 14. چگونه از استئوآرتریت خلاص شویم؟ این 12 مکمل را امتحان کنید
 15. آرتریت: مواد غذایی که باید بخوریم و غذاهایی که نباید بخوریم

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search