رژیم غذایی

درمان های طبیعی برای آشوب معده

درمان طبیعی برای ناراحتی معده

درمان های خانگی برای آشوب معده می تواند به کاهش حالت تهوع، التهاب، گرفتگی، گاز و سوزش سر دل کمک کند برخی از بهترین غذاها برای ناراحتی معده و سوء هاضمه عبارت از زنجبیل، بابونه، نعناع و پروبیوتیک می باشند.

اگر می خواهید درمان های معده مؤثر باشد مهم است که مطمئن شوید که استرس به ناراحتی های گوارشی شما اضافه نمی کند.
به غیر از استفاده از داروهای طبیعی برای معده تهوع دار، همچنین مهم است بدانیم که با معده ناراحت چه باید بخورید خوردن غذاهایی مثل برنج سفید، بلغور جو دوسر، سوپ ها و دیگر غذاهایی که به راحتی قابل هضم هستند می تواند به کاهش گاز، اسهال، درد های معده و التهاب کمک کند.
شما می توانید نشانه های ناراحتی معده خود را با اجتناب از غذاهای چرب، نخوابیدن پس از خوردن غذا یا نخوردن غذاهای تند بهبود بخشید. هرشخصی گاه گاهی آشوب معده و سوء هاضمه، یا دیسپپسی بعد از غذا خوردن را تجربه می کند. این وضعیت معمولاً هیچ دلیلی برای نگرانی نیست و اغلب ممکن است علائم را با استفاده از درمان های خانگی درمان کنید.
علائم شایع آشوب معده و سوء هاضمه عبارتند از:
سوزش سر دل، یا ریفلاکس اسید
حالت تهوع
نفخ
گاز
آروغ زدن، گاهی اوقات مایع یا غذای تلخ یا بالا آوردن و مزه را مزه کردن
خارج شدن گاز
نفس ترش یا بدبو
سکسکه یا سرفه
در این مقاله، شما در مورد بهترین درمان های طبیعی برای ناراحتی معده و سوء هاضمه خواهید دید شما همچنین خواهید آموخت که چگونه از بسیاری از این درمان های خانگی استفاده کنید تا سریعاً ناراحتی معده را حل کنید.
دلایل معده آشوب
درمان های طبیعی برای معده ناراحت (آشوب)
زنجبیل برای تسکین معده آشوب
قرص نعناع برای ناراحتی معده و اسهال
دارچین به عنوان راه درمان طبیعی معده
چای بابونه برای معالجه معده آشوب، سوء هاضمه و دیسپپسی
زیره سبز و سیاه به تسکین درد معده کمک می کند
دانه های زیره سیاه برای معالجه معده و اسهال
انجیر برای حل مشکلات گوارش
برنج می تواند معده شما را برای توقف آسیب کمک کند
شیرین بیان برای مشکلات معده آشوب
پروبیوتیک برای کنترل معده آشوب
مدیریت استرس برای کاهش بروز ناراحتی معده
تمرین تنفس برای از بین بردن معده مضطرب
ورزش منظم متوسط می تواند به درمان مسائل هضم کمک کند
برای بهبود سلامت دستگاه گوارش مایعات بنوشید
آب لیمو و کربنات سدیم به عنوان یک درمان خانگی برای معده آشوب
پد گرمایی برای تسکین درد و گاز معده

دلایل معده آشوب

اکثر ما به برخی از انواع اختلالات گوارشی (دیسپپسی)، ناراحتی گوارشی، تهوع و اسهال گاه گاهی رنج می بریم در اغلب موارد ناراحتی معده خفیف و درد شکمی چیزی برای نگرانی در مورد آن نیست.
پزشکان خدمات سلامت ملی می گویند برخی از علل گرفتگی و نفخ معده ممکن است به دلیل تجمع گاز باشد ناراحتی معده همراه با اسهال و حالت تهوع اغلب علائم یک اشکال معده یا مسمومیت غذایی است.
عفونت های باکتریایی ناشی از باکتری های هلیکوباکترپیلوری می توانند باعث التهاب معده (گاستریت) یا زخم معده شوند.
اگر از وقایع مکرر دردهای معده، سوء هاضمه و اسهال رنج می برید ممکن است یک موضوع هضم مزمن داشته باشید شرایطی مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) یا بیماری التهابی روده (IBD) می تواند تهوع، نفخ، مدفوع آبکی یا یبوست ایجاد کند.
حتی اگر شما یک بیماری هضم مزمن داشته باشید بسیاری از درمان های خانگی برای ناراحتی معده ممکن است از علائم شما را تسکین دهد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

درمان های طبیعی برای معده ناراحت (آشوب)

چرا درمان های طبیعی به سرعت می تواند به درمان آشوب معده کمک کند؟ در صورت تهوع، درد معده، سوء هاضمه و گاز، جزئیات بیشتر را در نظر بگیرید.

زنجبیل برای تسکین معده  آشوب

یکی از بهترین داروهای خانگی برای ناراحتی معده، تهوع، التهاب و اسهال زنجبیل است.
کتاب گیاهان دارویی: جنبه های بیولوژیکی و بالینی می گوید که زنجبیل عامل مؤثر طبیعی تهوع است که انواع مختلف ناراحتی های معده را کاهش می دهد.
مجله بیوتکنولوژی بریتانیا گزارش داد که خواص ضد التهاب زنجبیل به کاهش تهوع و استفراغ کمک می کند. این درمان خانگی برای ناراحتی معده ناشی از بیماری صبحگاهی، دریازدگی یا شیمی درمانی موثر است.
پودر ریشه زنجبیل، چای زنجبیل یا جویدن زنجبیل تازه همه راه های موثر برای کمک به تسکین درد شکم، تهوع و گرفتگی به طور طبیعی است.
برای از بین بردن گرفتگی معده و احساس استفراغ، ½ اینچ زنجبیل را برش دهید و آن را در یک فنجان آب جوش قرار دهید. سپس روی آن را بپوشانید تا 5 دقیقه صبر کنید و سپس برای کمک به تسکین ناراحتی معده مصرف کنید.
شما همچنین می توانید ببینید که چرا چای زنجبیل یکی از بهترین چای ها برای هضم است.
مکمل زنجبیل و آرتیشوک می تواند به طور طبیعی برای درمان معده ناراحت موثر باشد.
شما همچنین می توانید مکمل های پودر زنجبیل را برای از بین بردن اختلالات گوارشی، حالت تهوع، گرفتگی شکم و نفخ رها کنید.
یک کارآزمایی بالینی در سال 2015 نشان داد که یک درمان طبیعی عصاره های زنجبیل و آرتیشوک برای تسکین ناراحتی معده مفید است. مصرف کپسول زنجبیل یا آرتیشوک دوبار در روز قبل از غذا به کاهش علائم بسیاری از دیسپپسی ها کمک کرد.

بیشتر بدانید: جوشانده ریشه زنجبیل در درمان رفلکس اسید معده موثر است؟

قرص نعناع برای ناراحتی معده و اسهال

یک فنجان چای نعناع تسکین دهنده می تواند به شدت برای رفع بسیاری از نشانه های پریشانی دستگاه گوارش کمک کند.
بررسی سال 2006 از مزایای سلامت نعناع نشان می دهد که چای نعناع کمک می کند تا ماهیچه ها را در معده شل کنید. این اثر تسکین دهنده می تواند به درمان علائم ناراحتی معده و تسکین درد شکمی کمک کند. خواص ضد میکروبی نعناع به معنای آن است که همچنین برای رفع نشانه های مسمومیت غذایی مفید است.
سایر تحقیقات علمی تایید کرده است که نعناع یک درمان موثر گیاهی برای سوء هاضمه، دیسپپسی و ناراحتی معده است.
اگر از ناراحتی شکمی به علت IBS یا IBD رنج می برید پس از کپسول های روغن نعناع می توانید برای مقابله با مسمومیت، گرفتگی و اسهال مصرف کنید.
چند لیوان نعناع تازه را در یک فنجان آب جوش قرار دهید برای چندین دقیقه آن را بپوشانید و 2-3 بار در روز برای کمک به تسکین درد معده مصرف کنید.

بیشتر بدانید: 8 مزایای سلامت نعناع | بهترین چای ها برای هضم تا تسکین نفخ، گاز، ناراحتی معده و یبوست

دارچین به عنوان راه درمان طبیعی معده

یکی از راه های کمک به از بین بردن یک مشکل معده و حل کردن ناراحتی معده، مصرف دارچین است.
مجله Pharmacognosy Research گزارش داد که داروهای طبیعی با استفاده از دارچین به طور سنتی برای درمان بیماری معده استفاده می شود دارچین حاوی خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و آنتی اکسیدان است.
مصرف دارچین ممکن است مفید باشد اگر درد معده، حالت تهوع و ناراحتی ناشی از زخم معده ایجاد شود تحقیقات نشان داده است که دارچین می تواند به کاهش عفونت های هلیکوباکترپیلوری که می تواند باعث زخم شود کمک کند.
شما می توانید یک قاشق چای خوری پودر دارچین را به یک مخلوط سالم یا یک فنجان چای گیاهی برای کمک به درمان معده ناراحت استفاده کنید.

چای بابونه برای معالجه معده آشوب، سوء هاضمه و دیسپپسی

یکی از بهترین چیزهایی که برای ناراحتی معده باید بخورید چای بابونه به دلیل خواص آرام بخش آن است.
نوشیدن چای بابونه یکی از محبوب ترین درمانهای خانگی برای ناراحتی معده است. مطالعات علمی نشان داده است که بابونه عضلات دستگاه گوارش را به منظور درمان گاز و درد معده شل می کند بابونه همچنین به کاهش اسهال، تهوع، استفراغ و سوء هاضمه کمک می کند.
ساده ترین راه برای استفاده از بابونه در درمان کرامپ معده این است که یک کیسه چای بابونه را در یک فنجان آب جوش قرار دهید فنجان را بپوشانید و اجازه دهید چند دقیقه دم بکشد بعد از هر وعده غذایی، چای بابونه را بخورید تا شکم ناراحت را بعد خوردن درمان کنید.

زیره سبز و سیاه به تسکین درد معده کمک می کند

اگر از یک معضل هضم مزمن رنج می برید می توانید از عصاره های زیره سبز برای تسکین علائم خود استفاده کنید.
مطالعه ای در مورد اثرات شفابخش زیره سبز نشان داد که عصاره های آن برای نفخ، تهوع و گرفتگی مناسب است این مطالعه نشان داد که مصرف روزانه 20 قطره روغن زیره سبز باعث درمان بسیاری از علائم IBS شامل درد شکم، نیاز فوری به تخلیه گاز معده و مخاط در مدفوع شده است.
مطالعات دیگر نشان داده اند که دانه های زیره سیاه کمک می کند تا اختلالات گوارشی مانند ناراحتی های معده، سوء هاضمه و افزایش گاز اضافی کاهش یابد.
اگر از آشوب منظم معده رنج می برید روش های دیگر استفاده از زیره سبز را برای کمک تسکین معده تهوع دار پیدا کنید.

دانه های زیره سیاه برای معالجه معده و اسهال

درمانهای خانگی که می تواند به شما کمک کنند اگر شما احساس قی کردن یا اسهال دارید دانه های زیره سیاه (Nigella sativa) است.
دانه های زیره سیاه از دانه های زیره سبز معمولی متفاوت هستند اما آنها تاثیر مشابهی بر سیستم گوارش شما دارند.
تحقیقات سال 2016 نشان داد که زیره سیاه دارای ترکیبی است که به درمان علائم دیسپپسی کمک می کند مصرف عصاره های زیره سبز می تواند احتباس شکم (نفخ)، حالت تهوع، استفراغ، یبوست و اسهال را کاهش دهد.
عصاره زیره سیاه نیز می تواند یک معده ناراحت ناشی از زخم معده را درمان کند یک مطالعه نشان داد که دانه های زیره سیاه همانند درمان سه گانه برای ریشه کن کردن عفونت های هلیکوباکترپیلوری معده موثرند.

انجیر برای حل مشکلات گوارش

انجیرها یکی از غذاهایی هستند که اگر سوء هاضمه یا یبوست دارید به شما کمک می کنند تا سیستم گوارش شما را بهتر کنند.
انجیرهای تازه و خشک حاوی فیبر هستند و از آنتی اکسیدان ها پر می شوند که به کاهش برخی مسائل دستگاه گوارش کمک می کند انجیرها برای درمان سوء هاضمه به دلیل خواص ضد التهابی و ضد اسپاسم مورد استفاده قرار می گیرد همچنین اگر درد معده به علت یبوست ایجاد شود خوردن انجیر نیز مفید می باشد.
یک تحقیق علمی نشان داد که عصاره انجیر یک اثر ملین بدون اسهال دارد.
برنج می تواند معده شما را برای متوقف آسیب کمک کند
اگر شما اسهال همراه با درد شکم دارید خوردن بعضی قسمت های کوچک از برنج سفید می تواند به بهبود علائم شما کمک کند.
محققان می گویند که برنج در روده کوچک بدون ایجاد گاز اضافی هضم می شود. اگر مشکلاتی در روده دارید با مصرف رژیم غذایی مبتنی بر برنج می توانید به کاهش ناراحتی و افزایش نفخ شکم کمک کنید اگر درد و ناراحتی معده دارید برنج به عنوان بهترین غذا برای خوردن توصیه می شود.
مطالعات دیگر نشان داده است که خوردن برنج می تواند برای افرادی که از اسهال مداوم رنج می برند مفید باشد یکی دیگر از مزایای خوردن یک وعده غذایی برنج هنگام ناراحتی معده این است که به بهبود جذب مواد مغذی کمک می کند.
البته، برنج قهوه ای معمولاً به دلیل محتوای فیبرش توصیه می شود با این وجود، اگر ناراحتی معده و اسهال دارید مصرف برنج سفید ممکن است بهتر باشد.

شیرین بیان برای مشکلات معده آشوب

اگر گرفتگی معده، تهوع پس از غذا خوردن و معده ترش دارید ریشه شیرین بیان می تواند به تسکین ناراحتی معده کمک کند.
ریشه شیرین بیان برای کاهش شکایت معده مناسب است زیرا دارای خواص ضد میکروبی و دارویی است شیرین بیان می تواند باعث کشتن عفونت های باکتریایی و کاهش التهاب شود.
یک مطالعه در مورد اثرات گوارشی شیرین بیان نشان داد که به درمان زخم معده کمک می کند در واقع، ریشه شیرین بیان همانند برخی از داروهای مرسوم برای درمان زخم معده موثر بود برخی از علائم زخم عبارت از آروغ زدن، گاز اضافی، یک معده ترش و سوزش سر دل می باشد.

پروبیوتیک برای کنترل معده آشوب

یکی از راه های کمک به حل مشکل ناراحتی معده و جلوگیری از اسهال و گرفتگی معده، مصرف پروبیوتیک ها به طور مرتب است.
یک مطالعه 2017 نشان داد که مصرف پروبیوتیک باعث بهبود میکروبیوتای روده (عامل اختلال در ناراحتی معده) می شود.
یکی از غذاها برای ناراحتی معده، ماست است که با پروبیوتیک غنی شده است. مطالعه ای که دربرابر 44 بیمار انجام شده نشان می دهد که ماست پروبیوتیک هنگام ناراحتی معده خوب است. ماست با سویه پروبیوتیک Lactobacillus gasseri OLL2716 به کاهش ناراحتی گوارشی پس از خوردن کمک کرد.
اطلاعات بیشتر در مورد مزایای سلامت دستگاه گوارش شما مصرف پروبیوتیک است. شما همچنین علاقه مند خواهید بود که متوجه شوید که پروبیوتیک ها همچنین می توانند ایمنی شما را افزایش دهند.
پروبیوتیک ها همچنین برای از بین بردن درد های معده ناشی از یبوست مفید هستند.

بیشتر بدانید: 11 غذای پروبیوتیک که فوق العاده سالم هستند

مدیریت استرس برای کاهش بروز ناراحتی معده

یکی از راه های کمک به معده برای توقف ناراحتی روش های مقابله با استرس است.
با توجه به تحقیقات علمی، استرس و اضطراب می تواند یکی از دلایل سوء هاضمه باشد.
مطالعه ای که در سال 2018 منتشر شد نشان داد که کمک به افراد برای مقابله با استرس مربوط به کار، راه مهمی برای کمک به تسکین درد شکم، حالت تهوع، سوزش سر دل و سایر علایم دیسپپسی است.
یکی از بهترین راههای کمک به حل کردن ناراحتی معده که نتیجه استرس است چیست؟ شما می توانید یک حمام آرام بخشی همراه با برخی از روغن های ضروری را امتحان کنید.

بیشتر بدانید: مواد غذایی برای رهایی از استرس | غذاهایی که اضطراب را کاهش می شوند

حمام گرم برای کاهش استرس و تسکین معده آشوب

تحقیقات علمی از استفاده از حمام گرم آرام بخش به کاهش استرس و کاهش درد کمک می کند.
یک مطالعه مداخله ای تصادفی شده در سال 2018 نشان داد که اکثر افراد پس از حمام گرم کاهش میزان استرس و درد را گزارش کردند.
برای کمک به تسکین ناراحتی معده به علت استرس، یک حمام گرم را دایر کنید و 10-15 قطره روغن اسطوخودوس مخلوط با 1 اونس (30 میلی لیتر) روغن حامل به آن اضافه کنید. برای کمک به حل کردن مشکلات معده و کاهش سطوح استرس، 20 دقیقه خود را در حمام خیس کنید.

بیشتر بدانید: 10 راه طبیعی برای غلبه بر اضطراب

تمرین تنفس برای از بین بردن معده مضطرب

اگر اختلال معده به علت اضطراب یا استرس مزمن وجود داشته باشد تمرین تنفس عمیق می تواند معده شما را آرام کند.
مجله Scanninavian Journal of Gastroenterology گزارش داد که تمرینات تنفسی عمیق می تواند به از بین بردن اختلالات گوارشی و ناراحتی معده کمک کند. 5 دقیقه تمرین تنفس در روز به بهبود علائم دیسپپسی در یک دوره 4 هفته کمک کرد.

ورزش منظم متوسط می تواند به درمان مسائل هضم کمک کند

با افزایش فعالیت بدنی شما ممکن است قادر به کاهش بسیاری از علائم مربوط به سوء هاضمه باشید.
تحقیقات سال 2016 نشان می دهد که ورزش منظم به بهبود سلامت گوارش کمک می کند. با این حال، محققان دریافتند که تمرینات شدید یا ورزش بسیار کم می تواند برخی علائم سوء هاضمه را افزایش دهد.

رژیم غذایی خود را برای رفع ناراحتی معده و معده تغییر دهید

اگر شما نشانه های مرتبط با ناراحتی حاد یا مزمن معده دارید برخی از تغییرات غذایی ممکن است کمک کند.
اجتناب از غذاهای چرب در مجله Advanced Biomedical Research  توصیه می شود غذاهای چرب را در صورت ناراحتی در معده کاهش دهید. غذاهایی که در چربی پخته یا برشته شده است می تواند موجب بدتر شدن سوء هاضمه و احساس سیری، نفخ و تهوع شود.
رژیم غذایی BRAT - اگر از اسهال، گاستروانتریت، ناراحتی معده یا مسمومیت غذایی رنج می برید رژیم BRAT می تواند به شما کمک کند. رژیم  BRAT شامل موز، برنج، سیب زمینی و نان تست است. این غذاها به راحتی قابل هضم هستند و می توانند به شما کمک کنند سریع تر از ناراحتی شدید معده بهبود یابید. اگر اسهال همراه با ناراحتی معده دارید رژیم غذایی BRAT می تواند به شما کمک کند تا سریعتر بهبود پیدا کنید.

بیشتر بدانید: تغذیه بعد از مسمومیت غذایی
رژیم غذایی FODMAP - این شامل غذاهایی است که به راحتی قابل هضم هستند و تاثیر شرایط مزمن گوارشی را که موجب ناراحتی معده می شود کاهش می دهد. مطالعات نشان داده اند که رژیم غذایی FODMAP می تواند به کاهش درد و التهاب، درد شکم و اسهال کمک کند.

بیشتر بدانید: راهنمای کامل برای رژیم غذایی با FODMAP پایین
رژیم غذایی Bland - تغییر به رژیم غذایی می تواند به درمان معده ترش، استفراغ، درد معده، زخم و اسهال کمک کند. اصول رژیم غذایی بر مصرف غذاهایی هستند که تند، سرخ شده یا چرب نیستند.
در صورت آلرژی، حساسیت و یا مشکل هضم لاکتوز در محصولات لبنی و یا گلوتن در دانه ها، از لبنیات یا گلوتن اجتناب کنید.

برای بهبود سلامت دستگاه گوارش مایعات بنوشید

یکی از ساده ترین راه ها برای کمک به کارکرد هضم و جلوگیری از سوء هاضمه، مصرف زیاد مایعات است.
با توجه به تحقیقات منتشر شده در سال 2019، کم آبی خفیف می تواند منجر به افزایش علائم مربوط به سوء هاضمه شود.
اگر تجربه اسهال مکرر دارید بسیار مهم است که بدن خود را دوباره با الکترولیت کافی پر کنید. شما می توانید یک دستور العمل عالی برای آب نارگیل پیدا کنید که یک درمان بزرگ برای اسهال است.

بیشتر بخوانید: نوشیدن مایعات همراه با غذا: خوب یا بد؟

سرکه سیب برای معده آشوب

اگر از سوزش سر دل، ریفلاکس اسید و یا سایر نشانه های سوء هاضمه رنج می برید سرکه سیب رقیق شده (ACV) می تواند برای ناراحتی معده مفید باشد.
یک مطالعه نشان داد که مصرف سرکه سیب رقیق شده می تواند به خنثی کردن بیش از حد اسید معده کمک کند. در حقیقت، در بعضی موارد، سرکه سیب را می توان به عنوان آنتی اسیدها برای سوزش سر دل استفاده کرد.
یکی از راه های افزایش کارآیی سرکه سیب برای کمک به خلاص شدن از سوء هاضمه، افزودن مقداری عسل خام است. مطالعات نشان داده اند که عسل می تواند به کاهش برخی علائم ریفلاکس اسید کمک کند.
شما همچنین می توانید از عسل برای از بین بردن ترشی معده استفاده کنید زیرا عسل Manuka می تواند باکتری های H. pylori در روده را از بین ببرد.
1-2 قاشق غذاخوری ACV را با 8 انس آب مخلوط کنید و یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید و دو یا سه بار در روز بخورید تا به بهبودی سلامت معده کمک کنید.

بیشتر بخوانید: 6 تا از مزایای بالای عسل خام | منافع عسل برای سلامتی چیست

آب لیمو و کربنات سدیم به عنوان یک درمان خانگی برای معده آشوب

شما می توانید از یک نوشیدنی حاوی آب لیمو و کربنات سدیم بخورید.
مصرف وعده های غذایی تند و یا وعده های غذایی چرب می تواند منجر به فشار معده و سوء هاضمه شود بعضی از مطالعات نشان داده اند که ترکیبی از آب مرکبات با یک قلیایی مانند کربنات سدیم برای کاهش ناراحتی معده مناسب است.
به عنوان مثال، محققان هند متوجه شدند که ترکیبی از آب لیمو با بیکربنات سدیم به سرعت معده آشوب را درمان می کند آب لیمو اسیدی به هضم چربی کمک می کند و بیکربنات سدیم اسید معده را خنثی می کند.
حتی فقط نوشیدن یک لیوان آب با یک قاشق چای خوری بیکربنات سدیم می تواند به طور طبیعی برای درمان سوزش معده مفید باشد.

آلوئه ورا برای درمان ترشی معده

نوشیدن آب آلوئه ورا می تواند به درمان بسیاری از مسائل گوارشی کمک کند.
به عنوان مثال، یک تحقیق که در مجله تحقیقات علوم دارویی منتشر شده است گزارش داد که نوشیدن 30 میلی لیتر آب آلوئه ورا روزانه به کاهش ناراحتی شکمی و گاز اضافی در بیماران مبتلا به IBS کمک می کند.
تحقیقات علمی نشان داده است که مصرف آب آلوئه ورا می تواند به رفع ناراحتی معده به دلیل خواص شادابی و آرامش بخش آن کمک کند.
مطالعات دیگر نشان داده است که شما می توانید از آب آلوئه ورا به عنوان یک درمان خانگی برای درمان علائم سوء هاضمه به طور طبیعی استفاده کنید.
اگر بخواهید درد معده را سریعا درمان کنید می توانید یاد بگیرید که چگونه آب آلوئه ورا خود را تولید کنید.

بشتر بدانید: خواص آلوئه ورا: مزایای سلامت و استفاده آن در پزشکی

پد گرمایی برای تسکین درد و گاز معده

اگر می خواهید سریعاً از کرامپ های معده خلاص شوید می توانید بطری آب گرم و یا موارد گرم مشابه را روی شکم خود قرار دهید.
محققان ادعا می کنند که قرار دادن یک پد گرما یا حمام گرم می تواند به کاهش گرفتگی شکم کمک کند.
اگر چه گفته شده است که این معالجه گرمایی بر روی درد معده و درد ناشی از قاعدگی مؤثر است همچنین می توانید آن را برای کاهش زخم معده ناشی از عدم تحمل غذایی یا گاستریت (التهاب معده) استفاده کنید.
معمولا علائم ناراحتی معده مانند حالت تهوع، اسهال و گرفتگی شکم بعد از چند ساعت یا چند روز از بین می روند.
اگر نشانه های ناراحتی معده شما همچنان ادامه داشته باشد یا شدید باشد باید پزشک خود را ببینید. اپیزود های تکراری از اسهال با نفخ و گرفتگی می تواند نشانه بیماری هضم مزمن باشد.
پزشکان کلینیک Mayo می گویند اگر شما علائم مدفوع خونی، تهوع و استفراغ مداوم، تب و یا حساسیت به لمس شکم داشته باشید شما به کمک فوری پزشکی نیاز دارید .

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search